ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez Fiorella89 22 cze 2016, 14:04
Mili89 napisał(a):czy xanax jest pomocny przy atakach agorafobii ? zawrotach glowy w sklepach itp ?

Jeżeli nie jesteś uzależniona od leku xanax to mi osobiście pomagał ten lek na zawroty głowy w sklepie, dodawał mi odwagi. Więc powinien pomóc. Jako, że zawroty głowy w sklepie to objaw somatyczny nerwicy lękowej, fobii społecznej.

przez znowu_tu 24 cze 2016, 21:44
Kto może przepisać Afobam? Są jakieś ograniczenia? Wizytę u psychiatry mam za miesiąc, a stresu tyle, że 15 tabletek mi nie wystarczy. Mam receptę od gina, nie będzie problemów?

przez Kalebx3 25 cze 2016, 19:27
Kto może przepisać Afobam?

praktycznie każdy lekarz , tylko ,ze nie kazdy wie jak taka reckę wypisać .

-- 25 cze 2016, 19:44 --

mnie tez alprazolam ratuje ( nie przed chorymi związkami ) ale chociaż na parę godzin daję wytchnienie od skurwy-syńskich lęków .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ghost of a rose 01 lip 2016, 10:04
Witam wszystkich. Proszę o pomoc przez miesiąc..po silnym przeżyciu /krwotok/
Dokladnie 27 dni brałam codziennie xanax 0.25 na noc czułam się ok.
. Od tygodnia nie biorę i zle się czuje osłabienie kołatanie serca zawroty głowy lekkie. Osłabienie jest naprawdę spore. Lęki wrócily. Czy ktoś ma doświadczenie ile mogą trwać objawy odstawienne po takiej dawce branej j.w. Dziękuję bardzo pozdrawiam serdecznie. Aga

przez cozicozicozi 01 lip 2016, 10:15
ghost of a rose, dawka stosunkowo nie duża jednak dość długi czas brania sprawia, źe faktycznie mogą się pojawić takie objawy. Jednak bardziej prawdopodobne jest to, że alprazolam w pewien sposób maskował problem, który teraz daje o sobie znać po odstawieniu. Najlepiej udać się do psychiatry. Może masz nerwicę/depresję albo jedno i drugie, a może rzeczywiście to skutek odstawienia alpry. Stawiam, że to pierwsze ale oczywiście zgaduję więc polecam wizytę u psychiatry.
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

przez Vengence 01 lip 2016, 12:38
cozicozicozi napisał(a):ghost of a rose, dawka stosunkowo nie duża jednak dość długi czas brania sprawia, źe faktycznie mogą się pojawić takie objawy. Jednak bardziej prawdopodobne jest to, że alprazolam w pewien sposób maskował problem, który teraz daje o sobie znać po odstawieniu. Najlepiej udać się do psychiatry. Może masz nerwicę/depresję albo jedno i drugie, a może rzeczywiście to skutek odstawienia alpry. Stawiam, że to pierwsze ale oczywiście zgaduję więc polecam wizytę u psychiatry.
Miesiąc to dużo!?, hehe dobre. :P , jak by brała z pół roku, rok to można mówić, że to jest długo, co do samego pytania to będzie to trwało mniej więcej tylko co brałaś alpre, pewnie nawet krócej, bierz, mniejszą dawkę i schodz powoli, albo zmień na inne bezpieczniejsze benzo, bo alpra to szatan. :twisted:

-- 01 lip 2016, 12:40 --

Ja kiedyś brałem kilka miesięcy 1.5mg, momentami 2mg, i praktycznie z dnia na dzień zszedłem i przetrzepało mnie tak konkretnie jeden dzień, a potem już w zasadzie jak nic bym nie łykał, no ale każdy reaguje inaczej, pozdro.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez ghost of a rose 01 lip 2016, 13:04
Dziękuję za odpowiedzi . Nie mam juz co dzielić bo mam ostatnia tabletkę i chyba sobie dam spokój. Byłam u lekarza dostałam hydroksyxyne 10 na noc dzisiaj i seroxtat na rano. Brałam krótko ale widzę ze to niestety nie rozwiązalo nic a nic samopoczucie jest zupełnie jak przed braniem a do tego jeszcze osłabienie doszlo i skoki ciśnienia w gratisie :(

