Dretwienie czola a nerwica.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Morphine90 13 gru 2015, 15:39
Ja np. z powodu nerwicy często budzę się przez ból brzucha, albo nie mogę zasnąć w środku nocy przez ból pleców, więc tak, jest to jak najbardziej możliwe.
Fear is the hand
that pulls your strings

przez antekjames 13 gru 2015, 16:08
No dobrze ale u mnie trwaja doslownie caly dzien i nie ustepuja od 2 lat...ciagle sie rozwijaja...zawsze.myslalem ze objawy nerwicy to wystepuja przy jakiejs stresujacej sytuacji badz wtedy kiedy cos wzbudza w nas lęk ...a nie ciagle ...chyba ze jestem zle poinformowany

przez Morphine90 13 gru 2015, 16:36
Nie, objawy psychosomatyczne nie występują tylko podczas konkretnego wydarzenia/stresu. Przykład: jestem teraz całkiem spokojna, nic złego mi się odpukać nie dzieje, nie mam nic stresującego przed sobą - żadnej rozmowy kwalifikacyjnej ani czegoś podobnego, a okropnie bolą mnie plecy z powodu napięć mięśni. Stres to nie tylko jakaś konkretna sytuacja, czasem to szereg drobnych zdarzeń, albo lekkie, ale ciągłe napięcie, które niekoniecznie musisz sobie uświadamiać, a jednak ma ogromny wpływ na działanie innych systemów w organizmie.
Fear is the hand
that pulls your strings

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Alexandra 13 gru 2015, 16:57
Morphine ma rację. Objawy nerwicy właśnie utrzymują się non stop często , od otworzenia oczu do snu. Ja tak miałam z tą obręczą na głowie. Co ciekawe, w sytuacji stresowej u mnie te objawy nie występują. Występują, jak mam iść na zakupy, na spacer, często w weekend, kiedy powinnam być wyluzowana. Np. mam ochotę jechać na zakupy do galerii, jadę, lewdo wejdę zaczyna mi się wata w głowie, zawroty, uczucie miękkiej powierzchni i lęk. Nieraz to trwa do godziny. Gdy tylko wejdę do samochodu, toalety- przechodzi. Wyjdę z toalety na wielką przestrzeń- od nowa. Mam już rzadsze okresy, nieraz w ogóle mi się nie zdarza, a nieraz zaskoczy nagle i trwa 40 minut :( Wtedy boje się, ze stracę świadomość. Skoro Twoje objawy trwają 2 lata, to tym bardziej to nerwica. Na to pomaga regularna terapia bardziej, niż leki.

Morphine, z jednej strony zazdroszczę ci tego rezonansu, że masz pewność, że jest ok.

przez antekjames 13 gru 2015, 17:38
A powiedzcie mi bo wracam.znowu do psychiatry ale tym razem to.psychiatra ktory przepisuje leki i prowadzi psychoterapie. Jak mysliscie to dobre rozwiazanie.leki + terapia ? Chcialbym.sie od tsgo uwolnic chyba ze to juz niemozliwe.

;(((

przez agusiaww 13 gru 2015, 18:57
antekjames, to sa objawy somatyczne. Niestety w takim przypadku leki + terapia, na pewno trzeba probowac sie leczyc bo bez leczenia lepiej nie bedzie.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez antekjames 13 gru 2015, 20:08
A jak mam sie odniesc do tego ze bralem leki juz rozne z roznej grupy i nic nie bylo lepiej...wciaz tak.samo ;(( jest sens brac ponownie w polaczeniu z terapia ?.. ;( nie mam juz sily

przez Alexandra 13 gru 2015, 21:22
W sensie ze leki nie pomagały na zawroty glowy i objawy somatyczne? Tutaj kluczową rolę odgrywa terapia plus leki, ale psychiatra nie powinien prowadzić terapii, przynajmniej nie ten, który przepisuje ci leki- taka jest zasada.

przez antekjames 13 gru 2015, 21:26
Dlaczego tak ?

przez Alexandra 13 gru 2015, 22:07
Takie sa zasady u nich.
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

Sortuj wg