MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Marian_Paździoch 12 lut 2014, 22:47
Uwaga! Pytanie do speców od mirty. Na razie łączę ją z sertraliną, ale chciałbym sertrę odstawić, nienaturalnie się na niej czuję, poza tym działanie przeciwlękowe jest coraz słabsze i mimo mirtazapiny mój popęd seksualny jest poniżej zera.
Przejdę do sedna - jak działa mirtazapina brana solo? Chyba Miko tutaj się wypowiadał na jej temat, ale jeśli ktoś prócz Niego brał mirtę solo, niech podzieli się wrażeniami. Wiem, że działa zupełnie inaczej niż w skojarzeniu z lekami SSRI, ale na tym moja wiedza się kończy.
Marian_Paździoch

przez MalaMi1001 12 lut 2014, 23:53
A mnie doktorek nie przepisał ani mirty, ani tianeptyny, bo stwierdził, że on nie łączył nigdy leków Z TEJ SAMEJ GRUPY :evil: Z jakiej kurva tej samej grupy :?: Na wspomnienie o paroksetynie tylko się wymownie uśmiechnął i chciał mi przepisać chlorprotiksen. Podziękowałam, mam jeszcze. Za to chciał się ze mną umówić na kawę, bo może wtedy się trochę rozluźnię. BANDA KURVA KONOWAŁÓW! :evil:

przez miko84 13 lut 2014, 08:42
Marian_Paździoch faktem jest, że mirtazapina brana sama działa inaczej niż z SSRI. Początkowo sedacja jest spora ale z czasem znika całkowicie (zależy jeszcze jaka dawka). Mimo, że u niektórych działa wybitnie szybko przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo to reszta osób wspomina o tym, że mirtazapina potrzebowała sporo czasu na zadziałanie (większość wspomina o paru tygodniach, spotkałem się z opiniami, że potrzeba było nawet ponad 12 tygodni by efekt się pojawił). Zależy na co chcesz ją stosować. Jeśli typowo na sen to powinna zadziałać od pierwszych dawek.

MalaMi1001 ładna mi ta sama grupa, widać jak się zna na lekach :) Może zmiana lekarza wyszłaby Ci na zdrowie?
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 13 lut 2014, 09:06
miko84 napisał(a):MalaMi1001 ładna mi ta sama grupa, widać jak się zna na lekach :) Może zmiana lekarza wyszłaby Ci na zdrowie?

No raczej, że nie ta sama. Najlepsze jest to, że kiedyś tam szamałam przepisany od niego esci + fluoksetynę, a później chciał mnie zabić fluo i moklobemidem :roll: Widzisz, problem jest taki, że u nas ciężko jest się dostać do psychiatry, już zmieniłam przychodnię, ale w drugiej znowu to samo. Mam jeszcze zapisaną wizytę w przyszłą środę do innego lekarza, zobaczymy, może coś mi zmieni.

przez miko84 13 lut 2014, 09:35
Masakra. Z jednej strony mówi, że nie łączy leków tej samej grupy a przepisuje dwa SSRI, a później SSRI z MAO, co ma już nawet przeciwskazania... Rozumiem, ale warto próbować, może prywatnie by Cię lepiej potraktowali?
miko84

przez Marian_Paździoch 13 lut 2014, 11:38
miko84, chciałbym, żeby mirta działała na mnie przeciwdepresyjnie (nasennie działała zawsze, biorę ją obecnie w dawce 30). Chciałbym brać solo w dawce 45mg i ciekaw jestem, czy taka dawka działa jakkolwiek przeciwlękowo.
Marian_Paździoch

przez ladywind 13 lut 2014, 11:45
Brałam mirte solo i działania przeciwdepresyjnego nie odczułam poza zmiejszeniem stanów lękowych.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez miko84 13 lut 2014, 11:55
Marian_Paździoch musisz sprawdzić, ale daj jej odpowiednio dużo czasu.
miko84

przez Marian_Paździoch 13 lut 2014, 12:05
Mirtę biorę ponownie, od dwóch tygodni w dawce 30mg. Wycofuję się z sertraliny, bo chyba przestaje działać. Głównie zależy mi na działaniu przeciwlękowym, bo na depresję świetnie spisują się u mnie lamotrygina + kwetiapina.
Marian_Paździoch

przez miko84 13 lut 2014, 12:14
No to spróbuj. Mirtazapina u wielu osób działa także na lęk.
miko84

przez Kitex120 13 lut 2014, 16:10
A widzisz miko bo ja sobie tak dokładnie poczytałem ten Twój post w którym pisałeś że twój lekarz tą akatyzje po SSRI która występuje u Ciebie nazywa ,,mini ADHD'' u mnie było podobnie a do tego łatwość podburzania się, wybuchania. To wszystko dawałoby jakieś objawy podobne do ADHD czyli możliwe że escitalopram wyindukował u mnie to. przy ADHD też jest łatwa wybuchowość labilność emocjonalna. Zawsze mnie interesowało to że dopamina odpowiada za ruch a jej niedobór może powodować nadpobudliwość ruchową. Miko a po metylofenidacie, zupełnie ustępowała Ci akatyzja? bo działa też na noradrenalinę która z kolei też może zwiększać pobudliwość ruchową.

przez miko84 13 lut 2014, 16:14
Tak, SSRI zwiększają u mnie coś co przypomina akatyzję, przymus ruchu, wewnętrzne napięcie, nerwowość, drżenia rąk itp. Zwiększają u mnie one nerwicę, mimo, że u wielu osób ją leczą. Metylofenidat całkowicie likwidował ten typ pobudzenia i nerwowości. Czas jakby na nim zwalniał, nigdzie się nie spieszyłem. Niestety noradrenalina z tego leku dość mocno daje czadu i mimo uspokojenia tych objawów nerwowość noradrenalinowa była wyraźna. To są inne typy pobudzenia, inne mechanizmy. Zablokowanie dopaminy (czy to przez neuroleptyk, czy SSRI) może powodować ten typ pobudzenia (via mechanizm ADHD).

Korzystne jest w takich przypadkach zwiększanie dopaminy przez leki o różnych mechanizmach działania lub zmniejszanie wpływu serotoniny. Na dopaminę metylofenidat, bupropion ew. selegilina. Na blokowanie serotoniny mirtazapina i tianeptyna.
miko84

przez Kitex120 13 lut 2014, 17:15
miko84 napisał(a):Tak, SSRI zwiększają u mnie coś co przypomina akatyzję, przymus ruchu, wewnętrzne napięcie, nerwowość, drżenia rąk itp. Zwiększają u mnie one nerwicę, mimo, że u wielu osób ją leczą. Metylofenidat całkowicie likwidował ten typ pobudzenia i nerwowości. Czas jakby na nim zwalniał, nigdzie się nie spieszyłem. Niestety noradrenalina z tego leku dość mocno daje czadu i mimo uspokojenia tych objawów nerwowość noradrenalinowa była wyraźna. To są inne typy pobudzenia, inne mechanizmy. Zablokowanie dopaminy (czy to przez neuroleptyk, czy SSRI) może powodować ten typ pobudzenia (via mechanizm ADHD).

Korzystne jest w takich przypadkach zwiększanie dopaminy przez leki o różnych mechanizmach działania lub zmniejszanie wpływu serotoniny. Na dopaminę metylofenidat, bupropion ew. selegilina. Na blokowanie serotoniny mirtazapina i tianeptyna.

Już chyba lepsze dla mnie to pobudzenie noradrenalinowe. Bo różnica jest taka chyba że przy tym przyblokowaniu dopaminy gorzej z pamięcią i z myśleniem a przy noradrenalinowym chyba dość dobrze z pamięcią i koncentracją, dobrze myślę?

przez miko84 13 lut 2014, 19:15
Blok dopaminy może wpływać negatywnie na funkcje poznawcze tak jak zwiększanie noradrenaliny może je poprawiać.

Poza tym osobiście też wolę to noradrenalinowe pobudzenie od tego spowodowanego blokiem dopaminy. Najlepiej toleruję blokadę receptorów 5-HT2c i dobrze by było gdyby pojawił się jakiś silniejszy i selektywny antagonista.
miko84

Sortuj wg