ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez sebo001 08 kwi 2016, 17:25
Każde ssri może obniżyć libido. W moim przypadku po paro miałem kastrację od pierwszego dnia, natomiast na esci jest lepiej niż przed lekiem. W moim przypadku libido spadło wraz z chorobą.

przez rolosz 08 kwi 2016, 17:36
Reynevan napisał(a):
Reynevan napisał(a):Czy escitalopram obniża libido? Jak skuteczny jest w walce z fobią społeczną i nerwicą (n. i l.)?

podbijam

Biorę esci od miesiąca. Może libido jest trochę obniżone (dopiero po wejściu na dawkę 20 mg), ale w zasadzie to nie jest dużo gorzej niż przed łykaniem leku. Efekt przeciwlękowy jest. Z natręctwami to jeszcze różnie bywa, ale biorę krótko. Był taki moment w pierwszych tygodniach przyjmowania leku, że natręctwa mi się nasiliły.

przez sebo001 08 kwi 2016, 17:40
Może być tak że mój organizm nie toleruje leku i stąd nasilona derealka, zaburzenia psychomotoryczne i wrażenie nacpania ? Miał tak ktoś?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 08 kwi 2016, 19:33
sebo001 napisał(a):Może być tak że mój organizm nie toleruje leku i stąd nasilona derealka, zaburzenia psychomotoryczne i wrażenie nacpania ? Miał tak ktoś?
Może być tak, że lek się nie sprawdzi u danego pacjenta, wtedy oczywiście zmienia się na inny ssri, ale w twoim przypadku jest za wcześnie by coś powiedzieć, choć skutki uboczne powinny już raczej zanikać, niż być dalej na takim samym poziomie, ale
ja zawsze umierałem pierwszy miesiąc na każdym leku, dopiero w 2 często zaczęło się coś poprawiać, a już na pewno nie było skutków ubocznych, ciężko jest wytrzymać ten stan, ja teraz zdycham na swoim zestawie a biorę dopiero 6 dni. :roll:
i mam już /cenzura/ dość.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez erka333 08 kwi 2016, 19:58
Sebo na pocieszenie opowiem Ci po krótce moją pierwszą walkę z depresją i nerwicą, 15 lat temu mnie dopadły, byłam totalnym wrakiem ( kilka sytuacji życiowych się pokomplikowało), potrafiłam pół dnia siedzieć w kącie i modlić się o szybki koniec, nie wychodziłam z domu, nie mogłam jeść i spać, udałam się do lekarza, dostałam zestaw leków, pierwsze dwa miesiące praktycznie spałam, wstawałam tylko do ubikacji, czasem coś zjeść i się umyć, po tych dwóch miesiącach powoli zaczęłam dochodzić do siebie, ogólnie trwało to pół roku, wiele mnie to nauczyło o samej sobie, w chwili obecnej mam fantastyczną rodzinę, własny biznes i cudownych przyjaciół oraz nerwicę :D

Weź i wykup afobam, ja również bałam się uzależnienia ale jak poczujesz się lepiej to nie powinno być problemu z odstawieniem, ja nie miałam, dużo siły i wytrwałości :D

przez Vengence 08 kwi 2016, 20:03
erka333 napisał(a):Sebo na pocieszenie opowiem Ci po krótce moją pierwszą walkę z depresją i nerwicą, 15 lat temu mnie dopadły, byłam totalnym wrakiem ( kilka sytuacji życiowych się pokomplikowało), potrafiłam pół dnia siedzieć w kącie i modlić się o szybki koniec, nie wychodziłam z domu, nie mogłam jeść i spać, udałam się do lekarza, dostałam zestaw leków, pierwsze dwa miesiące praktycznie spałam, wstawałam tylko do ubikacji, czasem coś zjeść i się umyć, po tych dwóch miesiącach powoli zaczęłam dochodzić do siebie, ogólnie trwało to pół roku, wiele mnie to nauczyło o samej sobie, w chwili obecnej mam fantastyczną rodzinę, własny biznes i cudownych przyjaciół oraz nerwicę :D

