ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez elmopl79 26 mar 2014, 17:47
Lunatic
He,he....zdrowych?!Tak,biore go na nerwice lękowa,ale myślę,ze przy każdym zaburzeniu jakiesc zdziebelko depresji występuje....bo ciagly lęk,źle samopoczucie sprawia,ze i nastrój spada....
Jednym slowem jak dla mnie eaci i paro to zupelnie inne dzialanie leku,pod względem sily,szybkości dzialania.
Faktycznie esci to lek kosmetyczny:)

przez Ellora 26 mar 2014, 18:00
Czesć moi drodzy...po dzisiejszym dniu zastanawiam sie czy ci ,normalni, i ,zdrowi, sa w rzeczywistosci tacy...mimo ze biore elicea dwa mies, to juz po mies był dobrze,a mam wrazenie że jak rozmawiam z osobami ktore nie chorują to mam wrazenie że sa mniej kumate ode mnie, a myslałam że to moja inteligencja jest podlamana....ooo tragedia do niektórych ,egzemplarzy, ludzi trzeba byłoby dodaeac tlumacza:-)

przez lunatic 26 mar 2014, 18:02
elmopl79,
Zdrowych w sensie rozpoznanej depresji bo o tym pisalem,nie wiem jak te leki dzialaja na sama nerwice,stany lekowe,fobie spoleczna,ich pierwsze objawy mialem juz w podstawowce,z czasem narastaly do dosc duzego nasilenia ale nigdy na to lekow nie bralem bo dalem rade z tym funkcjonowac,ale z depresja juz nie dalem rady,dlatego dziwie sie jak czytam jak ktos narzeka na jakies objawy ktore ze skala objawow depresyjnych sa nieporownywalne i moze dlatego na takie objawy te leki nie zadzialaja,bo nie do tego sa przeznaczone

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wisnia80 26 mar 2014, 18:32
elmopl79 napisał(a): no i powiedziala,ze esci wplywa na prace serca-tak donoszą pacjenci.

Odnoszę wrażenie że wpływa na tętno spoczynkowe. U mnie obniżenie w dół. Tak sobie zmierzyłem kilka razy i w okolicach 52/55 udrz/min.

przez Tojaaa 26 mar 2014, 18:35
Elmopl czesc :papa: przypomnij mi co Ty teraz bierzesz? Esci czy paro?

przez elmopl79 26 mar 2014, 18:43
Tojaaa
Esci....Ale mnie ono lęki zlikwidowalo.Ostatnio bylo bardzo dobrze,ale od trzech dni no...dzisiaj spina,nerwy w środku,napięcie i duszności....z tym,ze wiąże to ze sprawami kobiecymi.Musze sobie lyknac hydroxyzynke:)

przez Tojaaa 26 mar 2014, 18:57
A jak czulas sie na paro? Szybciej zadziałało i dobrze na lęki?

przez elmopl79 26 mar 2014, 19:16
Tojaaa
Pewnie,ze szybciej i z większą sila.Bardzo dobrze zadzialal na lęki.Na początku bylam tylko śpiąca,bolala mnie Glowa i szumualo w uszach....ale potem....az chcialo sie żyć....:)Po trzech miesiącach zapomnialam co to lęk.....aczkolwiek czasami pojawialo sie gorsze samopoczucie.Trwalo ono krotko,ale jednak....a przewaznie przed okresem.Ale zdecydowanie bylam na paro odwazniejsza:)To na paro zaczelam znowu jezdzic samochodem,co wcześniej bylo nie do pomyślenia,bo siadając za kierownice lapal mnie okropny lęk,ścisk za gardlo....zaczelam tez chodzic do hipermarketów,co wcześniej graniczylo z cudem....no i zaczelam wychodzic z domu:)Wiele osiagnelam na tym leku....
Dlatego w Twoim przypadku,skoro esci sie nie sorawdzilo,to czas najwyższy sprobowac paro.Wiem,ze sie boisz zmiany leku....ale paro jest silniejszym lekiem niz esci na lęki.
Jak będziesz u swojej dr.zapytaj ja o ten zestaw co ma Luki,zapytaj co o nim sadzi,bo moze to jest wlasnie to,co Ci jest potrzebne.

-- 26 mar 2014, 18:19 --

Tojaaa
A powiec szczerze jaka dawke paro przyjmujesz?Bo ja osobiście cos nie wierze,ze wzielas20mg:)moge sie mylic,ale tak mi sie wydaje.
Ale jak bierzesz20mg.to jak dlugo?

-- 26 mar 2014, 18:20 --

Freda
A co u Ciebie?

przez Tojaaa 26 mar 2014, 19:40
elmopl79, oczywiście, ze biorę paro, juz o tym pisałam. :smile: biorę od zeszłego tygodnia 20 mg, wcześniej brałam 10 mg.

przez elmopl79 26 mar 2014, 20:14
Tojaaa
I bardzo dobrze!!!Poczekaj jeszcze dwa tygodnie i juz powinna byc wtedy duza poprawa.Zobaczysz.

-- 26 mar 2014, 19:15 --

A esci juz odstawilas calkowicie,tak?

przez Tojaaa 26 mar 2014, 20:25
Biorę 20 paro i 5 esci, taki zestaw :D

przez elmopl79 26 mar 2014, 20:38
Tojaaa
Po co Ci to esci?Musisz tak brac?

-- 26 mar 2014, 19:39 --

A nie czulas senności jak bralas esci?

przez inez3 26 mar 2014, 20:45
Kurcze, jak Was tak czytam to się zaczynam martwić, że tak na prawdę nikomu esci nie pomogło i każdy przechodzi na coś innego... :/

przez Tojaaa 26 mar 2014, 20:52
Elmopl moja dr kazała najpierw brać 10 paro i 10 esci, potem 20 paro i 5 esci. Nie wiem, może ta mała dawka esci dodatkowo podkreca paro? Ja jej ufam i robię, jak każe. Powiedz czy ne przytylas na paro? Bo o tym dużo pisza

Inez, esci wielu pomogła, choć to delikatny lek. Ja poczułam sie na nim trochę lepiej, ale nie do końca, dlatego zeszłam na paro

-- 26 mar 2014, 22:18 --

Jednym z takich schorzeń, gdzie trudno określić przyczyny jej rozwoju jest właśnie schizofrenia. Chociaż badania nad tą jednostką prowadzone są od wielu lat, to mechanizmy jej powstawania wciąż oparte są w dużej mierze na domysłach. Obecnie prowadzone na zachodzie eksperymenty pokazują, że na rozwój schizofrenii, bardzo duży wpływ ma nerwica. Podczas długotrwałych stanów lękowych dochodzi do nieodwracalnych zmian w mózgu pacjenta, wskutek czego pojawia się schizofrenia. Dzieje się tak w przypadku 30 – 40 procent pacjentów z nerwicą.

Właśnie ptzeczytalam to na jednej ze stron internetowych i zaniepokoiło mnie to stwierdzenie

Dark, jak odniesiesz sie do tego? Statystycznie prawie połowa z nas będzie schizofrenikami?

-- 27 mar 2014, 07:48 --

Cześć. No i od rana juz myśle o tym, co wczoraj napisałam, ze wg badań nerwica może wywoływać schizy. I juz mnie telepie i juz sobie wkrecam, ze mnie to spotka. Myślicie, ze te badania są wiarygodne?

Sortuj wg