Objawy wychodzenia z depresji

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Objawy wychodzenia z depresji

przez wieslawpas 27 maja 2009, 16:12
Witam,

Chcialem sie z wami podzielic pewnymi spostrzezeniami. Dwa tygodnie temu terapeutka powiedziala mi zebym sobie zalozyl zeszyt i notowal w nim wsztstkie pozytywne mysli i zdazenia, swiadczace o tym ze cos sie zmienia na lepsze. I tak sobie notowalem.

Generalnie mozecie sie zasmiac ale pierwsze postanowienie to kupienie sobie 10 dk. szynki, 2 banany i male mleko. Stwierdzilem ze musze cos jesc bo chudne w oczach. Zrobilem tak dwa razy.

Kilka dni temu zaciekawilem sie opowiadaniem kolezanki i zdjeciami osrodka w ktorym spedzila dziecinstwo. To zaciekawienie byly dla mnie dobra oznaka - sam to odnotowalem a terapeutka potwiedzila.

Kilka tygodni temu dojezdzalem do pracy taksowka, bo balem sie komunikacja publiczna szczegolnie metrem. Pozniej motocyklem ale motocykl mi sie zepsul. Wsiadlem wiec
do metra a tam zamiast lęku przygladalem sie ładnym dziewczynom. Hm wiec jest juz lepiej.

Wczoraj kupilem sobie dwa jabla na bazarku idac do pracy - stwierdzilem, ze dobrze jest
zadbac o jakies witaminy.

Od dluzszego czasu nie moglem sie skupic na pracy - wczoraj zrobilem newsletter - prawdziwy sukces, naprawde.

Na stolowce bralem jedzenie na wynos, nie moglem tam wytrzymac przed talerzem na stołowce.

Dzisiaj stało się coś niezwykłego. mialem wilczy apetyt wzialem zupe i drugie danie ( zazwyczaj w nerwach moglem zjescie tylko drugie) a pozniej stnalem jeszcze raz w kolejce po surowke. Taki wzmozony apetyt wzialem za objaw zdrownienia i ze wzruszenia omal sie tam nie poplakalem. Na dodatek
przyszly pomysly na przebudowanie swojego zycia.

Wyszedlem pozniej na zewnatrz patrze lęk jakby sie rozmył, depresja osłabła. Nerwy wydaja sie byc ukojone. Jestem takim stanem zaniepokojony, nie wiem co bedzie dalej...

Moze juz bedzie lepiej?

Wieslaw

Re: Objawy wychodzenia z depresji

przez shadow_no 27 maja 2009, 16:19
Co ja bede robił kiedy nie bedzie juz nerwicy i depresji? Czy wymyśle jakoś sposób na lepsze, ciekawsze zycie?

Musisz być ostrożny bo to świństwo lubi wracać. Dobrze, że notujesz to jak w danej chwili się czujesz (pozytywnie), bo zawsze będziesz w trudnych chwilach wrócić do tego. Wiesz, to co już osiągnąłeś jest już Twoje i nie ma możliwości, żebyś się cofnął do tego co było kiedyś. Zawsze jesteś już krok do przodu. Nawet jak będzie źle.
Życzę wszystkiego dobrego!
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez wieslawpas 27 maja 2009, 16:25
Nie popadam w euforie - planowo o 16:00 zazylem pramolan.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Donkey 27 maja 2009, 16:41
Jak miło się czyta takie posty.

Na pewno bedzie lepiej. Po to wszyscy sie leczymy zeby bylo lepiej.

przez Abradab 27 maja 2009, 22:53
Noooo! Gratuluję!
Nie ma co oglądać się za siebie w poszukiwaniu czy choroba nie wraca. Teraz możesz spokojnie patrzeć do przodu :)

Sortuj wg