-- 01 lip 2016, 13:08 --

Aha..a tak szczerze to aż mi strach wziac cokolwiek przy obecnym samopoczuciu ze mnie osłabi jeszcze bardziej.
Nie umiem już płakać
Tak pali mnie sól
Łez nie poczętych łez nienarodzonych
Choć czuję ich ból.....

przez Vengence 01 lip 2016, 13:17
ghost of a rose napisał(a):Dziękuję za odpowiedzi . Nie mam juz co dzielić bo mam ostatnia tabletkę i chyba sobie dam spokój. Byłam u lekarza dostałam hydroksyxyne 10 na noc dzisiaj i seroxtat na rano. Brałam krótko ale widzę ze to niestety nie rozwiązalo nic a nic samopoczucie jest zupełnie jak przed braniem a do tego jeszcze osłabienie doszlo i skoki ciśnienia w gratisie :(

-- 01 lip 2016, 13:08 --

Aha..a tak szczerze to aż mi strach wziąć cokolwiek przy obecnym samopoczuciu ze mnie osłabi jeszcze bardziej.
Musisz to jakoś przetrzymać, skutki alprazolamu szybko miną.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez ghost of a rose 01 lip 2016, 13:41
Czyli można spróbować bez leków przeczekać?

-- 01 lip 2016, 14:06 --

Tzn bez seroxtatu na samej hydroks.
Nie umiem już płakać
Tak pali mnie sól
Łez nie poczętych łez nienarodzonych
Choć czuję ich ból.....

przez goskaM 01 lip 2016, 16:31
Witam.
Byłam wczoraj u neurologa, dostałam afobam, wzięłam wczoraj połówkę 0,25. Dzisiaj wzięłam juz dwa razy po pół. Czuje teraz takie jakby oszolomienie.. Nie wiem nawet jak to dobrze nazwać.. Kto brał ten lek i kto mi powie kiedy zaczyna działać? Jakie są skutki uboczne?

przez cytrynka84 01 lip 2016, 16:47
Działa po 30 minutach od zażycia. Skutków ubocznych nie doświadczyłam.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez goskaM 01 lip 2016, 17:31
Ja po polowce 0,25 chyba nie za bardzo poczułam różnice. A dzisiaj po dwóch polowkach mam takie oszolomienie ale chyba lek mniejszy. Tylko takie natretne myśli, że mi nie pomoże to itd.. Czy to z czasem minie?

przez cytrynka84 01 lip 2016, 17:44
Spróbuj pobrać jeszcze parę dni.Nie wiem czy minie.Skoro lęk mniejszy to znak,że dobrze działa.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez cozicozicozi 01 lip 2016, 17:48
Vengence napisał(a):
cozicozicozi napisał(a):ghost of a rose, dawka stosunkowo nie duża jednak dość długi czas brania sprawia, źe faktycznie mogą się pojawić takie objawy. Jednak bardziej prawdopodobne jest to, że alprazolam w pewien sposób maskował problem, który teraz daje o sobie znać po odstawieniu. Najlepiej udać się do psychiatry. Może masz nerwicę/depresję albo jedno i drugie, a może rzeczywiście to skutek odstawienia alpry. Stawiam, że to pierwsze ale oczywiście zgaduję więc polecam wizytę u psychiatry.
Miesiąc to dużo!?, hehe dobre. :P , jak by brała z pół roku, rok to można mówić, że to jest długo, co do samego pytania to będzie to trwało mniej więcej tylko co brałaś alpre, pewnie nawet krócej, bierz, mniejszą dawkę i schodz powoli, albo zmień na inne bezpieczniejsze benzo, bo alpra to szatan. :twisted:

-- 01 lip 2016, 12:40 --

Ja kiedyś brałem kilka miesięcy 1.5mg, momentami 2mg, i praktycznie z dnia na dzień zszedłem i przetrzepało mnie tak konkretnie jeden dzień, a potem już w zasadzie jak nic bym nie łykał, no ale każdy reaguje inaczej, pozdro.
kwestia subiektywna. Ja kiedyś 3 dni brałem po 1.5mg i w czwarty dzień nie wziąłem to myślałem, że zejdę. Derealizacja, kołatanie serca, bezsenność kilka dni, generalnie myślałem, że oszaleję (byłem jednak wtedy w bardzo złym stanie psychicznym i wszystko się skumulowało). Jeden reaguje tak, a drugi inaczej :) w każdym razie racja - alpra to zdradliwa suka
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

Sortuj wg