Jakie konkretne leki w moim przypadku, objawach.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez DOMINIQ 08 sie 2013, 19:16
Witam.

Chciałbym się poradzić jakie leki byłyby najlepsze w moim przypadku, lub też jakie naprawdę Wam pomogły.

Głównie dolega mi paniczny lęk, zaburzenie oddychania - czy też duszności gdy znajduję się na zewnątrz.
Co za tym idzie mam fobie społeczną, strach przed ludźmi, życiem w "realu", strach przed zakochanymi parami - bo jestem sam.
Mam nerwowe ruchy, dysproporcje ruchowe, ponieważ zastanawiam się co się stanie jak skręcę głową np. w lewo, a co, gdy w prawo.
Jest to powiązane z tym, jak odbieram ludźi, przejeżdżające samochody itp.

Chciałbym się trochę uspokoić na dłużej, mniej nerwowości, lęków i myśli. Odbierać Świat rzeczywisty normalnie.

Chodzi mi konkretnie o leki. Jakie leki byście polecali ?

dziękuję.

przez ladywind 08 sie 2013, 19:25
DOMINIQ, polecić to można wiele , a najlepiej poleci Ci lekarz
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez In_Chains_Of_DD 08 sie 2013, 19:26
DOMINIQ, musisz lekarzowi powiedzieć o tych objawach. Nie nam tu stawiać diagnozy i dobierać leki. Chyba, że zamierzasz kupować leki na własną rękę i eksperymentować czego ogólnie nie polecam. Możesz zdecydować się na psychoterapię (ale osobiście nie mogę powiedzieć czy to coś daję czy nie, bo sam nie chodzę), która może Ci znacząco pomóc. Z leków (jeśli miałbym strzelać) pewnie lekarz dobrałby Ci coś o profilu przeciwlękowym - jak na pierwszy raz to może ( na stosowanie doraźne przy wyjściach z domu) jakaś hydroksyzyna albo opipramol, może też przepisać coś z SSRI lub SNRI jak paroksetyna, sertralina czy wenlafaksyna. A co zamierzasz z tym zrobić?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 08 sie 2013, 20:29
DOMINIQ, Witaj na forum :D
Leki przepisuje indywidualnie lekarz.
W związku z trudnościami, które masz dobrze byłoby terapię zacząć bo leki to nie wszystko.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg