Leki- nietypowe dzialanie-prosze o pomoc

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Gojira 25 sie 2013, 14:26
Lecze się ponad 10 lat na CHAD. Wraz z upływem czasu zanikły okresy manii i hipomanii i pozostała depresja z zahamowaniem i zmęczeniem. Brałam już niemal wszystkie dostępne na rynku antydepresanty- niestety działają na mnie tak samo. Juz od pierwszej tabletki czuje się świetnie- mam energie i dobry nastrój. Taki stan trwa od dwóch tygodni do miesiąca, potem depresja wraca ze zdwojona silą mimo regularnego brania leków. Lekarze rozkładają ręce i twierdza, ze to niemożliwe. Najbardziej pomagają mi neuroleptyki atypowe w niskich dawkach, co sugeruje, ze brak mi dopaminy. Niestety tez działają maksymalnie przez miesiąc i muszę robić w ich braniu przerwy. Czy ktoś tutaj miałby jakiś pomysł na moje leczenie, bo lekarze są bezradni. Nie mogę normalnie funkcjonować, zajmować się domem ani dzieckiem. Kazda czynność jest niesamowicie trudna i mecząca, brakuje mi motywacji do robienia zwykłych codziennych rzeczy. Wierze, ze są tu ludzie z podobnymi problemami, może ktoś spotkał się już z tak nietypowym przebiegiem choroby? Będę wdzięczna za każdą sugestie.
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg
Suplementy: L-ornityna, Resweratrol

leki-nietypowe-dzialanie-prosze-o-pomoc-t44802.html

przez miko84 25 sie 2013, 16:00
Wypisz jakie leki brałaś i w jakich dawkach, oraz w jakich kombinacjach a które solo i ile czasu.
miko84

przez Gojira 25 sie 2013, 16:15
6 miesięcy Mozarin 20 mg i Lerivon 60 mg
Rok Anafranil 150 mg z Lerivonem 60 mg
Rok Efectin 225 mg i Mirzaten 45 mg
4 miesiące Fluoksetyne z Lerivonem i Olanzapina
5 miesięcy Asentre z Mirzatenem
Valdoxan
Wellbutrin
Doxepin
Pramolan

Tam gdzie nie ma dawek, to były maksymalne. Do tego neuroleptyki i przeciwpadaczkowe jako stabilizatory
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 25 sie 2013, 16:17
Jaki zestaw lub lek zadziałał najlepiej i najdłużej?
miko84

przez Gojira 25 sie 2013, 16:27
Były dobre okresy na Anafranilu z Lerivonem i na Efectinie z Mirzatenem, ale przeplatały się z ostra depresja. Przy tych zestawach stabilizatory nie działały jak trzeba. Próbowałam raz wrócić do Efectinu i Anafranilu, niestety działały na mnie depresyjnie.
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg

przez miko84 25 sie 2013, 16:34
No to możesz jeszcze spróbować samej mirtazapiny w wyższej dawce przez dłuższy okres. Jeśli to nie zadziała to pozostaje "młot" na depresję - amitryptylina. Możesz jeszcze spróbować moklobemidu albo cymbalty.
miko84

przez Gojira 25 sie 2013, 16:40
Właśnie myślę nad moklobemidem, tylko, ze czytałam, ze nie można brać z nim leków przeciwpadaczkowych, a u mnie bez nich nie da rady.

-- 25 sie 2013, 16:40 --

A jak tłumaczyć to podniesienie nastroju od pierwszej tabletki? Lekarz mówi, ze sobie wmawiam i antydepresanty nie maja prawa tak działać. Ja sobie na przykład poprawiam nastrój sertralina, jak inni neuroleptykami atypowymi. Biorę dwa tygodnie i odstawiam zanim pojawi się zjazd. Potem robię przerwę i za trzy miesiące to samo. Tylko, ze to wciąż mało, bo reszta czasu to wegetacja.
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg

przez barsinister 26 sie 2013, 03:47
To podniesienie nastroju to normalna rzecz (tzw. efekt honeymoon, trwa z reguły kilka dni, czasem dłużej). Napisz coś więcej o neuroleptykach i stabilizatorach - bo są kluczowe, tymczasem skupiasz się niemal wyłącznie na antydepresantach. Przy tym profilu choroby, który opisałaś (u mnie jest podobny) to jednak lamotrygina wyrasta na złoty standard.
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez AmnuM 26 sie 2013, 12:58
metylofenidat byłby dobry, leczy się nim ADHD. Pochodna metaamfetaminy.

