ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez strumyk 08 sie 2012, 10:12
no mam nadzieje ze te efekty uboczne szybko mina.tylko dlaczego po 2,5 roku brania asertinu nagle przestał działac?było juz tak dobrze ze myśklałam juz o odtawieniu leków.

przez harpoonek 08 sie 2012, 11:12
I lekarz od razu ci ten lek zmienił? Nie próbowaliście zwiększenia dawki może?
Lekarzem nie jestem, ale jak u mnie osłabiło się działanie leku, to po prostu zaczęłam brać więcej...

przez strumyk 08 sie 2012, 11:53
były wieksze dawki na poczatku,pózniej zmniejszyła mi do 50mg asertinu,jakies 3 miesiace temu miałam załamanie i znów mi zwiekszyła i wtedy dopiero zaczeła sie jazda.wiec wróciłam do dawki 50 mg i niby było ok ,no i po jakims czasie znów załamanie.wiec zaproponowała mi aciprex bo to ponoc lek nowej generacj z tej samej grupy a niby skuteczniejszy.ja juz brałam tyle tych leków i niby miały byc rewelacyjne ze teraz srasznie boje sie aciprexu.dlatego szukam opini o tym leku.

-- 08 sie 2012, 15:34 --

dzis mija 13 dni na aciprexsie i 9 bez asertinu.mam strasznego doła.chce mi sie płakac,drza mi rece,nogi jek z waty.niewiem co mam robic,moja lekarka jest na urlopie.moze powinnam odstawic,ale co dalej.mam 2 cudownych dzieci,dom,meza a ja jestem w tak okropnym stanie.co robic?!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny 11 sie 2012, 17:22
Witam. Umnie cały czas tylko załamanie zwiększenie załamanie zwiększenie. Można by rzec że co wizytę.
Nie wiecie co jeszcze można domiksować do escitalopramu oprócz sulpirydu?
Biorę 30escitalopramu i 250 sulpirydu i nadal czuję depresję natomiast 300 sulpirydu już nie toleruję. Może jest coś co by lepiej potencjalizowało escitalopram niż sulpiryd? Co ja się pytam, przecież to pytanie do lekarzy. Ale postukać w klawiaturę zawszę można ;)
depresyjny

przez Firletka Poszarpana 11 sie 2012, 21:23
depresyjny, niektórzy lekarze potencjalizują Esci Ketrelem lub Edronaxem. Ale to pewnie wiesz. A może Lamotryginę żeby zniwelować wahania.

przez depresyjny 15 sie 2012, 16:05
Najbardziej to mnie denerwuję taki stan, że niby jest lepiej, bo ból somatyczny nie zarzyna jak niegdyś( czasami się tli), ale jednak najbliżej mi do stanu w którym siedzę i patrzę się w ścianę, bo nie ma tej ostrości percepcjii. Może to właśnie jest to odrealnienie(?)
A najgorsze że nie biorę małych dawek i aż strach bierzę jak się patrzę na tą garść leków, którą zarzywam.
Jak jest wyraźna depresja przynajmniej wiadomo że trzeba interweniować. A gdy pojawiają się takie objawy to człowiek ma świadomość, że można spieprzyć jeszcze bardzej. Więc może nie pchać palca w mrowisko. Czy dążyć do doskonałości ? Tylko czy uzyskam ją za sprawą leków?
Czy za sprawą czasu? ..;)

-- 15 sie 2012, 16:29 --

Chciałbym być bardziej bystry, świeży, rzeźki,, Do przodu ruszajcie seretoninko, czy inny kolężko, do przodu..p
depresyjny

