ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

Re: Lexapro.

przez Ineska 14 gru 2008, 15:02
po pierwsze dziewczyny dajcie spokój z tym podziwem ;) i moje problemy napewno nie sa wieksze niz wasze , kazdy problem jest wielki pewnie gdybym miala zdrowe dziecko to moim był by zlamany paznokiec

a wogole to mam dwoje dzieci jest jeszcze młodsza córa zdrowa ma dwa latka i to ona daje mi teraz najwiecej nadziei i sily do walki o to wszystko co jest problemem

no_sense jestes młoda osoba nie wiele osób w twoim wieku ma dziecko wiec nie "ono" musi byc twoja motywacja , poszukaj innego punku zaczepiania i postaw sobie pytanie po co warto zyc a nie ze zycie nie ma sensu (bez sensu to pchac sie do kredensu jak wszystko lezy na stole ;P)
weż sie dziewczyno w garsc i tak jak Pati radzi znajdz dobrego psychologa bo sama tabletka cie nie uzdrowi a tym bardziej tabletka połaczona z alkoholem , ja tez mogłabym siegnac po alkohol zapic problemy i myslec sobie po cholere ja mam zyc , ale niezrobiłam tego i chce walczyc
juz wczesniej napisałam tylko najwiekszy egoista chce odebrac sobie zycie !! udowodnij nam ze nie jestem egoistka
piszesz ze dziecko to wszystko , ty swoim postepowaniem odbierasz sobie szanse zeby byc mamą i miec to "wszystko" czym jest dziecko
jestes dopiero na poczatku zycia nie odbieraj sobie szansy na wiele rzeczy które mozesz jeszcze przezyc

przez no_sense 14 gru 2008, 21:46
jestem egoistka. i ta egoistka ma juz dosc wszystkiego
watpie zeby ktos chcial taka kobiete jak ja na zone czy matke swoich dzieci
chodze do psychiatry i psychologa bo cos trudno mi wziac sie w garsc
dobrze sie czuje na lexapro 20 przez 1-szy dzien
LEXAPRO 20 - komu pomogło??

przez Ineska 14 gru 2008, 23:48
a co takiego w tobie jest nie tak ze uwazasz ze nikt nie bedzie cie chciał za żone hmm ?
dlaczego tak zle sie oceniasz , bez przesady , czy jest w wsród nas dziewczyny miss polonia ;)
jak to sie mówi "kazda potwora znajdzie swojego amatora " tylko błagam cie nie bierz słowa "potwora" dosłownie bo nie chce cie pogrązac
troche wiary w siebie w to ze moze byc lepiej , ze mozesz byc szczesliwa ze sa ludzie którym na tobie zalezy bedac egoistka ciezko ci bedzie to wszystko dostrzec

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez no_sense 15 gru 2008, 18:38
nie chodzi o wyglad. chyba.
trafialam na samych najgorszych, ktorzy i tak po jakims czasie nie chcieli ze mna byc. to dluzsza historia i nie bede tutaj opowiadac. po prostu juz gorzej chyba trafic nie mozna, na sadyste itp
w kazdym razie niska samoocena albo poczucie wlasnej bezwartosciowosci to podobno cecha charakterystyczna depresji. nie macie tego?
wydarzylo sie cos przez co odechcialo mi sie zyc
nie naskakujcie tak na mnie
zapytalam tylko czy ktos bierze taka duza dawke
dzis czuje sie jak nacpana, zaczynam sie smiac z byle czego. ale dalej czuje smutek
zdaje ta relacje, poniewaz pewnie znajdzie sie ktos, kogo tez bedzie interesowala dawka 20 mg 8)

