Porządkowanie szeroko rozumiane

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez jason2503 18 lis 2014, 01:06
Witam
Chciałbym porozmawiać o tym, co tygrysy lubią najbardziej bez względu na porę dnia czy nocy, czyli o porządkowaniu ;) Od razu zaznaczam, że nie chodzi mi tylko o porządek w mieszkaniu czy na biurku, ale też związany z różnymi wirtualnymi obiektami (postaram się to później uściślić).

Skąd w ogóle taki temat? Nie z powodu jakiegoś dużego bałaganu "fizycznego". Po prostu czasami mam tak, że chciałbym jakieś rzeczy albo wydarzenia uporządkować sobie i np. lepiej zrozumieć. Trochę mam może natrętne myśli o takim układaniu, ale nie traktuję tego jako duży problem. Raczej jako pasję i chciałbym się nią z kimś podzielić.

Idealnego porządku nie da się zrobić - z tym się pogodziłem. Udało mi się natomiast (bo już trochę lat trwa to moje nakręcenie na porządek ;) ) podzielić rzeczy w swoim pokoju na kategorie, tak samo pliki czy strony internetowe na kompie, albo np. ułożyć w miarę system gromadzenia potrzebnych informacji. I może to trochę dziwne, ale mnie to kręci :D

Chętnie pogadałbym trochę dokładniej o tym co mi się udało ułożyć, myślę że to byłby dla mnie krok do wolności. I wrzuciłbym obrazki które pomogą w przekazaniu idei ;) Tylko pytanie, czy ktoś by chciał o takich rzeczach pogadać? Wiem, że piszę mało konkretnie, ale jak będzie odzew to przejdę do konkretów ;)

przez Niete 21 lis 2014, 23:19
Obrazki zawsze ułatwiają.
Niete

przez jason2503 22 lis 2014, 22:21
Właśnie. To może napiszę o jednym moim pomyśle i wrzucę obrazek z takim schematem, który sprawia, że każdy ogarnia ;)

Weźmy np. dysk twardy na komputerze. Ale fajny można zrobić na nim porządek! Można sobie zrobić dwie partycje, np. "C:" przeznaczoną na system operacyjny i programy (u mnie nazywa się "OS"), a "D:" (u mnie "DATA") na wszystkie nasze dokumenty, muzykę, zdjęcia, wideo itp.

Foldery na "OS" są stworzone przez system (mogą to być np. "Windows", "Program Files") i nie wpisywałem ich do mojego schematu. Za to na "DATA" możemy sobie tworzyć foldery od zera i ja wymyśliłem takie cztery, do których można sobie wrzucać wszystko inne.

Dwa foldery są dla mnie, bo w ogóle założenie jest takie, że to jest mój komputer, który czasami komuś udostępniam. Dlaczego dwa? Bo do jednego wrzucam wszystko związane z prywatnymi sprawami, a do drugiego z edukacyjnymi i zawodowymi. Potem jak chcę np. szefowi pokazać jakąś pracę, to nie zahaczam o pliki, które niepotrzebnie odwróciłyby uwagę ;)

Folder "Publiczny" jest udostępniony w sieci i służy jako "skrzynka" do przekazywania sobie plików z innymi komputerami.

I jeszcze może być folder związany z drugim kontem na kompie, który u siebie nazwałem "Różności". Chodzi o to, że ktoś ze znajomych albo rodziny może sobie wchodzić na to konto i mieć dostęp do tego właśnie folderu, w którym byłyby rzeczy do wspólnego cieszenia się, np. zdjęcia, muzyka itp. A przeglądarka internetowa na tym koncie nie logowałaby się automatycznie na moje profile ;)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez schatten 22 lis 2014, 23:05
jason2503 napisał(a):u mnie "DATA"

Bracie mój ty zaginiony :D
No love left in me, no eyes to see the heaven beside me...

przez jason2503 23 lis 2014, 00:37
A nie, te nazwy "OS" i "DATA" miałem od początku i ich nie zmieniałem. One są po angielsku, co nie? ;) No chyba że data po polsku i OS to Ostatni Samuraj... ale to już nie na mojej fazie że tak powiem.

Sortuj wg