Odczucia homo, biseksualne u kobiet -przyczyną nerwicy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

odczucia homo, biseksualne u kobiet -przyczyną nerwicy

przez jona1 15 maja 2007, 18:36
Chciałam podzielić się z wami moim głównym problemem, który myśle jest przyczyną mojej nerwicy a na pewno nie daje mi to spokoju i często o tym myślę. Nigdy z nikim na ten temat nie rozmawiałm bo mogłoby to być źle odebrane , ale tu na forum panuje szczerość i wzajemna pomoc dlatego też chcę się tym z wami podzielić. Otóż jestem mężatką i nigdy nie miałam świadomych mażeń bi jak mówią o tym niektóre kobiety, ale zdarzyły mi się jeszcze w liceum sytuacje gdzie podczas luźnej, spontanicznej rozmowowy siedząc dość blisko dużo starszą wówczas ode mnie kobietą nagle poczułam, że tak jakby coś mnie do niej ciągnęło,jakiś impuls, sama nie wiem jak to nazwać. Miałam mieszane odczucia i chciałam jak najszybciej opóścić to miejsce. Jakiś czas po tem znów zdarzyłą się podobna sytuacji z tym że była to już inna osoba, moja rówieśnica.
Po tym zdarzeniu pościłam to w niepamięć, zjęłam się maturą i egzaminami na studia. Później przyszły wakacje, czas na myślenie i w momencie jakiejś emocjonalnej pustki o tym sobie przypomniałam. Co jakiś czas wraca mi to na myśl.
Chciałbym się dowiedzieć, a przez to pewnie i uspokoić czy wam zdarzyły się takie sytuacje , które wywołały by wasz niepokój w swerze intymnej. Nie mówię tu o świadomej chęci do eksperymentów.

przez Róża 15 maja 2007, 18:59
Hm,myślę,że niektóre osoby tej samej płci wzbudzają w nas po prostu poczucie bezpieczeństwa lub pociąga nas ładny zapach,czy w ogóle coś ładnego i przyjemnego,co w sobie mają.Może ma to coś wspólnego z erotyzmem jak większość rzeczy kojarzących się przyjemnie,ale nie sądzę żeby mogło mieć jakieś dalsze skutki.Mnie zdarzyło się może ze dwa razy,ale w życiu nie byłabym w stanie uprawiać seksu z kobietą.
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez Mizer 15 maja 2007, 19:02
Miałam.
Swego czasu bardzo często.

czasami spojrzenie w oczy jakiejkolwiek kobiecie wywoływało u mnie dziwne poczucie.
Teraz przeszło.

"Każdy jest bi, niektórzy bardziej w jedna lub bardziej w drugą stronę"
Ciesz się każdym dniem bo nigdy nie wiadomo, kiedy na Twój dom może najechać ciężarówka z gnojem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jona1 15 maja 2007, 19:13
Dzięki za odpowiedź. Od tamtego czasu upłynęło parę lat, ale gdzieś w podśwoadomości mnie to męczyło, skąd taka właśnie reakcja. Tym bardziej że nie należę i nigdy nie należłam do osób uczuciwych np. w sensie przytulenia się do kogoś.
Pozdrawiam wszystkich znerwicowanych.

przez Mizer 15 maja 2007, 19:45
jona- jak powróci to się nie martw.

absolutnie, wiele osób tak ma.

bo kobity to zarąbiste kompanki są XD
Ciesz się każdym dniem bo nigdy nie wiadomo, kiedy na Twój dom może najechać ciężarówka z gnojem.

Odczucia homo, biseksualne u kobiet -przyczyną nerwicy

przez jona1 17 maja 2007, 17:35
Chciałam podzielić się z wami moim głównym problemem, który myśle jest przyczyną mojej nerwicy a na pewno nie daje mi to spokoju i często o tym myślę. Nigdy z nikim na ten temat nie rozmawiałm bo mogłoby to być źle odebrane , ale tu na forum panuje szczerość i wzajemna pomoc dlatego też chcę się tym z wami podzielić. Otóż jestem mężatką i nigdy nie miałam świadomych mażeń bi jak mówią o tym niektóre kobiety, ale zdarzyły mi się jeszcze w liceum sytuacje gdzie podczas luźnej, spontanicznej rozmowowy siedząc dość blisko dużo starszą wówczas ode mnie kobietą nagle poczułam, że tak jakby coś mnie do niej ciągnęło,jakiś impuls, sama nie wiem jak to nazwać. Miałam mieszane odczucia i chciałam jak najszybciej opóścić to miejsce. Jakiś czas po tem znów zdarzyłą się podobna sytuacji z tym że była to już inna osoba, moja rówieśnica.
Po tym zdarzeniu pościłam to w niepamięć, zjęłam się maturą i egzaminami na studia. Później przyszły wakacje, czas na myślenie i w momencie jakiejś emocjonalnej pustki o tym sobie przypomniałam. Co jakiś czas wraca mi to na myśl.
Chciałbym się dowiedzieć, a przez to pewnie i uspokoić czy wam zdarzyły się takie sytuacje , które wywołały by wasz niepokój w swerze intymnej. Nie mówię tu o świadomej chęci do eksperymentów.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:27 pm ]
Nikt mi nie opdpowie. Czy naprawdę nikomu się nic takiego nie przydarzyło? Dla mnie jest to naprawdę męczący problem.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:34 pm ]
Czy nikt mi nie odpowie. Naprawdę nikt się z taką sytuacją nie spotkał, bo dla mnie jest to naprawdę męczący problem.

przez GRACJA 18 maja 2007, 01:29
Miałam przyjaciółkę - bardzo serdeczną. Często sie spotykałyśmy,wycieczki, balangi, teatry itp. I pewnego wieczoru zebrało się nam na rozmowy, zwierzenia, trochę ciepłej cichej muzyki. W pewnej chwili poczułam do niej jakieś dziwne ,ciepłe,bardzo przyjazne uczucie i chęc przytulenia jej, chciałam ją przytulić. Ona speszyła się, uciekła. Mnie było głupio, nie wiedziłam co powiedzieć. Nie rozmawiałyśmy o tym juz nigdy. Ale jeszcze długo rozpamiętywałam tę sytuacje. Do dziś nie wiem jak to się stało, Nigdy wcześniej ani poźniej nic takiego mi sie nie przytrafiło.
Pozdrawiam
"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować."

Re: Odczucia homo, biseksualne u kobiet -przyczyną nerwicy

przez Amy Lee 18 maja 2007, 02:32
jona1 napisał(a):Czy nikt mi nie odpowie. Naprawdę nikt się z taką sytuacją nie spotkał, bo dla mnie jest to naprawdę męczący problem.

Ja myślę, że nie ma się czym zadręczać. Takiego impulsu napewno nie uznałabym za przyczynę nerwicy, a raczej za jeden z jej małych sygnałów.

To tutaj na forum dowiedziałam się, że niektóre myśli/fantazje mogą być natręctwami a nie skłonnościami.

Poza tym u kobiet pociąg do innej kobiety nie zawsze oznacza homoseksualizm, tylko np. potrzebę bliskości czy odnalezienia samej siebie w drugiej osobie. Więc warto się nad tym zastanowić.
Amy Lee

Strasz prze facetami !!

przez Paulina15 18 maja 2007, 15:37
Powiem wam troche o czymś innym,ale równierz dziwnym jak wasze przypdki !! Więc od pewnego czsu boje się zotac z męzczyzną w srednim wieku sama nawet z moim wujkiem!! Jak jakis facet idzie to se wyobrzam,że mi zrobi krzywde w tym senie, że mnie zgwałci czy coś takiego i mam ohote się zhowac jak najdalej się da !! Najbardziej to się boje mojego księdza z koscioła z nim to po prostu mam tragednie jak go widze to taki strach mnie oblatuje, że to szok !! Nie wiem z czym to jest związne, ale narazie nie mam zamiaru się spotykac z żadnym chłopakiem !! Nie wiem co mi jest może wy mi powiedzie z czym to jest związne ?? może z nerwicą ??

przez snaefridur 18 maja 2007, 16:05
Zdarzyło się wieleee razy.Nie rozmyślałam nigdy o tym,nie zastanawiałam się,ale wydaje mi się ,że żadna moja przyjaźń z kobietą nie obyła się bez takiego właśnie impulsu.
snaefridur

przez Róża 18 maja 2007, 17:28
Bardzo dziwne,że Jona 1 po raz drugi porusza ten sam temat na forum.Jona-o co ci tak właściwie chodzi??
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez jona1 18 maja 2007, 17:32
Dzięki za odpowiedzi, bardzo mnie podniosły na duchu. Nie wiem dlaczeo tak się tym dręczyłam, chyba moja nerwica szuka sobie sobie przyczyny.
Pozdrawiam was wszystkie

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:39 pm ]
Różo poruszyłam ten temat na nerwicy lękowej , tam też odpowiedziałś i za to serdeczne dzięki. Tam po prostu był znikomy odzew więc zapytałam na innym FORUM. Tylko tyle, żadna prowokacja z mojej strony. Jak już pisałam bardzo ta swiadomość mnie męczyła a niestety nie mam tak bliskich osób żeby zapytać o to wprost.

Re: Odczucia homo, biseksualne u kobiet -przyczyną nerwicy

przez roberta m 22 lis 2009, 20:01
nie ma sie czym martwic. to normalne, naturalne, nie potrzeba sie lękać.
nie warto nastawiac sie homofobicznie.
in the arms of the angel

Sortuj wg