Weź i wykup afobam, ja również bałam się uzależnienia ale jak poczujesz się lepiej to nie powinno być problemu z odstawieniem, ja nie miałam, dużo siły i wytrwałości :D
A jaki lek ci wtedy pomógł??, tyle lat to już pewnie nie pamiętasz!?
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez rolosz 08 kwi 2016, 20:11
erka333 napisał(a):Sebo na pocieszenie opowiem Ci po krótce moją pierwszą walkę z depresją i nerwicą, 15 lat temu mnie dopadły, byłam totalnym wrakiem ( kilka sytuacji życiowych się pokomplikowało), potrafiłam pół dnia siedzieć w kącie i modlić się o szybki koniec, nie wychodziłam z domu, nie mogłam jeść i spać, udałam się do lekarza, dostałam zestaw leków, pierwsze dwa miesiące praktycznie spałam, wstawałam tylko do ubikacji, czasem coś zjeść i się umyć, po tych dwóch miesiącach powoli zaczęłam dochodzić do siebie, ogólnie trwało to pół roku, wiele mnie to nauczyło o samej sobie, w chwili obecnej mam fantastyczną rodzinę, własny biznes i cudownych przyjaciół oraz nerwicę :D

erka333, mój pierwszy epizod też wyglądał tak, że nie wstawałem z łóżka, światło dzienne mnie raziło więc zasłaniałem okna, utrzymanie szczoteczki do zębów to było niezłe wyzwanie, do tego spałem jakieś 2-3 godziny na dobę. A potem przyszedł lęk społeczny. Obecnie już trzeci raz przychodzi mi walczyć z tą mendą :smile: Ale z każdym kolejnym epizodem jestem jej bardziej świadomy. Kilka tygodni temu, czując, że zaraz mnie powali do łóżka na dobre, poleciałem do lekarza. Bałem się, że cały wysiłek, który włożyłem w walkę z lękiem społecznym pójdzie na marne. Że znowu się zasiedzę w domu przez depresję...

przez sebo001 08 kwi 2016, 20:14
Nie wytrzymałem i zadzwoniłem do lekarza :twisted: Mam zaczekać kilka dni aby nowa dawka się zaadoptowała, jeśli nasilenie objawów się nie zmniejszy mam zadzwonic.
Co do Afobamu i w ogóle benzo mam, jak to określić, wstręt chyba będzie ok. Matka była uzależniona a babcia przedawkowała Sedam.
Rolosz ze szczoteczką i oknami miałem to samo.

przez erka333 08 kwi 2016, 20:17
Pomógł mi zestaw Effectin er 75 plus 3 razy dziennie afobam

przez Vengence 08 kwi 2016, 20:20
erka333, No spoko zestaw, szczególnie ten afobam, hehe. :mrgreen:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 08 kwi 2016, 20:32
Spanie, Afobam, spanie, Afobam,....

przez Vengence 08 kwi 2016, 20:51
sebo001 napisał(a):Spanie, Afobam, spanie, Afobam,....
Ja też spałem na samym początku mojej depresji, ze 2 miechy spałem przez większość dnia + oczywiście noc, ale ja brałem wtedy też neuroleptyki to one mnie tak dojebały. :D

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sebo001 08 kwi 2016, 20:55
No to ja zupełnie na odwrót i tak do dzisiaj :smile:

przez rolosz 09 kwi 2016, 12:01
Miesiąc na esci. Od rana depresja. Ledwo się zwlokłem z łóżka. Ogólny niepokój. Smutek. Za oknem słońce, nie chce mi się wyjść. Muszę iść na zakupy. Oby to było przejściowe.
Now I feel I'm growing older
And the songs that I have sung
Echo in the distance (...)

Sortuj wg