Jak się wyleczyć z nn raz na zawsze??????????????????

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez CichoCiemny 30 mar 2011, 01:42
piotrek_d04 napisał(a):to raczej stoi w sprzeczności z tym co mówią psychiatrzy... jeśli są to naprawdę małe dawki i się ich nie zwiększa to z pewnością nie będzie problemu z uzależnieniem

No ale właśnie nie można uogólniać, bo Ciebie może to nie uzależnić, a ktoś inny może mieć duży problem z odstawieniem właśnie tych małych dawek.
Też znam wiele różnych przypadków, tak samo osób, które wyszły bez większego problemu z naprawdę ogromnych dawek różnych substancji, także niekoniecznie nazywanych lekami. I takie zjawiska potwierdzają tylko, że na każdego działa to inaczej.
To co mówią psychiatrzy często samo w sobie jest sprzecznością, no ale taką już mają pracę. Do nich lepiej też podchodzić sceptycznie, a nie wierzyć, że wszystko będzie dobrze po wypisaniu recepty na jakieś psychotropy.

Monika1974, "ignorować" w sensie zdać sobie sprawę z problemu i jego źródła, tak jak piszesz i po prostu "pogodzić" się z tym. Wiem jak to brzmi (ogólnie trudno mi to opisać słowami), ale właśnie na tym polega leczenie.
CichoCiemny

przez *Monika* 30 mar 2011, 18:25
KeFaS napisał(a):Monika1974, "ignorować" w sensie zdać sobie sprawę z problemu i jego źródła, tak jak piszesz i po prostu "pogodzić" się z tym. Wiem jak to brzmi (ogólnie trudno mi to opisać słowami), ale właśnie na tym polega leczenie.

Czyli nn da się wyleczyć terapią :D
Obrazek
Główny Moderator

przez linka 30 mar 2011, 18:34
KeFaS, no tak samo jak nie da się wyleczyć z alkoholizmu czy narkomanii......

I nerwicę i depresję da się przejść i zacząć żyć normalnie, szczęśliwie - tylko trzeba o niej pamiętać, trzeba żyć zdrowo, zdrowo psychicznie i zdrowo fizycznie...... dzięki terapii można uczyć radzić sobie z nawrotami, tak że każdy kolejny będzie łagodniejszy...krótszy......
Takie jest moje stanowisko w tej sprawie.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg