Jakie leki dla osoby wyjątkowo wycofanej?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Bagatelka 16 maja 2016, 20:55
Jestem osobą wyjątkowo wycofaną społecznie, niezwykle rzadko wychodzę z domu. Bez leków odczuwam spory dyskomfort, kiedy muszę normalnie funkcjonować np. ujawnia się pierdołowatość albo kiedy stoję na przejściu i po drugiej stronie stoją ludzie, to czuję wszystkie mięśnie na ciele, mam wrażenie, że robię dziwne miny, wodzę oczami w różne strony oraz poruszam językiem w ustach z nerwów. Poruszam się niezbyt pewnie w terenie mam wrażenie, że chodzę jakoś pokracznie i wtedy zaczynam kontrolować swój chód itd. itd.

Na te objawy cudownie działa paroksetyna 20mg - wszystkie objawy znikają i funkcjonuję praktycznie normalnie.

Nie długo mam zamiar zacząć się socjalizować (szkoła i kościół) i potrzeba będzie mi coś dodatkowego.

Na pewno podstawowym lekiem będzie paroksetyna. Czy kwas walproinowy, karbamazepina, gabapentyna, topiramat, pregabalina(czy jest szansa, że psychiatra to wypisze?) pomogą? Jakie neuroleptyki są najlepsze w zaburzeniach lękowych? Mam F20.0 więc mogę mieć każdy neuroleptyk. Czy propranolol można brać regularnie i czy traci swoje właściwości z czasem? Benzodiazepiny i inne trudno dostępne leki mnie nie interesują.
Nie jestem niewiastą biurwa!

Paroksetyna 20mg, Pregabalina 600mg, Lewetiracetam 2000mg
Witamina D 2000 j.m, Omega 3 2000mg, Tran 10ml

przez AnissemSirch 16 maja 2016, 21:05
A w jakim wieku jesteś?
Prawdziwy facet sprawia, że masz mokre majtki, a nie oczy.

przez Bagatelka 16 maja 2016, 21:07
25.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez AnissemSirch 16 maja 2016, 21:38
Byłaś wychowywana w warunkach stresujących?

przez Bagatelka 16 maja 2016, 21:45
Nie jestem kobietą.
Byłem wychowywany.

przez AnissemSirch 16 maja 2016, 21:49
No to musisz znaleźć przyczynę tej ciapowatej sytuacji z dzieciństwa i popracować nad nią.

przez Bagatelka 16 maja 2016, 22:02
Tabletka działa już po tygodniu, a po miesiącu jest pełen efekt działania. Psychoterapia pewnie po wielu latach dałaby jakiś efekt o ile w ogóle.
Z resztą ja nie mam konkretnych lęków jak typowy fobik np. strach jazdą autobusami, bo ludzie będą mnie oceniać albo gadać o mnie. Ja odczuwam jakiś niezidentyfikowany rodzaj dyskomfortu w takiej sytuacji, niepokoju. To samo będąc kościele. Ja tych ludzi się w ogóle nie boję, a jednak gdy byłem bez leków, to odczuwałem jakiś niepokój, gdy miałem z nimi rozmawiać. Na paroksetynie, totalna swoboda, nawet pieniądze na tace zbierałem :mrgreen:

przez AnissemSirch 16 maja 2016, 22:06
No to polecam eter, nie ma nic bardziej niebezpiecznego, jak facet w ciągu eterowym.

przez Vengence 16 maja 2016, 22:10
Dupyé napisał(a):Jestem osobą wyjątkowo wycofaną społecznie, niezwykle rzadko wychodzę z domu. Bez leków odczuwam spory dyskomfort, kiedy muszę normalnie funkcjonować np. ujawnia się pierdołowatość albo kiedy stoję na przejściu i po drugiej stronie stoją ludzie, to czuję wszystkie mięśnie na ciele, mam wrażenie, że robię dziwne miny, wodzę oczami w różne strony oraz poruszam językiem w ustach z nerwów. Poruszam się niezbyt pewnie w terenie mam wrażenie, że chodzę jakoś pokracznie i wtedy zaczynam kontrolować swój chód itd. itd.

Na te objawy cudownie działa paroksetyna 20mg - wszystkie objawy znikają i funkcjonuję praktycznie normalnie.

Nie długo mam zamiar zacząć się socjalizować (szkoła i kościół) i potrzeba będzie mi coś dodatkowego.

Na pewno podstawowym lekiem będzie paroksetyna. Czy kwas walproinowy, karbamazepina, gabapentyna, topiramat, pregabalina(czy jest szansa, że psychiatra to wypisze?) pomogą? Jakie neuroleptyki są najlepsze w zaburzeniach lękowych? Mam F20.0 więc mogę mieć każdy neuroleptyk. Czy propranolol można brać regularnie i czy traci swoje właściwości z czasem? Benzodiazepiny i inne trudno dostępne leki mnie nie interesują.
Trzymaj się paroksetyny, a o neuroleptykach to nawet nie myśl, bezno tylko doraznie!, ale skoro parox działa dobrze to po co kombinować, psychoterapia, też by się przydała, bo całe życie leku brał nie będziesz chyba!?, no chyba, że będziesz, ale wez pod uwagę, też to, że z czasem ten lek albo osłabi swoje działanie, albo pojawią się skutki uboczne ciągłego sztucznego zwiększania serotoniny.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Bagatelka 16 maja 2016, 22:20
Benzodiazepiny w ogóle mi nie potrzebne, aż tak źle ze mną nie jest, nie mam trzęsawek czy napadów paniki, by się nimi interesować.

przez Vengence 16 maja 2016, 22:23
Dupyé napisał(a):Benzodiazepiny w ogóle mi nie potrzebne, aż tak źle ze mną nie jest, nie mam trzęsawek czy napadów paniki, by się nimi interesować.
Zle przeczytałem o tych benzo.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg