MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Tańczący z lękami 20 gru 2012, 13:20
u mnie w wersji podjęzykowej- nie ma problemu
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez zmienny 20 gru 2012, 13:22
a ja ta inna wersje spozywam moze dlatego.
zmienny

przez Tańczący z lękami 20 gru 2012, 17:50
elfrid na mircie, witamy! :smile:
Co to się z nami porobiło -skaczemy jak pasikoniki po lekach, od których uciekamy, zamiast oczekiwać wybawienia...Z lekami źle, bez leków jeszcze gorzej, chce mi się z tego wszystkiego śmiać, więc chyba nie jest źle. :D Żeby jeszcze coś się chciało sensownego w życiu robić zamiast siedzieć całymi dniami na forum i oglądać głupią TV :105: Do wszystkiego muszę się zmuszać, nie pomagam w przygotowaniach świątecznych :pirate: i generalnie mam wyje.ane na wszystko, ale to lepsze niż ciągłe lęki, stres i bezsenność :zonk:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siding Spring 20 gru 2012, 18:46
no to jest jednak troche bez sensu brac leki i nic nie robic;) gdzie tu sens?

leki maja nas poprowadzic ku nowej drodze zycia,pelnej wyzwan,nowych ludzi,poznawanie swiata, zdobycie pracy ...miliard obowiazkow na glowie i nigdy dosyc..:D heh

przez elfrid 20 gru 2012, 20:25
Tańczący z lękami, no ja daleko od fluoksetyny nie odskoczyłem, bo ta mirta to ma być do niej ozdobny dodatek :D - z rozpędu na podpisie usunąłem. A tak poważnie to po fluo mam problemy z zasypianiem plus jaka nieprzyjemna akatyzja za dnia (chociaż nastrój ok). Mirta ma to łagodzić - przynajmniej w tym pierwszym miesiącu na fluo po przerwie. Apetyt mam przeogromny, jem co niemiara, nawet w pracy obiad zamówiłem. Wszystko smakuje. Także chce ją brać jak najkrócej - zobaczymy jak z wagą będzie. Może uda się bez drugiego leku, albo zamienić na mianserynę, Trittico lub jakiś stabilizator.
Ciebie nie ssie w żołądku ma mircie? Nie masz wrażenia, że jesteś opuchnięty?

-- 20 gru 2012, 21:12 --

Tańczący z lękami, poza tym, ja z każdym nowym lekiem zaczynam doceniać fluo. Gdybym nie miał teraz nawału obowiązków a np. 2 miesiące szkolnych wakacji (które odeszły już do przeszłości dawno temu), to z chęcią bym sprawdził sertralinę i moklobemid. Czy działając aktywizująco jednocześnie nie wywołują wewnętrznego napięcia jak fluo. Pamiętam, że kiedyś wenla tak działa to czasu aż przestała... a potem już było tylko poszukiwanie farmakologicznego świętego grala. :D
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 20 gru 2012, 21:23
elfrid, moim zdaniem dobry pomysł, żeby ja dorzucić w niewielkiej dawce, jako lek uzupełniający kurację. Z tą akatyzją to słyszałem, że po fluo jest o nią najłatwiej na początku.
W pierwszych dniach brania miałem takie dziwne uczucie w żołądku, jakby gorzej mi się jedzenie układało albo coś z trawieniem, ale już się przyzwyczaiłem. Co do apetytu ja nie miałem z nim problemu przed mirtą, ale byłem na 10mg mianseryny, która też odrobinę go pobudzała. Największy apetyt mam popołudniami i wieczorem. Rano jem znacznie mniej. I od prawie 3mcy jak spożywam mirtę nie przytyłem ani kilograma, a nawet chciałbym. Dodatkowo biegam po 30min co 2 dzień, oczywiście się nie chce, ale wierzę, że to również trochę pomaga w walce z Madame Depresją...