---- EDIT ----

nie chodzi o wyglad. chyba.
trafialam na samych najgorszych, ktorzy i tak po jakims czasie nie chcieli ze mna byc. to dluzsza historia i nie bede tutaj opowiadac. po prostu juz gorzej chyba trafic nie mozna, na sadyste itp
w kazdym razie niska samoocena albo poczucie wlasnej bezwartosciowosci to podobno cecha charakterystyczna depresji. nie macie tego?
wydarzylo sie cos przez co odechcialo mi sie zyc
nie naskakujcie tak na mnie
zapytalam tylko czy ktos bierze taka duza dawke
dzis czuje sie jak nacpana, zaczynam sie smiac z byle czego. ale dalej czuje smutek
zdaje ta relacje, poniewaz pewnie znajdzie sie ktos, kogo tez bedzie interesowala dawka 20 mg 8)

przez pati ;) 15 gru 2008, 20:56
no_sens masz racje nie bede juz na ciebie naskakiwac to twoje zycie i ty musisz wiedziec co jest dla ciebie dobre ja zycze ci wszystkiego dobrego i powodzenia w leczeniu i glowa do göry ja tez mam duze doly ale jakos walcze pozdrawiam
wszystko w zyciu ma swöj sens dlatego uwierz w siebie

przez Ineska 15 gru 2008, 22:06
moim celem tez nie było naskakiwanie na ciebie tylko moze bardziej liczyłam ze ogarniesz sie jak przeczytasz ze warto zyc i ze zle postepujesz nawet juz myslac o samobójstwie
pozatym takie deklaracje w necie ze chcesz skonczyc z soba niosa za soba to ze ktos bedzie cie próbowal odwiesc od takiej decyzji wiec niedenerwuj sie ze ktos naskoczył na ciebie krytykujac twoje postepowanie

a to ze trafiałas na drania a nie faceta no cóz zdarza sie moj maz tez nie jest moim pierwszym facetem tez było kilku drani az pojawił sie "on" i w pól roku zdecydowalismy sie na slub ;) takze nie trzeba B,óg wie jak długo znac faceta zeby z nim byc
to tyle skoro nie chcesz naszych rad to ok
ale pisz jak sie czujesz po leku

przez no_sense 16 gru 2008, 20:40
Ineska - ostatnia Twoja wiadomosvc mnie pocieszyla

czuje sie dobrze. tylko mam nudnosci :/ ale na to nie ma rady przejdzie z czasem
czuje sie strasznie samotna

przez Cacek 18 gru 2008, 11:35
Witam wszystkich...
Napisze krotko. Przez ostatnie 4 miesiące brałem EFFECTIN 150 i było niezle moze chumor był dobry ale brakowało takiego napędu więc pani doktor przepisala mi WELLBUTRIN . Brałem przez jakies 3 tygodnie 150 mg potem zwiekszyłem na 300 i poprostu moje zycie się zalamalo... wczoraj bylem u pani doktor i przepisala mi LEXAPRO jak myslicie pomoże mi?
I jeszcze coś ... czy po tym da się troszeczkę schudnąć?
Jedynym lekiem który bardzo mi kiedyś pomógł to był SEROXAT poprsotu po nim czułem się dosłownie BOGIEM wiedziałem ze wszysy sa odemnie uzależnieni itd. i było mi z tym bardzo dobrze ale niestety musiałem odlożyć bo moja dziewczyna nie wytrzymywała ze mna- i zaczęło sie... KATASTROFA... DOŁY ITD. chyba kazdy wie jak to wygląda. Potem po jakims pół roku brałem jescze ZOLOFT i chba jak pamietam BIOXETIN ale nie pomagalo a nawet po ZOLOFCIE było tragicznie... Więc postanowiłem spróbować jeszcze raz SEROXATU ale to juz nie było to nawet było FATALNIE..
Potem pani doktor przepisała mi EFFECTIN o którym wczesniej wspomniałem i WELLBUTRIN...
Wczoraj powiedziałem Pani doktor ze chciałbym powrócic do takiego stanu jak kiedyś po SEROXACIE (BYŁO CUDOWNIE) ale pani odpowiedziala ze to był taki stan jakiejś manii lub hipomanii CZY KTOS TAK Z WAS MIAŁ PO JKIMŚ LEKU ZE CZUŁ SIĘ BOGIEM,ZE CZUŁ IZ WSZYSCY SA OD NIEGO UZALEZNIENI?
Po LEXAPRO pani powiedziała mi ze bedzie lepiej,ale ja chcialbym aby było tak jak po SEROXACIE czy to normalne...? ... ciekawe...?
Powiedzcie coś o tym leku..
Pozdrawiam was wszystkich.
P.S. zacząłem od dzisiaj tj. 18.12.2008r. jedną tabletkę dziennie rano po 5 mg. ciekawe jak to bedzie?

