Szczepionka na stres

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Szczepionka na stres

przez Receptor1 02 sie 2010, 11:16
Naukowcy stworzyli szczepionkę na stres
Amerykańscy naukowcy poczynili znaczące postępy w pracach nad szczepionką przeciw stresowi. Według tygodnika "The Sunday Times", na który powołuje się serwis newsru.com, nowa generacja leków, które uwolnią nas od psychologicznego napięcia i jego destrukcyjnego wpływu na nasze zdrowie, znajdzie się na sklepowych półkach już w niedługim czasie.
Jak informuje agencja ITAR-TASS, biochemiczny mechanizm stresu został odkryty przez profesora neurochirurgii na Uniwersytecie w Stanford, Roberta Sapolskiego. Około 30 lat temu rozpoczął on swoje badania w Afryce, skupiając się na zachowaniu zwierząt. Podczas badań naukowiec zauważył, że w sytuacjach stresowych ssaki produkują specjalne hormony - glikokortykosteroidy. To one odpowiadają za zintensyfikowanie pracy mózgu i ciała, pomagając uniknąć zagrożeń.

Jednak u wielu osób poziom tego hormonu stale utrzymuje się na wysokim poziomie, co prowadzi długotrwałego stresu. – Jeżeli poziom glikokortykosteroidu utrzymuje się w organizmie na wysokim poziomie przez dłuższy okres czasu, zaczyna on działać toksycznie, niszcząc szare komórki i osłabiając system immunologiczny – wyjaśnia profesor Sapolski.

Naukowcy z Kalifornii znaleźli sposób na "wyłączenie" mechanizmu produkcji tego hormonu, gdy jego działanie nie jest już konieczne i przy pomocy inżynierii genetycznej przygotowali szczepionkę. Eksperymenty przeprowadzone na szczurach dały pozytywne wyniki, teraz przygotowywane są testy na ochotnikach.

Re: Szczepionka na stres

przez aree1987 02 sie 2010, 13:08
Gdzie sie mozna zglosic na ochotnika?
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez *Wiola* 02 sie 2010, 13:50
A źródło można?
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Receptor1 02 sie 2010, 23:34
onet.pl

przez To takie czary... 03 sie 2010, 00:04
Chyba dobrze że robią coś w tym kierunku ?
Przypuśćmy że to już teraz można kupić... Stres towarzyszy nam codziennie.Więc mam 2 reklamówki tego w domu (na zapas -chrzanić że to takie drogie...) i nigdzie się bez tych tabletek nie ruszam.Co by było gdybym przypadkiem niewziął swojej dziennej dawki ?

Wyobraziłem sobie jak będzie wyglądać ulotka tego leku:
" Lek nie zaburza zdolności do prowadzenia pojazdów mechanicznych.
UWAGA :Zabrania się zażywania leku następującym grupom zawodowym:
-kontrolerom ruchu lotniczego,
-pilotom,
-lekarzom na dyżurach,
-treserom dzikich zwierząt,
-pracownikom na wysokościach,
itd " :mrgreen:
To takie czary...

przez Receptor1 03 sie 2010, 15:12
To takie czary... napisał(a):Chyba dobrze że robią coś w tym kierunku ?
Przypuśćmy że to już teraz można kupić... Stres towarzyszy nam codziennie.Więc mam 2 reklamówki tego w domu (na zapas -chrzanić że to takie drogie...) i nigdzie się bez tych tabletek nie ruszam.Co by było gdybym przypadkiem niewziął swojej dziennej dawki ?

Wyobraziłem sobie jak będzie wyglądać ulotka tego leku:
" Lek nie zaburza zdolności do prowadzenia pojazdów mechanicznych.
UWAGA :Zabrania się zażywania leku następującym grupom zawodowym:
-kontrolerom ruchu lotniczego,
-pilotom,
-lekarzom na dyżurach,
-treserom dzikich zwierząt,
-pracownikom na wysokościach,
itd " :mrgreen:

Nie ma jak pozytywne podejście ludzi na tym forum.

Po co komu leki na forum radą cud jest psychoterapia na wszystko działa :lol: :lol: :lol:

przez matnia 03 sie 2010, 20:18
Natychmiast lecę do Ameryki na ochotnika. Bez sekundy zastanawiania. Albo wóz, albo przewóz... bo tak żyć dalej już nie chcę. :hide:
Podczas gdy Pinokio leżał beztrosko pod drzewem, w górze złowrogo gromadziły się dzięcioły...

przez *Wiola* 03 sie 2010, 21:14
matnia
Ja też:)

A serio, brzmi to ciekawie , tylko czy coś z tego będzie . Tyle już było obiecujących nowinek i jak na razie cisza:( Ehh, dobrze jednak mieć nadzieję.

[Dodane po edycji:]

Receptor1 napisał(a):
Po co komu leki na forum radą cud jest psychoterapia na wszystko działa :lol: :lol: :lol:

Ja myślę ,że jak mamy rozpieprzoną chemię w mózgu to psychoterapia daje tule co umarłemu kadzidło:(
Moderator

przez MARIAN1967 03 sie 2010, 21:58
Jak znajdą szczepionkę na głupotę ludzką to ani terapia ,ani te niby lekarstwa ,ani szczepionka na stres nie będzie już potrzebna.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez wrazliwy 03 sie 2010, 22:40
MARIAN1967 napisał(a):Jak znajdą szczepionkę na głupotę ludzką to ani terapia ,ani te niby lekarstwa ,ani szczepionka na stres nie będzie już potrzebna.

Haha. :lol: Dobre.
Ludzie, którzy uchodzą za twardych są tak naprawdę dużo bardziej wrażliwi niż ci, którzy są mocno chwaleni za swoją wylewną wrażliwość. Chcą uchodzić za twardych, ponieważ ich wrażliwość, gdy się ujawnia, przysparza im tylko bólu.

przez *Wiola* 03 sie 2010, 22:46
MARIAN1967 napisał(a):Jak znajdą szczepionkę na głupotę ludzką to ani terapia ,ani te niby lekarstwa ,ani szczepionka na stres nie będzie już potrzebna.

A niby nerwica i głupota to to samo? :?:
Moderator

przez MARIAN1967 03 sie 2010, 22:55
Nie to samo.Tylko głupota i naiwność sprawiają że ludzie sami sobie budują piekło.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez wrazliwy 03 sie 2010, 22:56
wiola173, nie wiem jakie były intencje autora tego zdania, ale ja to zrozumiałem w zupełnie inny sposób jak Ty. :smile:
Ludzie, którzy uchodzą za twardych są tak naprawdę dużo bardziej wrażliwi niż ci, którzy są mocno chwaleni za swoją wylewną wrażliwość. Chcą uchodzić za twardych, ponieważ ich wrażliwość, gdy się ujawnia, przysparza im tylko bólu.

przez *Wiola* 03 sie 2010, 23:05
MARIAN1967 napisał(a):Nie to samo.Tylko głupota i naiwność sprawiają że ludzie sami sobie budują piekło.

Nadzieja to piekło? Poza tym zajrzałeś do tego artykułu. Nie napisano tam ,że jakiś dupek każe się ludziom podrapać za uchem i to ich uleczy.

[Dodane po edycji:]

wrazliwy napisał(a):wiola173, nie wiem jakie były intencje autora tego zdania, ale ja to zrozumiałem w zupełnie inny sposób jak Ty. :smile:

No to chyba wiesz jak ja .
Moderator

Sortuj wg