Lek po który nerwica natręctw ustępuje cał

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Lek po który nerwica natręctw ustępuje cał

przez misiaaaa 07 sie 2010, 16:03
Po którym leku nerwica natręctw wam całkowicie ustąpiła? to dla mnie bardzo ważne. biorę lek elicea ale na razie jeszcze choroba mi nie ustąpiła. czekam na Wasze odpowiedzi.

Re: Lek po który nerwica natręctw ustępuje cał

przez milano3 07 sie 2010, 16:09
Leczyłem się lekiem Lexapro (w twoim leku zawarta jest ta sama substancja), Asertinem, Stimulotonem, Chlorprotheixenem ... od 2 miesięcy łykam Anafranil, który prawie w 100 % pokonał moją nerwicę natręctw (a była naprawdę ciężka). Więc polecam Ci właśnie Anafranil.
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez misiaaaa 07 sie 2010, 16:25
Brałam anafranil. Po łykaniu 2 tabletek okropnie trzęsły mi się ręce i musiałam go przestać stosować. Lekarka zmieniła mi go właśnie na elicea. Asertin też brałam ale nic nie pomagał.

[Dodane po edycji:]

Jeśli wy stosujecie jakieś leki po których wam ta choroba ustąpiła proszę odpiszcie na mój temat.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez psychopatka 07 sie 2010, 17:49
misiaaaa, a ile asertinu brałaś najwięcej i jak długo??
psychopatka

przez milano3 07 sie 2010, 17:59
Ja mimo wszystko spróbował bym wrócić do Anafranilu. Zaczynać od małych dawek np. od 10 mg. Też na początku miałem nieprzyjemne objawy uboczne, jednak Anafranil w nerwicy natręctw jest ponoć niezastąpiony.
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez psychopatka 07 sie 2010, 18:06
anafranil powoduje bardzo dużo poważnych objawów ubocznych, np można po nim bardzo przytyć.. Poza tym na nerwice natręctw lekiem pierwszego rzutu jest sertralina. Po prostu trzeba ją brać w odpowiedniej dawce, żeby pomogła. Jesli do tego masz depresję to polecam też minimalne dawki solianu..

misiaaa, nie wiem jak bardzo zaawansowana jest u Ciebie ta nerwica, ale niestety muszę Cię zmartwić, myślę, że nie ma takiego leku po którym NN ustąpiłaby całkowicie, zawsze są jakieś objawy, ale po prostu w mniejszym nasileniu, tak że możesz normalnie funkcjonować. Poza tym bardzo istotna jest praca w psychoterapii. połącznie leków i terapii daje dobre efekty na ogół, ale oczywiście nie od razu.. niektórzy leczą sie wiele lat, raz jest lepiej, raz gorzej, ale trzeba walczyć ! Nie martw się poradzisz sobie, ale nie licz na cud!
psychopatka

przez misiaaaa 08 sie 2010, 13:16
po 2 tabletki anafranil

a wy jak macie?

przez kris1966 14 sie 2010, 21:05
Rispolept,natręctwa zniknęły całkowicie.Brałem przez 3 i pół roku.Trochę przytyłem.
Hej,przybyszu,uważaj!,to forum jest tendencyjne,jeżeli masz inne poglądy niż moderatorzy,to lepiej zjeżdżaj stąd!!!

przez misiaaaa 15 sie 2010, 15:23
tak długo je brałeś?

przez kris1966 15 sie 2010, 16:32
Tak,czy to nietypowe? Miałem bardzo silne natręctwa myślowe.Strasznie niszczące.Piszę o tym też w wątku:"pytanie do osób,które brały leki na natręctwa myślowe" i na: dyskusje-leki-rispolept
Hej,przybyszu,uważaj!,to forum jest tendencyjne,jeżeli masz inne poglądy niż moderatorzy,to lepiej zjeżdżaj stąd!!!

przez misiaaaa 18 sie 2010, 19:44
nie wiem ale ja chcę się ich pozbyć jak najszybciej . Chcę żyć normalnie.

przez misiaaaa 22 sie 2010, 14:56
Niby tak ale najlepiej żeby one nigdy nie powróciły bo to koszmarna choroba.

przez Zenonek 22 sie 2010, 15:03
Na NN jest wiele dobrych lekow :

- Anafranil jest najlepszy (uogolniajac)

Jak nie chcesz go to polecam :

- Seroxat (Paroxetyna)

- Fevarin (Fluwoksamina)

- Cital (Citalopram)

- Cymbalta

Ale musisz wiedziec, ze na efekty w postaci redukcji NN trzeba czekac wiele tygodni, nawet w leksykonach medycznych jest napisane, ze Anafranil przy NN dziala dopiero po wielu tygodniach zazywania, a przeciez to silny lek.

Co do SSRI to na NN trzeba brac wieksze dawki (Seroxat- 40 mg, Asentra- 100 mg itp itd), polecam takze lek Pernazyna w mikrodawce na noc (50-100 mg) - wycisza mysli i dobry sen jest po nim.

Oczywiscie jest jeszcze wiele innych lekow, ktore moga pomoc, ale wpierw proboj te.

przez Receptor1 23 sie 2010, 12:20
a anafranil w jakiej dawce na nn?

Sortuj wg