ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 04 sty 2014, 21:28
Gradrec,
napisz o co Ci chodzi bo nie sadze ze o słowną pomyłkę

przez Katarzynka40 04 sty 2014, 21:30
gargul,
to chcesz odstawić 10 mg i wrócić do 5 mg?
A jak bierzesz - od razy 10 mg? Mi dr kazał 5 mg rano i 5 mg wieczorem... może tak byłoby lepiej też dla Ciebie?

Pytasz o ataki paniki?
Siedzisz sobie i nagle czujesz, że ogarnia Cię dziwne uczucie, jakby słabo, czujesz, że zemdlejesz, denerwujesz się, serca zwiększa swój puls- zamiast podręcznikowego 70 wali 120, więc stresujesz się jeszcze bardziej, więc serce zaczyna pędzić jak oszalałe po 160 na minutę, oblewa cię gorąco, poty, czujesz, że za chwilę padniesz, umrzesz, że jesteś ciężko chory, robi się duszno, musisz biec do łazienki, bo z nerwów dostałeś biegunki, ale zawroty głowy powodują, że idziesz trzymając się ścian, ręce drętwieją, z nerwów nie możesz mówić, bo zęby Ci "szczękają", trzęsiesz się jak osika, masz taki chaos w głowie i tylko jedna myśl - czy ja umieram?... zaczyna Cię z nerwów mdlić, pojawiają się nudności, myślisz - to już moje ostatnie chwile, chcesz żyć, więc nierzadko wzywasz pogotowie...
to tylko jeden ze scenariuszy, ale wrażenie ocierania się o śmierć jest traumatyczne:(
po takim ataku jesteś wyczerpany psychicznie i fizycznie:(

-- 04 sty 2014, 20:33 --

Atak paniki ma to do siebie, że ma przebieg dość gwałtowny i ekstremalny - przynajmniej dla mnie...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Gradrec 04 sty 2014, 21:41
Atak paniki ma to do siebie, ze da sie go ogarnac i dlatego uwazam go za cos, czego nawet nie nalezy wspominac przy schorzeniach, jakie wszyscy mamy! :>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 04 sty 2014, 21:51
Gradrec napisał(a):Atak paniki ma to do siebie, ze da sie go ogarnac i dlatego uwazam go za cos, czego nawet nie nalezy wspominac przy schorzeniach, jakie wszyscy mamy! :>

pod warunkiem ze wiesz ze to atak paniki i to tez nie takie proste

przez roberto48 04 sty 2014, 21:57
Witajcie,

Biorę Escitalopram Actavis od 2,5 miesięcy, na początku pół tabletki, dziś 2 dziennie.

Miewam przebłyski normalnego funkcjonowanie, jednak zawsze po jakimś czasie jest zjazd w dół. Wówczas, najprostsze sytuacje wyprowadzają mnie z równowagi, nie potrafię kontrolować emocji i bywa, że płaczę jak dziecko.

Będę wdzięczny, jeśli wypowie się ktoś, kto brał ten lek, bo już nie wiem czy mogę się spodziewać poprawy, czy raczej pogodzić się z tym, że nigdy z tego nie wyjdę...

przez lunatic 04 sty 2014, 22:00
roberto48 napisał(a):Będę wdzięczny, jeśli wypowie się ktoś, kto brał ten lek, bo już nie wiem czy mogę się spodziewać poprawy, czy raczej pogodzić się z tym, że nigdy z tego nie wyjdę...

Escitalopram to nie jedyny lek jaki istnieje więc nie musisz sie z niczym godzic
aaa, sory, nie jestem autorytetem, musi ktoś inny się wypowiedzieć :x

przez Katarzynka40 04 sty 2014, 22:08
Gradrec,
Kiedyś mogłam go ogarnąć, teraz już nie i dlatego poszłam do psychiatry.
Bezwiednie robiło mi się słabo, znienacka, w sytuacjach wcale nie stresujących...
myślę, że to pokłosie traumy po wcześniejszej utracie przytomności...

-- 04 sty 2014, 21:14 --

roberto48,
cześć, ja też biorę esci firmy Actavis - rozumiem, że bierzesz obecnie 20 mg?

ja biorę od 5 tygodni i w sumie dzisiaj mam lepszy pełny dzień... wcześniej miałam dobre popołudnia i wieczory, fatalne poranki... miałam dobre 5 dni w okolicach świąt - już ucieszyłam się, że zaczęła się stała poprawa, po czym gwałtowny zjazd w dół.
Piszesz, że tez tak masz...
Są osoby, które ten lek chwalą, w ostatnim czasie troszkę jednak osób się przewinęło, które oprócz tego, że miało nieciekawe skutki uboczne to lek na ich nie działał i odstawiają...
2,5 miesiąca to już sporo czasu, mówiłeś dr o swoim niestabilnym samopoczuciu?
Mnie uprzedzał dr, że zawsze przy wszystkich antydepresantach pojawiają się gorsze dni, ale nie może tych dni być zbyt wiele, bo to będzie oznaczać, że lek trzeba zmienić...
Czytałam też, że wiele osób twierdzi - mimo, ze w ulotce jest info o poprawie w ciągu 2-4 tygodni - że lek zaczyna u nich naprawdę działać dopiero po 3 miesiącach...

przez *Monika* 04 sty 2014, 22:21
roberto48 napisał(a):Witajcie,

Biorę Escitalopram Actavis od 2,5 miesięcy, na początku pół tabletki, dziś 2 dziennie.

