ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez mloda12 27 kwi 2008, 11:21
vice versa napisał(a):mloda12 biorę lexapro 10 mg. Mój lekarz mówi, ze to mała dawka, a może mnie tylko tym uspokaja??

vice versa - ja biorę 10 mg i moja Pani doktor uważa że to dość duża dawka.
[Strach przed cierpieniem jest gorszy od samego cierpienia. /alchemik/.

przez vice versa 27 kwi 2008, 14:22
Ło matko... a on sugerował zwiększenie leku. Dobrze, ze nie wyraziłam na to zgody. Czuję się pozytywnie, nie wracają dawne stany ani lękowe ani depresyjne. Obawaim się tylko efektów po odstawieniu leków i nawrotu choroby :(.

przez mloda12 27 kwi 2008, 21:23
ja zaczęłam drugie opakowania lexapro, leczę sie ok 5 tyg, jest lepiej, może nawet duzo lepiej, ale nie tak jak chciałabym. Ataków wprawdzie jak dotąd nie miałam ale ciągle jestem jakaś taka poddenerwowana i jakbym czekała kiedy coś sie złego będzie działo. Tez tak macie?

A czy ktoś może wie jak długo przebiega takie leczenie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez whisper 27 kwi 2008, 21:32
Ja już lecę 3 opakowanie, dawka 5 mg. Lęki ustąpiły bardzo szybko, stany deresyjne są lżejsze, mogę już się za coś zabrać bez takiego wysiłku jak kiedyś. Zdarza mi się nawet cieszyć.

mloda12 leki antydepresyjne powinno się przyjmować przez co najmniej 6 miesięcy żeby leczenie odniosło pożądane skutki.
You never wanted
To share
Your concept of your creation
With any other gods or worshippers
Your book isn't burned
It was never written

przez marta25 28 kwi 2008, 18:04
tez tak mam, caly czas czekam jak cos sie stanie. Mam wrazenie ze napady wroca, zreszta tak jak pisalam, jak jest ciezka sytuacja to wraca panika, ale na szczescie nie jest to tak obezwladniajace jak wczesniej. Nadal mam skutki uboczne, najgorsze, ze ciagle jestem zmeczona a nie moge porzadnie spac.

przez mloda12 28 kwi 2008, 18:47
a ja ostatnie 4 dni czuję się dobrze (oby nie zapeszyć!!), zapominam się chyba poczuć źle :D . To bardzo dziwne bo od dawna tak się nie czułam, ale cieszy mnie to. Jestem zajęta pracą więc to może to nie pozwala mi na głupie myślenie o moich dolegliwościach. Nawet dość duzo robię bez zmuszania się, ale drzemka popołudniowa obowiązkowa- bez niej nie wyrabiam :( , to chyba działanie lexapro bo wcześniej tak nie miałam, wręcz nie umiałam zasnąć w dzień.

Pozdrawiam Was i dobrego samopoczucia jak najwięcej !!!

Marta- a od ilu dni bierzesz 10-tkę? ja dopiero po ok 14 dniach poczułam się lepiej, może to większa dawka ma taki wpływ na Ciebie jak i na mnie miała? A miałaś juz przebłyski lepszego samopoczucia i "kopa energetycznego"?? :D
Bo ja czasami chętnie robiłabym 10 rzeczy na raz i drażni mnie każdy nieposprzątany okruszek hehe........co mi zawsze latało:)))

Lexapro

przez RaV86 06 maja 2008, 21:03
Witam!
Ja również postanowiłem skończyć ze swoją mordęgą i udałem się pierwszy raz do psychiatry, który zaleciłem mi właśnie Lexapro w dawce 10mg. Oczywiście przed przepisaniem tego leku poinformował mnie ile taka impreza ;) kosztuje, pomimo wszystko się zgodziłem. W moim mieście koszt tego leku to taki przedział od 78zł do 108zł, jednak udało mi się zdobyć go za symboliczną myślę cenę, w aptece tak zwanych "Darów" 4 opakowania po 28tab. za 16zł. Lek nazywa się Seroplex (prod. we Francji) z rodziny Escitalopram, według księgi leków Pani z apteki, udowodniła mi że to jest ten lek który mi przepisał psychiatra, choć miałem przez chwile obawy. Lekarz zalecił mi brać przez 10 dni po pół tabletki, a później już cała. Dzisiaj jest to mój 3 dzień jak to biore, na dzień dzisiejszy zauważyłem na pewno skutek uboczny jakim jest zwiększoną suchość w ustach, no i trochę sie dziwnie po tym czuje...mam nadzieje ze to z czasem minie, bo rzeczywiście to co przezywa każdy z nas to myślę ze nie jest do opisania osoba która czegoś takiego nie doświadczyły. W piątek idę również na pierwszą rozmowę do psychologa, zobaczymy co mi powie...a za miesiąc znowu do psychiatry na kontrole. Dobrze ze wizyty są bezpłatne, ale jak każdy wie, wiąże sie to najczęściej z odległym następny terminem wizyty (2 miesiące). Pożyjemy zobaczymy...
Pozdrawiam :smile:

