''Nie wydawać zamienników'' - nowa moda na receptach.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez paradoksy 11 mar 2012, 15:48
intel, mógłbyś zapytać tego swojego znajomego adwokata o te normy oczekiwania?
paradoksy

przez intel 11 mar 2012, 15:55
Jasne.
Zwłaszcza że dostałem kolejnego wkurwa.
Dentystka kazała iśc z moim synkiem do ortodonty.
Termin?
Kwiecień 2013.
Zastanawiam się nad tym czy by nie isć do biegłego sądowego z zakresu stomatologi aby stwierdził stan obecny.
A następnie w kwietniu 2013 pójść ponownie.
Jeśli WYSTĄPI pogorszenie stanu uzębienia wynikłe ze zbyt długiego oczekiwania na poradę specjalisty OSOBY UBEZPIECZONEJ to zakładam NFZ-towi sprawę cywilną.
I nie jest to wojna z wiatrakami.
Gdyby tak każdy w ch.uja zrobiony przez tych złodziei założył sprawę to w końcu by się zesrali.
intel

przez paradoksy 11 mar 2012, 15:59
intel, kurde, w moim mieście rodzinnym jest coś takiego jak pogotowie dentystyczne.
jak dostałam strasznych bóli (okazało się że musiałam mieć robione kanałowe) to na pogotowiu od razu mnie przyjęli, na nfz. w trybie pilnym. potem kontynuowałam leczenie w u stomatologa na nfz, również w trybie pilnym (mialam termin za pare dni).
paradoksy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 30 mar 2012, 15:13
Mi w sumie pasuje ta nowa ustawa refundacyjna. Leki mam tańsze, niż w zeszłym roku.
intel, pewnie Cię to wkurwi, ale dzięki nowemu rozporządzeniu, ćpanie na koszt państwa jest jeszcze tańsze. Na dihydroksykodeine była zniżka 50% w zeszłym roku, teraz płaci się 30 % ceny...
Za to Ty musisz wybierać pomiędzy zakupem leku dla dzieciaka, a opłaceniem rachunków...
Loża szyderców

przez intel 30 mar 2012, 15:23
Jak mój dobry Kolega mawia:
"anomalia są w tym kraju realiami"
Nic dodać nic ując.

Przyjdzie moment , że wybuchnę jak Krakatau

http://pl.wikipedia.org/wiki/Krakatau

..........w sumie to nie mogę już się doczekać. Sprężyna wkurwa jest już napięta do maksimum i coraz trudniej ją w takim położeniu utrzymać.
intel

przez Kleopatra 30 mar 2012, 16:32
Nie wiem czy zauważyliście sprawę neuroleptyków - Abilify i Zeldoxu. Abilify szybko wróciło na listę i sprawa ucichła, a ludzie się poburzyli.
Z Zeldoxem jest gorzej, zobaczcie sobie, jest cały temat na forum schizofrenia.evot. Chorzy mieli problem, ponieważ nie udostępniono im leku. O co chodzi: Zeldox wycofali z listy, a dali Zypsilę. Ta z kolei długo nie była dostępna w hurtowniach, a więc i w aptekach. Chorzy kombinowali, skąd wziąć ten neuroleptyk, nie było łatwo. Kiedy Zypsila pojawiła się w aptekach, podnieśli znacząco jej cenę, chyba do 88 zł. I znowu problem (wielu jest na rencie, i to niskiej). Wprowadzili inny lek, chyba Zipragen, za normalną cenę.

Teraz jest już chyba w porządku, w każdym razie nikt już o tym nie pisze, ale wyobraźcie sobie te nawroty psychozy, które mogły nastąpić z powodu braku leku, stres chorych itd. Dodam, że Zeldox jest dla niektórych jedynym lekiem, który zlikwidował ich objawy.
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

przez paradoksy 30 mar 2012, 18:04
dzisiaj na aptece w pasażu zauważyłam duży plakat informujący o tym, że aptekarz ma obowiązek od 1go stycznia tego roku poinformować pacjenta/klienta o tańszych zamiennikach.
paradoksy

przez Michuj 30 mar 2012, 18:08
nie spotkałem się z tym, do tej pory. Co więcej, gdy prosiłem o tańszy zamiennik, dawali do zrozumienia, że zawracam dupę...
Loża szyderców

przez paradoksy 30 mar 2012, 18:22
to trzeba było dać im do zrozumienia, że po to tam są żebyś im jako klient MÓGŁ "zawracać dupę" bo masz takie prawo, a oni po to tam są.
paradoksy

przez Michuj 30 mar 2012, 18:31
tak brzmi teoria.
Loża szyderców

przez paradoksy 30 mar 2012, 18:39
ja mam w dupie teorię i jeśli mi się coś należy to potrafię zrobić awanturę jeśli trzeba.
paradoksy

przez uzytkownik 30 mar 2012, 19:10
paradoksy napisał(a):dzisiaj na aptece w pasażu zauważyłam duży plakat informujący o tym, że aptekarz ma obowiązek od 1go stycznia tego roku poinformować pacjenta/klienta o tańszych zamiennikach.

Check this - http://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/ ... olsce.html
Polska ustawa Prawo farmaceutyczne zezwala na przywóz i wprowadzenie do obrotu - bez pozwolenia wydanego w Polsce - leków zawierających te same substancje czynne, dawkę i postać co leki, które otrzymały w Polsce pozwolenie na wprowadzenie do obrotu. Jest to możliwe, gdy ich cena jest niższa.

Leki takie mogą być importowane zarówno z innych krajów UE, jak i z państw trzecich. Natomiast Komisja Europejska uważa, że unijna dyrektywa o produktach leczniczych nie zezwala na odstąpienie - na podstawie kryteriów ekonomicznych - od obowiązku uzyskania pozwolenia na dopuszczenie do obrotu.
uzytkownik

przez paradoksy 30 mar 2012, 19:24
sodoma i gomora
paradoksy

Sortuj wg