-- 20 gru 2012, 20:28 --

a jak właściwie wenla przestała na Ciebie działać? Nie pobudzała czy lęki powróciły? Ja po 3 miesiącach poczułem właśnie jakieś naładowanie w sobie i nie wiem czy to choroba wróciła czy wenla źle na mnie działała, więc odstawiłem i wpadłem w wielkie g.....

przez elfrid 20 gru 2012, 22:10
Tańczący z lękami, z tego co pamiętam to... po prostu przestała działać. Wróciła senność, bierność i brak energii, możliwości koncentracji. Spałem od 19 do 8, zasypiałem w autobusie, piłem po 10 kaw dziennie i ciągle byłem zmęczony. Koszmar, uwierz lęki, stres czy napięcie są dużo mniej dokuczliwe. Ale przestała działać po 3 latach stałego brania 150 mg. Pomimo zwiększenia dawki do 225mg, nic się nie poprawiło. Potem stopniowe odstawienie i włączenie fluo.
To ciesz się, ze nie tyjesz. Po mircie fajnie się śpi, ale jutro pewnie zobacze kg więcej na wadze, więc to raczej nie dla mnie. Nie wiem jak ją można brać solo, przecież strasznie zamula, powoduje jakąś amotywację przeniesienie do krainy snów nawet z otwartymi oczami mam wrażenie, że śpię.
Mam nadzieję, że fluo się ułoży, a do tego czasu na akatyzję i problemy ze snem może spróbuje Lerivon w mini dawce 10mg (mniejsze ryzyko tycia). Zobaczę jak będzie jutro sen na samej fluo.

przez miko84 21 gru 2012, 11:31
elfrid nie wydaje mi się żeby miało jakikolwiek wpływ. Nie próbowałem oryginału w postaci remeronu ale jeśli on był tak zrobiony to inni pewnie muszą robić tableki podobnie. To bardzo praktyczne bo można brać lek bez popijania.

Tańczący z lękami jest dobrze, anhedonia znika, mam większą motywację i spokój. Nie ma tego wewnętrznego napięcia.

Lek blokuje receptory serotoniny a przez to zwiększa poziom dopaminy i noradrenaliny. Jeśli przez blokowanie receptorów systemu danego neuroprzekaźnika można powiedzieć, że działa na dany system to mira działa dość solidnie na serotoninę. (chociaż w zupełnie inny sposób niż SSRI).

elfrid - smak a mircie, właśnie o to chodzi. Wrócił mi smak potraw, wszystko smakuje i o to chodzi. Uważam, że apetyt jest ściśle powiązany z motywacją i anhedonią. Trzeba tylko uważać jeśli ktoś ma skłonność do tycia.
miko84

przez zmienny 21 gru 2012, 11:44
też byliście mocno ospali na tym leku z początku?
zmienny

przez depas 21 gru 2012, 11:46
zmienny - bardzo! Ale to z biegiem czasu stopniowo mija, pierwsze 2 tygodnie z reguły są najtrudniejsze, potem jest tylko lepiej. U mnie przy 30mg po miesiącu senność ustąpiła całkowicie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez zmienny 21 gru 2012, 11:49
no to dobrze, bo ciezko by tak bylo caly czas. thx.
zmienny

przez elfrid 21 gru 2012, 20:02
depas, to czemu odstawiłeś? Z powodu tycia, czy przestała działać?

przez depas 21 gru 2012, 22:05
Pisząc o mircie że "potem jest tylko lepiej" miałem na myśli wyłącznie zmęczenie, że ustępuje. Czy lek zadziała czy nie, to już kwestia skrajnie indywidualna. W moim przypadku nie zadziałał, znalazłem się w szpitalu i tam wrzucili mnie na sertralinę i Depakine. I w końcu było lepiej :)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez miko84 22 gru 2012, 12:06
Senność rzeczywiście przechodzi z czasem.
miko84

Sortuj wg