przez mefiboszet 18 gru 2008, 19:29
Antydepresanty mogą indukować stany maniakalne i hipomaniakalne. Z powyższego opisu wynika, że to właśnie miało miejsce - lekarka dobrze mówi.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

przez pati ;) 18 gru 2008, 23:02
witam was wszyscy troche zamilkli to chyba dobrze sie czujecie :lol: u mnie tez nie najgorzej czuje ze lexapro zaczyna dzialac.Jutro wyjerzdzam na swieta na dwa tygodnie wiec nie bede sie odzywac pozdrawiam was :ineska fobia mloda12 i no_sens i zycze wesolych swiät i szczesliwego nowego roku aby ten rok okazal sie dla nas lepszy i bez lenköw :smile:
wszystko w zyciu ma swöj sens dlatego uwierz w siebie

przez Cacek 19 gru 2008, 10:39
Pati napisz jak dlugo bierzesz lexapro bo ja dopiero zacząłem brać i zastanawiam jak długo będe musiał czekac na efekty...?
Pani doktor powiedziała ze w miare szybko powinien działać miedzy drugim a trzecim tygodniem-czy tak?

przez malg 26 gru 2008, 18:21
Czesc Wam.Jestem tu nowa,ale na lexapro juz 2 lata ponad.Moge powiedziec,ze dzieki temu lekowi zyje.Malam objawy lekowe z agorafobia zawrotami głowy(wszystko zaczęło się dawno myślę,ale ratowałam się doraźnie Tranxene) potem diagnoza:guz mózu i operacja- z sukcesem i z powrotem do pełni zdrowia fizycznego.Ale,że byłam skazana we wszystkim na siebie z dwójka dorastających dzieci to tak strasznie się bałam,że nie podołam pracy że pewnego dnia dosłownie nogi odmówiły mi posuszeństwa.Do tego napady lęku w miejscach publicznych,w nocy.Próbowałam z Sertralina,Parokseryną,Afobamem,dopiero lexapro postawiło mnie na nogi.Niestety przeżyłam ostatnio coś,co zachwało moją równowagę i musiałam zwiększyć dawkę do 20mg.Na początku brałam Tranxene dla zlikwidowania nasilonego lęku,zanim zacznie działać lexapro.Po zwiekszeniu dawki,tez odczuwam niepokój więc wziełam Tranxene.Ale wierzę ,że to pokonam bo już zaczęło być jak na początku:mrowienia twarzy,dłoni,lęk przed wyjściem z domu...sorry,że tak dużo napisałam,ale siedzę sama w domu taka roztrzęsiona z lekka i szukałam Was...pozdrowienia dla wszystkich.Małgorzata

przez Queen Of Darkness 02 sty 2009, 17:06
Ja biorę Lexapro od dwóch miesięcy, na początku brałam jeszcze dodatkowo Xanax Sr, ale Pani Doktor powiedziała że teraz Lexapro samo mi wystarczy. Ogólnie jest mi lepiej, chociaż wiadomo mam gorsze dni... ale z mojej strony mogę polecić ten lek bo mi pomaga (jak na razie). Wie ktoś może czy można uzależnić się od niego?

przez Ineska 03 sty 2009, 12:09
mysle ze tu bardziej mozna mowic o uzaleznieniu psychicznym niz od leku

nie mysl teraz o tym czy lek uzaleznia bo to chyba nie jest wazne wazne jest to ze czujesz dobrze ze pomoga
a wogóle wszystkiego najlepszego w Nowym Roku !!! :)

Sortuj wg