MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez JużTuByłem 08 sty 2013, 01:38
U mnie jest +10 do wagi ,ale tragicznie nie wyglądam.Muszę się ogarnąć i zacząć zbijać wagę.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez xanonymous 17 sty 2013, 14:53
Udało mi się znaleźć w necie takie info:

Mianseryna jest m.in. antagonistą:
receptora histaminowego H1 (Ki = 3 nM, u szczura)
receptora adrenergicznego alpha2 (Ki = 42 nM, u szczura).

Więc daje tu, może komuś się przyda.

-- 17 sty 2013, 16:00 --

Dodam, że pod względem blokady receptora H1, mianseryna działa równie silnie jak Hydroxyzyna, która to ma Ki = 2nM. Będąc w Klinice Psychiatrii w Lublinie pytałem jednego lekarza z tytułem dr o tą kwestie, bo wtedy nie wiedziałem..., a ten twierdził że mianseryna nie ma w ogóle właściwości przeciwhistaminowych. Pytałem też jedną panią dr (z tej samej kliniki) o doxepine a ta twierdziła, że nie ma ona w ogóle właściwości przeciwhistaminowych, podczas gdy MA i to bardzo silne, 3 razy silniejsze niż hydroxyzyna bo Ki=0,7nM. To ja nie wiem za co ci lekarze dostają te tytuły doktora czy profesora jak nawet nie znają się na lekach, które przepisują?

Tyle, że mianseryna, jak i jej metabolity, jest inhibitorem (hamuje rozkład) noradrenaliny a także uwalnia noradrenaline (o ile dobrze pamiętam to poprzez antagonizm presynaptycznych receptorów adrenergicznych alfa2) więc ten mechanizm może osłabiać sedacje będącą skutkiem antagonizmu H1.

Ja mianseryne brałem tylko 3 dni bo mi ją wycofano. Brałem 10mg na noc o 21. Po pierwszej dawce szybko poszedłem spać (zmuliło mnie i czułem że nie nadążam umysłowo podczas rozmowy) a rano wstałem jakiś ogłuszony z "zardzewiałym" mózgiem i tak było do wieczora. Następnego dnia w ogóle nie czułem że cokolwiek brałem ale wieczorem jakby niepokój lekki się pojawił i pogorszenie samopoczucia, które wieczorami miałęm znośne a 3ciego dnia od samego rana miałem taki silny niepokój, napięcie i rozdygotanie nerwowe że odchodziłem od zmysłów i zaczołem mieć problemy z zaśnięciem. Dodam, że jak zacząłem zażywać mianseryne to przestałem brać poranną dawkę Solianu 100mg ale czy to miało związek z pogorszeniem samopoczucia (Solian działa troche przeciwlękowo)?

Na wikipedii pisze, że "Lek u niektórych pacjentów może wywołać stany lękowe. W przypadku pojawienia się lęku w trakcie leczenia, należy lek niezwłocznie odstawić." Miał ktoś podobnie po mianserynie?

-- 17 sty 2013, 17:21 --

Dane dla człowieka (Ki):

Inhibicja transportera serotoniny(SERT): 4000
Inhibicja transportera dopaminy(DAT): 9400
Inhibicja transportera noradrenaliny(NAT): 71

Widać więc, że mianseryna jest NRI, tzn. posiada właściwości blokowania wychwytu noradrenaliny. Wychwyt serotoniny oraz dopaminy jest bardzo minimalny - możliwe, że nieistotny klinicznie (stała Ki rzędu kilku tysięcy).

5-HT1A: 500 - 2600
5-HT1D: 220 - 400
5-HT1F: 12,6
5-HT2A: 1,5 - 56
5-HT2B: 1,5 - 20
5-HT2C: 0,63 - 6,5
5-HT6: 55 - 81
5-HT7: 56
5-HT7b: 48
5-HT7L: 50
adrenergic Alpha2A: 4.8
adrenergic Alpha2B: 27
adrenergic Alpha2C: 3.8
D1: 426 - 1420
D2: 1274 - 2685
D3: 2841
H1: 0,3 - 1,7
H4: 750

