Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Dąbrówka 27 paź 2006, 23:21
to pomóż nam wszystkim!!! Wszyscy cierpimy na to samo, więc nie ma problemu z diagnozą.

przez powerless 28 paź 2006, 14:36
Witaj! Pisząć to nie mam zamiaru Cię rozczarować, anie nic w tym stylu. Ja miałam nudności przez około pół roku, nie mogłam nic jeść bo zaraz się nasilało, wymiotować mi się chciałao cały dzień, mnustwo badań, nic nie wykazały ( gastroskopii nie robiłam bo się bałam). A w to że to nwrwica nie chciałam wierzyć. Piłam dużo mięty i muszę przyznać że sam fakt że kubek z miętą albo krople zołądkowe leżały koło mnie uspokajał mnie i robiło mi sie lepiej!! Idz do psychiatry, spróbuj się czymś zająć,żeby nie myśleć o tym(to trudne)..mi przeszło.... jak się zakochałam!!!!!Pozdrawiam!
"..tylko Twa wiara pomoże Ci, wiara i siła by wygrać z tym, z czym wielu ludzi przegrywa co dzień..." /R. Riedel

przez atrucha 28 paź 2006, 15:05
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Crystalia 28 paź 2006, 18:04
Ja słyszałam, że na mdłości dobry jest korzen imbiru, można kupić taki korzeń w jakimś większym sklepie i gdy mdli rzuć kawałeczek. Sama nie próbowałam, ale podobno działa[/b]
Odwaga jest podążaniem w nieznane wbrew swoim obawom. Nie oznacza ona braku lęku.

przez patti1985 28 paź 2006, 20:08
Bardzo chetnie bym z Tobą pogadała jak to zrobiłas.. jak teraz sie czujeszii i jakim cudem wyzdrowiałas.. bo mi sioe życie sypie.. czy mogł bysmy pogdac na gg??

przez shake 28 paź 2006, 22:06
witam
ja byłem na terapii grupowej dziennej było róznie momenty nerwów któs się popłakał, ktoś nie wytrzyamł zrezygnował etc, ale ja się cieszę że wytrwałem - to był mój sukces.
moje podejście do psychoterapii było otwarte niczym czysta tablica poszedłem, jeśłi ma działać to ja nie stawiam przeszkód
moge powiedziec że na pewno mi nie zaskodziło a to dużo, doświadczyłem jak inni ludzie mnie odbierają ( a było z tym różnie jak w życiu ) ale ogólnie poznałem fajnych i wrażliwych ludzi i można powiedzieć że jakoś się z nimi zżyłem
decyzje podejmiesz sama i sama wiesz co to za terapia i jacy terapełci ale pamiętaj primum non nocere aby ci nie zaszkodziło
pozdrawiam
Człowiek jest wielki nie przez to co ma, ale przez to czym dzieli się z inymi. JPII

nerwica lekowa? mam, czy nie?

przez kika 28 paź 2006, 22:59
Cejsc... Zastanawia mnie ...czy psychiatra pdczas 20to min.(nie spelna) wizyty jest wstanie stwierdzic nerwice lekowa...? Cos z moim zdrowiem zaczelo sie dziac w lipcu, mialam powazny skok cisnienia i to w przed dzien wylotu za granice... Po powrocie oczywiscie, zrobilam mase badan ,z ktorych wynika , ze w sumie jestem zdrowa jak kon. To "w sumie', to dlatego, ze moje serdocho podczas np. badan walilo jak po maratonie (,ale z tego co pamietam mialm to od dziecka)... Trafilam na wspaniala pania post47467.html?hilit=kardiolog#p47467, ktora mi bardzo pomogla, serce na ten moment jest ok.....biore tabletki b.lekkie i mala dawke,
ale do czego daze... Ja strasznie sie denerwowalam, ze to juz jest koniec (ja wiem , ze to moze smieszne), ale wylew mialam praktycznie co 5min.,a cisnienie mierzylam co 10..., wiec mam dwa problemy , ktore mnie denerwuja, to , ze w momoencie kiedy cos mi sie dzieje, udreczam siebie i innych, ze pewnie zaraz umre i panicznie boje sie latow samolotem, ale to panicznie!!!!! Latam, ale to co dzieje sie ze mna w samolocie jest tragiczne... I w zwiazku z tym pytam sie, czy ja mam nerwice lekowa? Psychiatra wypisal mi recepty oczywiscie na psychotropy, kazal przyjsc za miesiac i skromnie dodal, za pewnie bede to leczyc miesiacami... Dziwne to troche chyba... Teraz jest ok, boje sie , ze moze kiedys skoczy mi tak cisnienie, ze padne, siedzi mi to gdzies w glowie, ale nie dostaje atakow paniki.... Nie wiem.. -kika

przez I.K. 29 paź 2006, 00:05
kika napisał(a):I w zwiazku z tym pytam sie, czy ja mam nerwice lekowa?