Miewam przebłyski normalnego funkcjonowanie, jednak zawsze po jakimś czasie jest zjazd w dół. Wówczas, najprostsze sytuacje wyprowadzają mnie z równowagi, nie potrafię kontrolować emocji i bywa, że płaczę jak dziecko.

Będę wdzięczny, jeśli wypowie się ktoś, kto brał ten lek, bo już nie wiem czy mogę się spodziewać poprawy, czy raczej pogodzić się z tym, że nigdy z tego nie wyjdę...

Witaj :D

Można wiedzieć od kiedy bierzesz leki tego typu i czy przed braniem tych leków miewałeś stany, które opisujesz podczas w/w farmakoterapii.
Obrazek
Główny Moderator

przez lunatic 04 sty 2014, 22:53
*Monika*,
Dark Passenger na urlopie? :smile:

przez ICD-10 05 sty 2014, 12:01
Hej, ciekawią mnie osoby, które zwiększaly dawkę escitalopramu z 10 mg do 20 mg. Czy zwiększaliscie dawkę z dnia na dzień, czy z początku wchodziliscie na dawke 15 mg przez jakis czas, a potem dopiero wchodziliscie na 20 mg escitalopramu?
Klomipramina 225mg

przez krista 05 sty 2014, 12:14
witaj ja escitalopram bralam na poczotku5mg pozniej co drugi dzien 10mg a ostatnio od trzech tygodni codziennie esci biore juz czwarty miesioc i jak narazie czuje sie okey

przez Gradrec 05 sty 2014, 17:30
Katarzynka40 napisał(a):
Gradrec napisał(a):
Katarzynka40 napisał(a):Gradrec,
Hmm, czyli ataki paniki zawdzięczasz esci, a do dr poszedłeś z kiepskim nastrojem i natrętnymi myślami.
To w sumie odwrotnie troszkę niż ja. Bo poszłam do dr z atakami paniki, a esci zawdzięczam natrętne myśli i kiepski nastrój:)

Miewalem ataki paniki i bez esci. Zdarzyly sie 2 razy w zyciu. Albo moze nie w zyciu, tylko przez ostatnie poltora roku, bo wtedy sie to wszystko zaczelo. Oczywiscie mowa o atakach paniki nie bedac na esci. Bedac na esci mialem kolejne dwa w przeciagu 3.5 tygodnia >.>

To ja niestety jestem lepsza:( przez 3 dni codziennie atak paniki, w ostatnim dniu przez wizytą u dr cały dzień to był jeden wielki atak paniki, uczucie stałego zagrożenia życia, im gorzej się czułam, tym bardziej się nakręcałam:( wkurzające jest to, że nie można nad tym zapanować:(

Ja dostalem czekajac w korytarzu do psychiatry za pierwszym razem :P Pielegniarki sie mna ladnie zaopiekowaly, podaly cos slabego na uspokojenie i puscilo po parunastu minutach.

przez Katarzynka40 05 sty 2014, 18:01
Gradrec,
MI właśnie uspokajające średnio pomagały. Jeśli podczas ataku paniki na pierwszy plan wysuwała się takykardia to brałam zawsze szybko kawałek metocardu i po 20 minutach puls ze 160 spadał mi na 75 - czasem nawet nak poczułam tabletkę w ustach, to poczułam się bezpiecznie i puls sam mi się uspokajał zanim tabletka zaczynała działać. W ostatnim czasie jednak miałam ataki paniki po uczuciu, że robi mi się słabo, ze zemdleję - serce wtedy nawet szybko mi nie biło, tylko czułam się, że trace przytomność, do tego oblewanie potem, szum w uszach, drętwienie rąk, trzęsawka straszna, że mówić nie mogłam... i to było gorsze bo specjalnie mi nic nie pomagało na to, dlatego poszłam do psychiatry i zaczęłam romans z esci

Wziąłeś już nowe leki?

Ja wczoraj zaliczyłam po raz pierwszy od 5 tygodni pierwszy cały dobry dzień na esci. dzisiaj dzień drugi:) Mam nadzieję, że to stabilna poprawa, a nie, że za chwilę będzie zjazd w dół. Zbyt wiele się nacierpiałam przez esci, dlatego niech mi teraz pomaga trwale!
Co to za rozkosz poczuć się... NORMALNIE po 5 tygodniach! bez sieczki z mózgu, beztrosko, bez nachalnych, strasznych, przerażających myśli, z jasnym umysłem niezmąconym przez żadne niepokoje...rewelka! :D :D :D :D :D :D

przez Gradrec 05 sty 2014, 18:07
Super. gratulacje! Ile dni juz bierzesz to esci? bo troche nieaktualny podpis chyba masz
trzymam kciuki za Ciebie, zeby byla to juz permanentna poprawa stanu psychicznego

obudzilem sie o 16, wiec niby sulpiryd kolo 20 powinienem wziac
jakis mozg mi powie, czy brac sulpiryd, czy zaczekac do jutra rana z paro i dopiero jutro sulpiryd wziac? Sulpiryd jest chyba lekiem, ktory ma wspomagac paro, wiec chyba bez paro nei ma sensu go lykac? nie wiem, niech mi ktos powie prosze

Sortuj wg