ciąża!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: ciąża!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

przez tet 30 paź 2009, 15:13
:shock:
tet

przez magdalenabmw 30 paź 2009, 15:15
Porażka, co?
Ale wole to niż guzy mieć jakieś, moge dac nawet tysiąc, byle by być zdrową....
magdalenabmw

przez linka 30 paź 2009, 15:26
magdalenabmw, w żadnym razie nie daj sobie wypalać nadżerki........to się może żle skończyć dla nieródek ( zakładając że jeszcze nie masz bobasa). Jeśli się da to poproś o wymrażanie. W razie czego pisz - wszystko wytłumaczę. :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tet 30 paź 2009, 15:35
linka tłumacz, ja się też orientowałam w tym temacie i słyszałam sprzeczne opinie (jak zwykle)
tet

przez magdalenabmw 30 paź 2009, 15:37
Dzięki Linko :*
Poki co muszę poczekac miesiąc do okresu az wyleczę tą infekcję, potem cytologia i będzie dopiero wtedy lekarz oglądać nadżerkę, poki co...nie mogl sie dokopac do niej przez ten śluz od onfekcji..fuj.
magdalenabmw

przez linka 30 paź 2009, 15:54
nie wiem czy to odpowiedni dział do tego typu dywagacji, ale to się wiąże z ciążą i zdrowiem więc sposoby leczenia nadżerki (pomijam lekarstwa "dowcipne")
-wypalanie (najstarsza metoda)
-wymrażanie
-usuwanie laserem
-wyżeganie kwasem
-teraz też jest jakiś nowy sposób - metoda loop

-Przy wypalaniu (refundacja NFZ) faktycznie usuwa sie całą zmienioną chorobowo tkankę - przypalając ją prądem, szybko się wszystko goi -ale, no właśnie, tej metody nie poleca się młodym dziewczynom, nieródkom - po zabiegu z racji tego, ze jest to dość głęboka interwencja mogą pojawić się blizny na szyjce macicy, zrosty i mogą później stwarzać problemy z urzymaniem ciąży lub przy porodzie.(pomijam fakt estetyczny, ze przy zabiegu czuć swąd palonej tkanki - dla mnie trauma).

-Wymrażanie (refundacja NFZ) -(lekarz wymraża tkankę specjalnym narzędziem z którego wydobywa się ciekły azot) tutaj z kolei trzeba przygotować się na dłuższe gojenie się zmiany, istnieje możliwość powrotu nadżerki za kilka lat, ale jest to metoda bezbolesna (prawie), nie ma po niej praktycznie komlpikacji, najczęściej wykonuje ją się właśnie u młodych dziewczyn. Rana goi się długo, jest płytsza ale nie ma ryzyka blizn na szyjce.

-laserowe usuwanie (zabieg nie refundowany - dość drogi) - tu chyba najlepsza metoda niestety kosztuje, wiązką lasera usuwane są zmiany chorobowe, szybko się goi, nie ma komplikacji z bliznami na szyjce, prawie bezbolesne.
minusem jest cena - nie orientuję się obecnie, jakieś 3 lata temu było to około 300zł.

-Wyżeganie kwasem, polega na posmarowaniu przez lekkarza tkanek chorobowych lekiem zwanym "Solcogyn" - to kwas który wyżera tkanki. Nadaje się jednak do leczenia malutkich i płytkich zmian, często nie wiele pomaga lub nadżerka wraca.

-metoda loop - nie wiem na czym dokładnie polega ta metoda ale to już wiąże się z wycięciem części szyjki macicy.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez magdalenabmw 30 paź 2009, 17:30
Dzięki kochana :smile: Zobaczymy, być moze ta moja nadżerka wcale sie nie rozrosła i nie będą mi jej wycinac.
Najlepiej brzmi to wymrażanie albo ten laser. Myślę, że gdybym musiała tą nadżerkę usunąć to 300zł to jest nic za zdrowie. A o tych bliznach po wypalaniu też słyszałam, nie dam sie na to namówić, przy porodzie -trauma.. :?
magdalenabmw

przez namiestnik 01 lis 2009, 08:42
Eeeeee tak czytam pobieżnie. Niestety nic nie doradzę, ani z własnych doświadczeń nie odświeżę. Anyway Razorbladerka_ tak myślę jak Cię skłonić do udania się do wszelkich lekarzy..... Rozumiem Twojego chłopaka, że jak zaczynasz się kłócić gdy chce Cię nakłonić to odpuszcza. Szkoda, że ja jestem daleko. Pojechał bym i nie odpuścił. A co tam. Mnie możesz nie lubić - ale zdrowie konieczne. MUSISZ tam pójść! I od głowy i podwozia jak super określiła Bliksa (tak - to mnie tak rozbawiło). MUSISZ!!!!!

przez magdalenabmw 01 lis 2009, 12:30
Też żałuję że mam daleko.
Czy jest tu ktoś z Gdańska na forum kto ma wolne pare godzin?
magdalenabmw

przez Razorbladerka_ 01 lis 2009, 20:25
Myslę, że nie znajdzie się zaden chętny nawet gdyby był ktos z Gdański :lol:
Slowa zlewaja sie w falszywy ton gdy nadwrazliwosc jest jak bilet w jedna strone stad... Musze leczyc sie na bol i strach.

Ja tancze a niebo gra!!! :-D

przez namiestnik 01 lis 2009, 23:55
Ja bym się znalazł. Ale z daleka jestem.

przez Ridllic 02 lis 2009, 02:37
Namietny bo Ty zajdziesz od tego tematu :mrgreen:
Ridllic

przez namiestnik 02 lis 2009, 02:38
No i to na dwojaczki :)

[Dodane po edycji:]

Kurcze - a może mnie ktoś na przegląd podwozia zaprowadzi :twisted:

przez Razorbladerka_ 03 lis 2009, 12:08
Popytaj wsrod znajomych hehe
Slowa zlewaja sie w falszywy ton gdy nadwrazliwosc jest jak bilet w jedna strone stad... Musze leczyc sie na bol i strach.

Ja tancze a niebo gra!!! :-D

Sortuj wg