przez devnull 15 sie 2012, 18:03
Znowu porzucam ESCI, ten lek jest dobry tylko na krótko, najszybciej wchodzi ze wszystkich SSRI ale jednocześnie najszybciej "uwala", dobry do stosowania max 3 miesiące, dalej to już "umysłowa kastracja".
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Firletka Poszarpana 15 sie 2012, 20:05
Zdecydowałam, że zmniejszam Esc i(z 10mg). przez ost. 4 dni zchodzę, dziś wzięłam 5mg. Powodem są niekorzystne zmiany w sferze intymnej oraz wysypki, pryszcze, bóle piersi, pewnie spowodowane wzrostem prolaktyny(?). 28.08.12 mam wizytę u dr i może zasugeruję jej dodanie Asentry lub Wenli do Edronaxu, który jednocześnie biorę (reboksetynka jest super mimo uboków). Przeszłam już prawie przez wszystkie leki. Kiedyś 3x pomogło mi Lexapro, choć za każdym rzutem już słabiej. Teraz wreszcie po roku prób postawił mnie na nogi Edronax.
Czy ktoś wie który antydepresant najmniej dział na wzrost prolaktyny? I jak się pod tym względem plasuje Elicea?

przez devnull 16 sie 2012, 00:05
Firletka Poszarpana napisał(a):Czy ktoś wie który antydepresant najmniej dział na wzrost prolaktyny? I jak się pod tym względem plasuje Elicea?

Jak ma się Escitalopram to akurat nie wiem.
Zaś wg. literatury psychiatrycznej Sertralina ma brak wpływu na jej wzrost, cyt.: "relatywny brak wpływu sertraliny na stężenie prolaktyny może czynić ją lekiem z wyboru u dzieci, młodzieży i kobiet".
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Firletka Poszarpana 16 sie 2012, 00:59
zaqzax-3, dzięki za info :)
Ja w międzyczasie też poszukałam i znalazłam to: "Leki przeciwdepresyjne typu Zotral, Zoloft, Luxeta podwyższają poziom serotoniny w mózgu poprzez hamowanie jej zwrotnego wychwytu przez neurony. Serotonina staje się więc deficytowa w naszym ustroju. Niski poziom serotoniny może wpływać poprzez przysadkę na wzrost produkcji prolaktyny."
http://farmaceuta24.pl/2007/10/antydepr ... rolaktyna/
No i bądż tu człowieku mądry. W różnych źródłach piszą co innego.

ginekolog też mi mówił że ogólnie neuroleptyki i antydepresany podnoszą prolaktynę. Ale nie wiem który dokładnie i w jakim stopniu.
I jeszcze mi się przypomniało, że koleżanka mi mówiła, że po Asentrze leciało jej mleko z piersi (!). Czyli sertralina chyba jednak podnosi poziom prolaktyny. Ale nie wiem jak z Escitalopramem? Po dłuższym przemyśleniu, doszłam do wniosku, że moze to raczej 100mg Ketrelu (który biorę na sen) ma większy wpływ na prolaktynę (?) A może oba te leki naraz. Chyba muszę "wymaglować" psychiatrę pod tym kątem.

Odp: ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,E

przez marsowa 16 sie 2012, 12:26
Koncze od dzis przyhode z nexpramem. Niestety lek nie przyjął się i jest o wile gorzej! No coz....
Od jutra mam brac miravil wie ktos co to? Jak możecie dajcie linka do tematu bo znalezc nie moge:roll:

Wysłane z Neo V za pomocą Tapatalk2

Odp: ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,E

przez devnull 16 sie 2012, 16:39
marsowa napisał(a):Koncze od dzis przyhode z nexpramem. Niestety lek nie przyjął się i jest o wile gorzej! No coz....
Od jutra mam brac miravil wie ktos co to? Jak możecie dajcie linka do tematu bo znalezc nie moge:roll:

sertralina-zoloft-asentra-asertin-sertagen-setaloft-luxeta-t3361.html
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Anna Maria 17 sie 2012, 09:10
Prawie miesiąc biorę ten lek i lęk społeczny zniknął.Tylko dygoczą mi się ręce,ale teraz bardziej to "olewam".
Anna Maria

przez strumyk 17 sie 2012, 12:34
jak dawke leku zazywasz?ja zwiekszyłam do 15 mg i nadal zle sie czuje.nogi mam jak z waty,głowe jakams ciezka,jkbym niemogła jej uniesc i dziwny wzrok. :cry:

Sortuj wg