przez Gojira 26 sie 2013, 14:16
Brałam lamotrygine przez rok, zapobiegała manii, ale nie działała na depresje. Przyjmowałam 200 mg. Z neuroleptyków brałam Ketrel, Zolafren, Fluanxol i Tisercin. Najlepiej się czułam, kiedy przez jakiś czas na własna rękę przyjmowałam pregabaline i lamotrygine na raz, ale kiedy powiedziałam o tym lekarzowi, nakrzyczał na mnie, ze tych leków nie wolno łączyć :?

-- 26 sie 2013, 14:25 --

Metylofenidatu chętnie bym spróbowała, ale nikt mi go nie przepisze :cry:

-- 27 sie 2013, 18:31 --

Ja po wizycie u lekarza pożegnałam się z paroksetyna i Abilify. Nic mi te leki nie dały. Odstawienie paro bez problemu, tylko trudności ze snem się pojawiły mimo Lerivonu. No i jest lekka euforia, jak to po zaprzestaniu brania ssri- oby trwała jak najdłużej.
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg

przez Ferdynand k 30 sie 2013, 10:15
wenla+kertel?
Naczelny Użyszkodnik

przez Gojira 31 sie 2013, 09:33
Z Ketrelu właśnie schodzę, to otępienie jest nieznośne, a efektu nasennego brak. Lekarze bardzo chwalą kwetiapine, ale zalecają wysokie dawki, na które ja nie mogę wejść. Dochodzę do setki i koniec- potem jest tylko gapienie się w ścianę :?

Będę próbować bupropionu z mianseryna lub mirtazapina- takiego mixu jeszcze nie brałam.
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg

przez elfrid 31 sie 2013, 10:53
Gojira, można łączyć lamotrygine i pregabaline. Osoby z epilepsja często łączą leki przeciwpadaczkowe. Może warto iść tym tropem i skupić się na lekach przeciwpadaczkowych. W literaturze fachowej są teorie, że w chad w ogóle nie powinno wprowadzać się leków przeciwdepresyjnych bo psują przebieg choroby. W USA ma ona dużo więcej zwolenników wśród lekarzy, z kolei w Europie podejście jest bardziej elastyczne i skupia się na doraźnej poprawie. Przy zaostrzeniu przebiegu choroby w Stanach dokłada się drugi stabilizator. Często jest to lit plus jakiś lek przeciwpadaczkowy. Może poczytaj sobie opracowania fachowe do leczenia chad.
Napisalaś że było najlepiej na samych stabilizatorach. To jest chyba odpowiedź w jakim kierunku iść z leczeniem. Jeśli obecny lekarz nie ma doswiadczenia, powinien się przyznać, a nie mówić że leków nie można łączyć.

Przede wszystkim jakie bralaś LPP? Tylko lamotrygine i pregabaline? A kwas walproinowy, lit, karbamazepina?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Gojira 01 wrz 2013, 09:41
Kwasu walproinowego i karbamazepiny mój lekarz nie stosuje, uważa, ze to leki niebezpieczne i z długą lista ubokow. Na lit mnie namawia bardzo, ale ja się obawiam skutków ubocznych. Poza tym lit bardziej jest na manie lub stan mieszany, a u mnie same depresje. Myślałam nad gabapentyna, czy ludzie ja biorą na CHAD?

Ja już chodziłam do mnóstwa psychiatrów i prawdę mówiąc jestem ogromnie zmęczona szukaniem kolejnych, bo zwątpiłam, ze to coś da. Teraz szukam sama jakichś rozwiązań.
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg

Sortuj wg