Jeśli to nie jest nerwica to ja nie mam pojęcia co innego :roll:
Piszesz,że rozmawiałaś z psychiatrą ok 20 min, mi przeczytanie twojego postu zajęło ok 2min, co w zupełności wystarczyło. Na tym forum wiele osób ma podobne "jazdy" i uwierz, nikomu nie jest z tym do śmiechu.
Myślę, że dobrze by było, gdybyś poszła do psychologa, kogoś kompetentnego i ważne byś szukała tak długo aż trafisz na takiego, któremu zaufasz. Leki tłumią objawy, łagodzą dolegliwości, ale nie leczą samej nerwicy. Pomyśl o psychoterapii, warto ;)
Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy
Szukac - to za mało.
Trzeba szukac tam, gdzie można znalezc.

przez bwahlfipe03 29 paź 2006, 00:08
mam to samo od jakis 4lat. Przez pierwsze pare miesięcy myslałam, ze coś nie tak z moim żołądkiem przez złe odzywianie wiec stosowałam diety- pomogło, ale nie do końca. Poźniej postanowilam wybrac sie do lekarza rodzinnego, gdzie dostałam jakieś leki - pomagały przez ok 3 miesiące. Nastepnie powiedziałam o tym psychiatrze, a on uświadomił mnie, ze to na tle nerwowym i dostała kolejne leki . Pomagały niesamowicie szybko. Pierwszy miesiąc był super, poźniej zaczło sie robić coraz gorzej. Teraz odstawiłam leki ( brałam ich juz tak duzo ze ledwo unikłam uzaleznienia) bo stwierdziłam, ze one nic nie dają a tylko dodatkowo po jakimś czasie same podrazniają zołądek. Trzeba wziąc pare głębokich wdechów, wziac jakies kropelki lub coś miętowego,a może rumianek i postarać sie uspokoic. To chyba jedyna rada.
ps: po ostawianiu xanaxu zoladek boli mnie jeszcze bardziej i to dopiero jest dramat

przez matisse 29 paź 2006, 14:49
mi ostatnio dokuczaly szumy. bylam i u lekarza zwyklego i u laryngologa, ktory stwierdzil, ze to wlasnie nie spowodu uszkodzen czy zapalenia a z powodu wysokiego jak na mloda dziewczyne cisnienia.
no i szumy przeszly po 3 dniach ale pojawil sie lek... lek ze mi sie cos stanie od tego wysokiego cisnienia.
lekarka powiedziala, ze to nerwica i jesienne stany depresyjne i pewnie przez to wysokie cisnienie i szum.

ataki płaczu..?

przez telimenka 29 paź 2006, 14:50
Czy Wam równiez sie zdarzaja? zastanawiam sie, czy taki placz nie do opanowania (im bardziej probuje tym jest gorzej) jest rowniez "normalny w nerwicy"? nie mam innych objawow depresji.. no moze poczucie braku celu (od ... powrotu na studia) ... czasami tez budze sie o 2-3 w nocy , ale to przeciez ma zwiazek z nerwica, prawda? Chyba sie pogubilam...

rewolucja objawowa

przez duskfall 29 paź 2006, 17:13
Od kilku dni poczułem sie mistycznie odmieniony w negatywnym tego słowa znaczeniu, że nie daję sobie rady ze samym sobą. Nie potrafię funkcjonować. Czuję się dziwnie-mam (głównie wieczorami) gorączkę w okolicach 37,5. Napadają mnie stany silnej derealizacji, otumanienia. Mówię dziwne rzeczy i dziwnie kojarzę, a przy tym wyobraźnia wariuje. Czuję się słaby i kręci mi się w głowie. Stany depresyjne sięgają krytycznych wartości. Nie mam siły wykonywać podstawowych czynności i wydaję mi się, że za moment zwiaruję. Nie chcę żyć.

witaj

przez Paulina557 29 paź 2006, 17:42
przerabialam to samo co Ty. Zaczeło sie na wiosne tamtego roku bylo tal ze ze nawet zdecydowalam sie na gastroskopie ktora i tak nic nie wykazala. Dopiero pomogl mi psychiatra. Od pol roku biore leki i jest zdecydowanie lepiej. Ale leki to nie wszystko wazne tez jest tzw pozytywne myslenie. Trzymam kciuki

przez ewa125 29 paź 2006, 19:18
czesc. wszyscy (albo wiekszosc z nas) to przechodzila. ja na przyklad tak. mialam dokladnie to samo co ty. ale nie zalamuj sie to minie. musisz byc silny walczyc z tym i nie poddawac sie.kup sobie neospasmine moze ci pomoze i jedz magnez.moja teoria w zwiazku z tym poczuciem odrealnienia i dziwnymi myslami jest taka: to wszystko przez lęk. na przyklad wyobrazcie sobie ze macie lęk wysokosci i stoicie na dachu wieżowca. boicie sie, czujecie strach ale nie tylko. czujecie takze ze kreci wam sie w glowie i robi wam sie slabo, czasami z nerwow mozna dostac np. biegunki (tak jak ostatnio nasz premier). u nerwicowca ten strach jest sztuczny bo pojawia sie sam i nie ma przyczyny. dlatego uwazam ze jak pokona sie lęk to miną razem wszystkie inne objawy- derealizacja, glupie mysli, obawa przed chorobami, objawy somatyczne itp..pamietaj jedno- nerwica to choroba uczuc.ty czujesz ze cos moze byc z toba nie tak ale wszystko jest ok. twoj mozg pracuje normalnie, nie masz zaburzonego myslenia, normalnie rozumujesz i fizycznie tez jestes zdrowy. poprostu uczucia są nie te co powinny.ale to mija. wroci ci chec do zycia i bedziesz sie czul jak kiedys NA 100%. a tak wogole to pewnie ci sie dopiero nerwica zaczela, bo najgorsze objawy sa na poczatku, potem juz coraz lepiej.trzymaj sie, pracuj, rob to wszystko co robiles wczesniej.

Sortuj wg