Re: Lexapro.

przez marta25 14 maja 2008, 09:29
Biore 10 juz tydzien, tez mam takie dni ze zapominam sie martwic :), ale potem przychodzi moment, ze mam wrazenie, ze to sen i zaraz sie obudze, i znow bedzie zle. Po braniu tego leku na pewno jest lepiej, ale nie powiem zeby to byla normalnosc. No i tez jestem ciagle zmeczona ale mam trudnosci z zasypianiem, wiec konczy sie na tym ze chodze skonana. Mam nadzieje, ze z czasem to sie zmieni.

przez marymery 30 lip 2008, 15:27
napiszę coś od siebie - albo ktoś to przeczyta albo nie, mnie to zwisa, może komuś to coś da, a może ktoś mi coś poradzi; w tej chwili nie jestem na żadnym leku, lecz zapewne dziś lub jutro znów sięgnę po lexapro, by poczuć się bogiem; cholera, może nawet o tym juz pisałam - sama nie wiem; L. działa na mnie tak, że pozbawia mnie ego - wszystko widzę, wszystko słyszę i wszystko rozumiem, jestem cała na zewnątrz, gadam elokwentnie i na wszysko mam odpowiedź/puentę (trochę głupio jest mi z tego względu); wewnątrz - nieziemska nuda/pustka, a więc słyszę każdy przejeżdżający samochód i każde ludzkie westchnienie; ludzie mają ze mną dobrze, bo nie jestem w ogóle skoncentrowana na sobie (nie ma "ja", ani w umyśle, ani w ciele); cały świat jest taki dziwny i ten czas - jest wiecznością, bez przeszłości i przyszłości - żyję teraźniejszością, nic mnie nie martwi, nic mnie nie cieszy, choć jestem zabawna lub dowcipna, wszystko dzieje się jakby poza mną; muszę przyznać, iż to BARDZO wygodna rola - być bogiem - być ponad to wszystko, żadnego bólu ze strony ciała i psychiki, totalny brak uczuć i odczuć; jeśli ktoś bierze to cholerstwo z czymś, co pozwoliłoby mi na zniwelowanie oderwania się od siebie to bardzo proszę o pomoc P.S. przez tyle lat ćwiczyłam jogę, by porzucić myśli i ból, a tu - nie robiąc nic - prócz wrzucenia co jakiś czas tabletki w siebie - jestem bogiem - śmieszne jest to wszystko, lecz i męczące przeokropnie

przez zmęczony 05 sie 2008, 14:09
Biorę lek od ponad tygodnia w dawce 5mg i zauważyłem że od jakiegoś czasu strasznie się pocę problemy z jedzeniem ale to normalne z tego co wyczytałem na ulotce,ale przeszywające zimno na całym ciele to tego nie wyczytałem, temp. mam w normie 36,6-36,8 więc gorączki nie mam.
I to że mam olewający stosunek do wszystkiego, a spotkania że znajomymi to już całkowicie mogę zapomnieć.
I jak u was wygląda picie piwka czy można sobie pozwolić na 1 browarek od czasu do czasu. :smile:

Pozdrawiam

Re: Cipralex

przez ania27 06 sie 2008, 16:12
Hej, wlasnie biore cipralex, jestem po 12 tabletce i jak narazie objawy uboczne powoli ustepuja, mialam wzmożone ataki paniki w pierwszych dniach, teraz jest lepiej ale nie chce chwalic leku przed 3-4 tygodniem. Nie wierze, ze moze dzilac cuda po tygodniu, ale jesli wierzycie ze pomaga po 7 dniach, tym lepiej. Moje pytania do Was wszystkich, poniewaz jest to moj pierwszy lek i dopiero zaczelam leczenie:
1. moj lekarz zalecil mj branie leku na noc (10mg), czy jest jakas roznica w skutkach jesli przyjmuje rano czy przed snem?
2. jak sie ma alkohol do skutecznej terapi przeciwdepresyjnej? w instrukcji obslugi nie wsponiminaja nic o powstrzymaniu sie od alkoholu..Jakies sugestie?

pozdrawiam,
ania

Re: Cipralex

przez ania27 06 sie 2008, 16:14
sorry, my fault, znalazlam wzmianke o alkoholu..

przez whisper 10 sie 2008, 17:29
zmęczony, przeczytaj dokładnie ulotkę, tam pisze, że nie powinno się pić alkoholu, a nie, że nie można :mrgreen:
You never wanted
To share
Your concept of your creation
With any other gods or worshippers
Your book isn't burned
It was never written

przez zmęczony 10 sie 2008, 18:46
No to spok :D

Sortuj wg