ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez benzowiec84 08 lut 2015, 00:44
Patryk29 napisał(a):benzowiec84, Moze anafranil?? to potezny lek sam sie zastanawiam nad nim?
zaczalem brac fluoksetyne, mam nadzieje ze na mnie podziala cos, bo jak nie to tez nie mam juz za bardzo alternatyw /cenzura/ mac :roll:

no jest tam jeszcze coś do brania oprócz SSRI , ale ty ile ja mam się leczyć i szukać leków , już pierdolca dostaje 9 tygodni zmarnowane na sertaline , 4 tydzień na fluo , kuźwa życia mi nie starczy , tera jak nie zadziała schodzę całkiem z SSRI i będe co innego jeść. chciałem ostatni raz spróbować z fluoksetyną ponieważ kiedyś zadziałała i ponieważ jak nie zadziała to już wiem że spróbowałem i już nie ma co brać dalej SSRI . Tera jak nei zadziała schodze całkiem. nie wiem czy przezyje odblok emocji ale co mi tam.

-- 07 lut 2015, 23:47 --

Patryk29 napisał(a):benzowiec84, Moze anafranil?? to potezny lek sam sie zastanawiam nad nim?
zaczalem brac fluoksetyne, mam nadzieje ze na mnie podziala cos, bo jak nie to tez nie mam juz za bardzo alternatyw /cenzura/ mac :roll:

chcę jeszcze spróbować Wellbutrinu,Ednoraxu,duloksetyny, i
inną opcję
Sulpirydu i Amisulpirydu - chce sprawdzić jak się sprawdzi uwalnianie dopaminy

-- 07 lut 2015, 23:58 --

Chyba sobię zarzucę 75-100 mg Baclofenu , nic tak nie wyciąga z depresji jak ten "antydepresant" Zaraz chęć do ludzi i świata , lekkość , swoboda,rozluźnienie,pewność siebie .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Lu_80 08 lut 2015, 01:59
Lu_80 napisał(a):Pytanie: pod jaką nazwą handlową kupujecie Esci? Czujecie jakieś różnice jeśli chodzi o oryginał lub zamienniki?

Podbijam :)
Jestem na etapie zmiany Elicei na coś tańszego.
Warto?
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez slow_down 08 lut 2015, 09:35
Brałem 4 różne zamienniki - Nexpram, Pralex, Elicea i jeszcze coś czego nazwy nie pamiętam. Wszystkie działają identycznie. Za Nexpram ostatnim razem zapłaciłem niecałe 10zł (dawka 10mg).

Sulpirydu i Amisulpirydu - chce sprawdzić jak się sprawdzi uwalnianie dopaminy

Nie u każdego się to sprawdza. Oba leki zwiększą Ci w pewien sposób dopaminę, ale tylko na chwilę. Poza tym przy amisulprydzie prolaktyna skakała mi tak, że libido miałem gorsze niż na SSRI.
W każdym razie na prolaktynę polecam 300mg witaminy B6 dziennie + 500-1000mg witaminy C. Pomaga. Ratowałem się tym w trakcie leczenia neuroleptykami i efekty były odczuwalne.
slow_down

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Agusiab1 08 lut 2015, 10:10
Czy ktos z was przyjmując elice ma drżenia rąk i mrowienia/drżenia nóg, cała noc mi to spokoju nie daje, prawie nie spałam jestem padnieta.

przez Samjuż 08 lut 2015, 10:44
To się nazywa zespół niespokojnych nóg. Ja to miałem ale jak brałem Trittico na poprawę snu . Teraz już nie biorę bo śpię dobrze na samym Escitalopramie. Zespół niespokojnych nóg ponoć spowodowany jest niskim poziomem dopaminy.

przez mirunia 08 lut 2015, 11:04
Agusiab1 napisał(a):Czy ktos z was przyjmując elice ma drżenia rąk i mrowienia/drżenia nóg, cała noc mi to spokoju nie daje, prawie nie spałam jestem padnieta.

Ręce mam spokojne, ale mrowienia/drżenia nóg pojawiają się wieczorem i też w łóżku to odczuwam. Wczoraj jak się położyłam spać, to odczuwałam taki taniec nóg, ale usnęłam.

przez Kropelek 08 lut 2015, 12:31
Ja dzisiaj po kilku dobrych ostatnich dniach - dramat. Zjazd na lęk totalny, masa głupich myśli i zupełny brak chęci do życia.
Do tego terapie na NFZ mam mega nie regularnie.
Zaczynam tracić nadzieję.

przez Zbychu 1977 08 lut 2015, 12:36
15 dzień na esci ,nadal brak zwiastunów poprawy,odstawiłem narazie Pronoran bo pojawiły sie mysli paranoidalne.
Zbychu 1977

przez Agusiab1 08 lut 2015, 15:10
Kropelek napisał(a):Ja dzisiaj po kilku dobrych ostatnich dniach - dramat. Zjazd na lęk totalny, masa głupich myśli i zupełny brak chęci do życia.
Do tego terapie na NFZ mam mega nie regularnie.
Zaczynam tracić nadzieję.

A ile juz bierzesz escitalopram?? U mnie jutro bedzie 5 tygodni i myslalam ze jak juz była poprawa to bedzie ok a tu dzis taka jazda. Poszłam na NPL i zrezygnowałam bo 20 osób w kolejce

przez Lu_80 08 lut 2015, 15:18
slow_down napisał(a):Brałem 4 różne zamienniki - Nexpram, Pralex, Elicea i jeszcze coś czego nazwy nie pamiętam. Wszystkie działają identycznie. Za Nexpram ostatnim razem zapłaciłem niecałe 10zł (dawka 10mg).

Wynika z tego, że producent znaczenia zasadniczo nie ma.
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez slow_down 08 lut 2015, 17:20
Lu_80, dokładnie, nie sugeruj się zamiennikami. Gdyby faktycznie między nimi była różnica, nie zostałyby dopuszczone do sprzedaży, bo to nie są kremówki czy inne oscypki :P A jeżeli ktoś uważa, że jakiś zamiennik na niego lepiej działa, to po prostu sobie to wkręca albo ma lepsze/gorsze dni.
slow_down

przez harvard 08 lut 2015, 23:25
@benzowiec84
Nie rezygnuj z życia qrwa mać!
Mnie małe dawki wszystkiego mulą, ale i pomagają.
Drażni mnie to!
Ty nie rezygnuj pisz na forum jesteśmy dla siebie i dla nas wsparciem.
U mnie esci jakby pomogło i działa szybciej i lepiej nić fluo wiec jest git. Jednak apatytu muszę pilnować a to już trudne, jednak walczę z tym.

przez Zbychu 1977 09 lut 2015, 11:51
16 dzień na esci 15mg + 2 dzień na piracetamie 7,2g-nastrój jak narazie neutralny,pamięć coraz lepsza.
Zbychu 1977

przez Patryk29 09 lut 2015, 14:00
harvard napisał(a):@benzowiec84
Nie rezygnuj z życia qrwa mać!
Mnie małe dawki wszystkiego mulą, ale i pomagają.
Drażni mnie to!
Ty nie rezygnuj pisz na forum jesteśmy dla siebie i dla nas wsparciem.
U mnie esci jakby pomogło i działa szybciej i lepiej nić fluo wiec jest git. Jednak apatytu muszę pilnować a to już trudne, jednak walczę z tym.

Łatwo się /cenzura/ mówi jak człowiek w /cenzura/ lat z depresją się zmaga, człowiekowi brakuje już sił do walki, co jest zrozumiałe, ale warto się jeszcze pomęczyć trochę, teraz będą wychodzić nowe leki o całkiem innym mechanizmie działania, essesraje to lipa na maksa, pomagają jedynie przetrwać ten pierdolony stan depresyjny
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Sortuj wg