źródło: http://kidb.cwru.edu/pdsp.php (baza danych powinowactwa różnych substancji do różnych receptorów)

przez _Jack_ 18 sty 2013, 20:21
Biorę 60 mg już 6 tygodni.Do tego 75 mg wenlafaksyny. Narazie nic nie pomaga. Początkowo była ostra senność(10,20,30 mg) teraz na 60 mg mam trudności z zaśnięciem. Objawy depresji cały czas są. Może dawka 90mg będzie wystarczająca? Jaka jest maksymalna dawka tego sztynksu?
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 23 sty 2013, 16:05
Podnieś lepiej "drugą nogę", tzn wenlafaksyne, bo masz małą dawkę.
miko84

przez Wanilka 23 sty 2013, 23:35
Ja biore wenlectine 225, do tego miałam własnie miansec w dawce 10, ewentualnie 20. Spałam świetnie, mogłam zasnac o 2 w nocy i spac do 14-15.. I niestety tyłam.. Więc zamieniłam na trittico, ale póki co marnie to wygląda :(

przez miko84 24 sty 2013, 09:38
Trittico ma się nijak do mianseryny, więc lepiej wróć do tego leku i spróbuj opanować apetyt. Tyłaś bo więcej jadłaś.
miko84

przez Tańczący z lękami 24 sty 2013, 15:28
wniosek jest taki, że mianseryna silniej działa na noradrenalinę (zwiększa jej ilość w mózgu) i ma duużo silniejsze działanie przeciwhistaminowe od mirtazapiny (porównywalne tylko z doksepiną). Nie wiem tylko czy bardziej zwiększa ilość serotoniny od mirty, bo działa trochę na inne receptory.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Wanilka 24 sty 2013, 16:31
Trittico ma się nijak do mianseryny, więc lepiej wróć do tego leku i spróbuj opanować apetyt. Tyłaś bo więcej jadłaś.

Jak mam to rozumieć? Proszę o odpowiedz..

przez miko84 24 sty 2013, 18:40
Tańczący z lękami ani mirta ani mianseryna nie zwiększa poziomu serotoniny z tego co wiem.

Wanilka, że mianseryna jest lepszym lekiem niż trittico, a tyłaś bo miałaś większy apetyt po mianserynie, więc jak nie chcesz tyć to musisz wybierać mało tuczące jedzenie albo jakoś inaczej z tym walczyć.
miko84

przez Tańczący z lękami 24 sty 2013, 19:25
miko84, nie wpływają na serotoninę? W wikipedi piszą, że ponoć zwiększają jej ilość. Myślałem, że blokowanie receptorów 5-HT samo w sobie już podnosi jej poziom, ale mogę się mylić, dopiero raczkuję w tej dziedzinie...Popraw mnie, jeśli się mylę
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mianseryna
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez miko84 24 sty 2013, 19:54
Ale to wszystko jest nikłe, spowodowane "odblokiem" uwolnienia serotoniny. Głównego działania upatrywałbym i tak w antagoniźmie receptorów serotoniny (głównie 5-ht2a i c).
miko84

przez Marek1977 24 sty 2013, 20:04
Główna różnica między mirtazapiną a mianseryną jest taka że ta druga antagonizuje receptory adrenergiczne a1,mianseryna jest też inhibitorem zwrotnego wychwytu noradrenaliny-mirtazapina niejest,poza tym mirtazapina subtelnie pobudza receptory 5HT1a i słabiej od mianseryny stymuluje receptor H1-wiele -jak widać -jest różnic między obiema powyższymi substancjami.
Conscientia est, necesse est

przez Michuj 24 sty 2013, 21:09
Główna różnica między mirtazapiną a mianseryną jest taka że ta druga antagonizuje receptory adrenergiczne a1,mianseryna jest też inhibitorem zwrotnego wychwytu noradrenaliny-mirtazapina niejest,poza tym mirtazapina subtelnie pobudza receptory 5HT1a i słabiej od mianseryny stymuluje receptor H1-wiele -jak widać -jest różnic między obiema powyższymi substancjami.

ale to tylko teoria. A ewentualne nie działanie, bardzo częste, jest nie do wyjaśnienia.
Loża szyderców

przez Marek1977 24 sty 2013, 21:47
Oczywiście że teoria,w praktyce niektóre osoby uspokaja zażycie amfetaminy.
Conscientia est, necesse est

Sortuj wg