ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Autumn 09 lis 2012, 12:19
Po ponad dwóch miesiącach brania Escitilu mogę powiedzieć z czystym sumieniem - ten lek zdziałał u mnie cuda!!! Byłam w strasznym stanie, napady nerwicy lękowej miałam co drugi dzień do tego stopnia, że musiałam brać Afobam, czasem nawet 2, raz nawet wołałam karetkę... Panicznie bałam się być sama w domu na noc, bałam się jechać pociągiem dłużej, bo jeszcze coś mi się stanie i nie będzie pogotowia w pobliżu, oj, wielu rzeczy się bałam, stresowałam i nie mogłam normalnie żyć. Teraz... to naprawdę cud, ale ja na co dzień praktycznie zapominam, że coś takiego jak nerwica w ogóle istnieje. Ostatnio 2 noce byłam sama w mieszkaniu i nic! Normalnie spałam, nie bałam się, że nagle zacznę się dusić albo padnę nieżywa i nikt nie zawoła pogotowia, nawet o tym nie pomyślałam! Tak samo jechałam pociągiem 6h i dopiero pod sam koniec uświadomiłam sobie, że nawet przez myśl mi nie przeszło, że oto właśnie będę uwięziona na tyle godzin, bez możliwości ewentualnej pomocy. Tak więc nerwicowo jest o niebo lepiej, choć jeszcze nie idealnie, bo wciąż boję się jednej rzeczy - iść, szczególnie sama, do lasu albo ogólnie z dala od cywilizacji, pobiegać, na rower czy coś. Ale to i tak nic w porównaniu z tym, co było. W ciągu ostatnich 3 tygodni Afobam wzięłam jeden jedyny raz! A zdarzało mi się i codziennie, bo nie mogłam wytrzymać nerwicowej męczarni. Depresyjnie jest ciut lepiej, ale ważne, że w ogóle. Troszkę mniej się przejmuję, mniej płaczę, mniej siedzę i się użalam nad sobą. A to dopiero 2 miesiące! Skutków ubocznych żadnych. Biorę 10mg codziennie rano. Naprawdę jestem w szoku, że ten lek mi pomógł i to tak bardzo, bo opinie były średnio zachęcające.
Escitil 10mg
Afobam doraźnie

przez Nenaja 09 lis 2012, 12:56
To gratuluję :brawo: :yeah:

Ja Esci biorę od ponad roku, doszłam już do max. dawki w postaci 20mg na noc, bo już taka dawka działa na mnie usypiająco... ogólnie również jestem Bardzo zadowolona z tego leku, choć spotkałam się z "przypadkami" na które w ogóle nie pomagał, a nawet wręcz przeciwnie...ale wiadomo, że to zależy od stanu i od organizmu...

przez kanapka_z_nutellą 20 lis 2012, 23:36
Escitalopram + alkohol.
Niby, jak każdego leku, nie zaleca się przyjmowania jednocześnie z alkoholem. Jednocześnie, niby nie odnotowano oddziaływania jednego na drugie.
Będę wdzięczna za opinie na ten temat "z życia wzięte".

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez norma_baker 21 lis 2012, 09:35
no wiadomo, ze nie popija sie psychotropow drinkiem :mrgreen: ale jesli bierzesz rano tabsa powiedzmy o 8 i o 20 piwerko albo dwa, to taka sytuacja raz na jakis czas nie zaszkodzi.
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez coma 21 lis 2012, 11:43
escitil biorę już miesiąc, niestety nie zauważam żadnych pozytywnych skutków działania tego leku, już całkowicie straciłam nadzieję :-|
coma

przez Nenaja 21 lis 2012, 11:53
coma aż 20mg esci bierzesz? i to w m-c czasu... trochę szybko maxymalną dawkę dostałaś :? ja do 20mg doszłam ale dopiero po roku z kawałkiem.

przez coma 21 lis 2012, 12:00
Nenaja, tak, 20 biorę, od razu dostałam taką dawkę
coma

przez capranera 21 lis 2012, 15:15
Mam pytanko: biorę Mozarin 10mg od równych dwóch tygodni.
Wczesniej byłam bez leków przez trzy miesiące.

Czy możliwe jest, że na poczatku stosowania ma miejsce nasilenie lęku ogólnego i natręctw? Na amerykańskich forach czytałam, że jest taka możliwość. Czy ktoś tutaj na forum doswiadczył tego piekła objawów i kiedy to przechodzi?

przez pingwin75 21 lis 2012, 17:29
Witam! Mam zapytanie do biorących podobną kombinacje : Elicea 10 mg + Triticco Cr 75 na noc .Biorę o 6 tygodni na nerwicę natręctw myślowych , leki super zadziałały po 5 tygodniach brania , ale mam straszne szumy w uszach i okresowo bóle głowy , o ziewaniu , wzdeciach nie wspominam .Zastanawiam się czy nie zmniejszyć dawki któregoś ?

-- 21 lis 2012, 16:34 --

Capranera - jak tak miałem ale trzeba wytrzymać i dać czas lekom .

przez omeeena 21 lis 2012, 20:15
capranera, ja po esci miałam straszliwe jazdy, nie dałam rady wytrzymać dłużej niż 6 dni.
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez elfrid 21 lis 2012, 20:53
capranera napisał(a):Czy możliwe jest, że na poczatku stosowania ma miejsce nasilenie lęku ogólnego i natręctw? Na amerykańskich forach czytałam, że jest taka możliwość. Czy ktoś tutaj na forum doswiadczył tego piekła objawów i kiedy to przechodzi?

Niestety to najczęstszy objaw po SSRI, ale mija wraz z działaniem leku, najczęściej w przeciągu miesiąca.
pregabalina, wenlafaksyna

przez symphony 23 lis 2012, 12:25
Jestem na esci od dwóch miesięcy i mam dodatkowe "atrakcje" w postaci okropnego napięcia mięśni karku, szyi i szczęk - zaciskam zęby nawet nieświadomie w nocy tak mocno, ze rano bolą mnie zęby, a ortodontka zauważyła, że ścieram przednie zęby i jak tak dalej będzie to zostanę bez...
Nie wiem czy to może by spowodowane esci, czy nawrotem nerwicy...??? Wcześniej brałam paroksetynę i nie zaciskałam tak szczęk...

Ratunku! Czy ktoś przez nerwicę stracił już zęby?

przez omeeena 23 lis 2012, 20:28
symphony, ja tylko 8 kg i połowę włosów
I poleciała mi kolejna dioptria we wzroku
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez symphony 24 lis 2012, 23:03
omeeena napisał(a):symphony, ja tylko 8 kg i połowę włosów
I poleciała mi kolejna dioptria we wzroku

No właśnie... włosy mi lecą od początku leczenia (już 12 miesięcy), wzrok też (problemy z akomodacją). waga niestety rośnie, ale te przypadłości uznałam za odwracalne... Startych zębów juz nie odzyskam :(
Za 2 tygodnie ma wizytę u lekarza, może jednak wrócę do paroksetyny, albo spróbuje fluoksetyny, która w pierwszym rzucie choroby na mnie nie zadziałała, ale teraz jestem juz na ostatniej prostej, więc może wystarczy...

Sortuj wg