Czym można nazwać takie zachowanie/objawy?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Komoda2000 16 cze 2014, 19:41
Odkąd pamiętam miałam problem ze swoją wagą. Głównie była to nadwaga. Chociaż... moją wagę w podstawówce można zaliczyć do lekkiej otyłości :o
Nadwagę mam nadal. I, wcześniej, jakoś nie przeszkadzał mi mój wygląd. A jeśli już, to i tak nic z tym nie robiłam. Bo lenistwo.
Pod koniec 3 klasy gimnazjum coś zaczęło się ze mną dziać i straciłam 10 kilo w ciągu 2 tygodni. I nawet zaczęłam się sobie podobać. "Choroba" nie ustała. Ale nie była aż tak dokuczliwa jak przez pierwszy tydzień.
Potem doszły niemiłe sytuacje w pierwszej klasie LO i było ze mną gorzej (depresja, psychoza). Zaczęłam się leczyć, z czym przybyło mi kg. Zaczęłam zwracać uwagę na swój wygląd i wagę. Ćwiczyłam. Niekiedy robiłam sobie głodówki. Wróciłam do poprzedniej wagi (czyli tej w 3 klasie gimnazjum) i teraz zwracam dużą uwagę na to, co jem i ile jem, na ilość kalorii, ilość spożytych posiłków w ciągu dnia. Wystrzegam się anoreksji i bulimii. Nienawidzę wymiotowania. Ale kiedy zaczyna mnie mdlić to pierwsze, po co sięgam jest Pepsi (znane z tego, że jest żrąca). Co jest ogromnym błędem z mojej strony. Mogę rzec, że popadłam w uzależnienie i każdego dnia po posiłku wypijam pepsi. Nastawiłam się psychicznie, że jak jej nie spożyję, to skończy się wymiotowaniem. Od jakiegoś czasu nawet rzucie czegoś (np suchego chleba) przyprawia mnie o mdłości. Boję się przytycia, a myśl o tym, że schudłam sprawia mi radość.
Pod co można to zaliczyć?

przez marimorena 16 cze 2014, 20:41
po co ci nazwa? dla problemu lepiej poszukać rozwiązania niż kategorii

Sortuj wg