Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez hypothermi 20 wrz 2015, 11:43
Hej wam. Może ktoś z was byłby mi coś w stanie doradzić, bo mam trzy pytania. Około 2 miesiące temu dostałem wszelkiego rodzaju objawów nerwicy, zaburzeń lękowych (totalny jadłowstręt, niepokój, lekka depresja, brak koncentracji, chaos w głowie(?)). Poszedłem do psychiatry i dostałem escitalopram no i właściwie ten lek mi pomógł. Obecnie czuję się właściwie ok, choć nie do końca.

Chciałbym się spytać jakie przypuszczalne możliwości są objawem wystąpienia takich zaburzeń? Bo właściwie prowadzę dość szczęśliwe i totalnie bezstresowe życie, nie mam właściwie żadnych większych problemów. Ma ktoś jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny? Czy możliwe jest podłoże jako choroba fizyczna (miałem badaną tarczyce i wszystko jest ok)?

Druga sprawa to od kilku dni moim w sumie jedynym objawem jest dziwne zaburzenie czucia. Ciężko mi to opisać, ale np. jak się ubrudzę na twarzy to ciężej jest mi sprawdzić to rękoma i dopiero kontrola wzrokowa daje odpowiedź. Ogólnie - uczucie jakbym słabiej czuł elementy swojego ciała. Nie jest to jakoś bardzo uciążliwe, ale dziwne i nietypowe. I może ma ktoś jakiś pomysł co to jest?

Trzecia sprawa. To 2 razy w ciągu tych ostatnich 2 miesięcy wyszły mi na głowie małe guzy, które właściwie dość szybko zniknęły, bo po 1-3 dniach. Nie bolały, po prostu były. Czy to ma związek z nerwicą? Z tego co znalazłem to mogą to być tzw. nerwiaki? Czy można to zbagatelizować, jak już znikły? Też z was ktoś coś takiego miał?

Poradzi mi ktoś? :)

przez aleksandra92 21 wrz 2015, 14:24
Nie wiem czy to nerwica, fobia czy jeszcze coś innego. Objawy mam bardzo różne:
- kłopoty ze snem
- nieuzasadniony niepokój
- szybkie bicie serca
- kłopoty z żołądkiem
- paraliż senny
- lęk przed wszystkim co jest związane z ekspozycja siebie
- ciągła kontrola
- lęk przed wyśmianiem
- lęk przed pracą
Jestem DDA

przez zdruzgotana 21 wrz 2015, 16:20
Witam ja tez mam podobne objawy mój problem opisałam w wątku proszę o pomoc .Biore od tygodnia coaxil ,ale nie widzę poprawy może musi się rozkręcić .Mam totalny brak apetytu jem z rozsądku .Mam pytanie do hipotermi czy ten lek pomógł Ci na Twój jadłowstręt i na ogólne samopoczucie .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 21 wrz 2015, 17:17
zdruzgotana, tydzien to bardzo krotko- musisz poczekac 3-4 tygodnie, najpierw czesto czlowiek czuje sie gorzej, ale trzeba to przeczekac, pozniej bedziesz czula, ze powoli robi sie lepiej i tego Ci zycze :*
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez zdruzgotana 21 wrz 2015, 17:32
Dzięki za pocieszenie ten coaxil to słaby lek tak powiedziała lekarka i tez czytałam na forum .Musze czekać .Jeszcze mam nowy problem drżenie nóg takie w środku .Okropne uczucie .Nawet nie wiem jak to opisać dokładnie . Może ktoś miał i pomoże

przez hypothermi 21 wrz 2015, 20:11
zdruzgotana napisał(a):Mam pytanie do hipotermi czy ten lek pomógł Ci na Twój jadłowstręt i na ogólne samopoczucie .

Tak, zdecydowanie. Wyeliminował u mnie właściwie wszystkie problemy. Ale na każdego może działać inaczej. Ogólnie polecam. :)

przez zdruzgotana 22 wrz 2015, 09:06
To super ze na Ciebie tak działa . Możesz powiedzieć jak nazywa się ten lek.

przez inny 30 wrz 2015, 22:03
Brak skupienia, u mnie na pewno. Blednie wydrukowany paragon na prawie 5000. Mam nadzieję, że księgowy wie co z tym robić :S

przez tokyoeyes 01 paź 2015, 20:33
Moje objawy zdjsgnozowanej nerwicy lękowej, rozkręcającej się depresji:
W najgorszym stanie kompletny brak sił, derealizacja, brak apetytu, bardzo długi sen, szumy w uszach, zawroty głowy, złe widzenie, kiepska koncentracja np. Czy zjesz herbatę ? (komedia...), ból w klatce piersiowej, lęki najczęściej w głośnych miejscach np. centrum handlowe.
W lepszych sytuacjach jestem silniejsza ale lęki się pojawiają, uczucie duszności w klatce piersiowej, drażliowość, nerwowość, napięcie, łatwość wzruszeń.
Mam zapalenie tarczycy, które JESZCZE nie nadaje się do leczenia i kłopoty z kręgami szyjnymi - te bagatelizowane.
Zaczynam się leczyć.

przez Stouler 06 paź 2015, 00:32
Witam serdecznie, kiedys bylem tutaj raz, myslalem ze juz nie wroce a jednak.... wracalo przechodzi wracalo przechodzilo a teraz jakas kumulacja gorzej niz kiedys... zaczelo sie po libacji alkoholowej. No to od poczatku, samo picie super... wiadomo jako antydepresant.. ale rano...masakra: mysli destrukcyjne, kłucie w klatce piersiowej, skoki cisnienia, ucisk w glowie,brak koncentracji, bezsennosc kompletny brak apetytu, obawa przed powazna choroba. Najlepsze w tym wszystkim jest to ze jak sie wylacze i przestane o tym myslec to znika ale nastepnie wraca ze zdwojona sila. W aktualnym stanie jestem 3 dzien... ciekawe ile to potrwa, jutro ide do rodzinnego moze jakies EKG zreszta kolejne w tym roku. 8) Prosze obstawiac nerwica czy cos ciekawszego??

przez zdruzgotana 09 paź 2015, 16:09
Witam ponownie .Czy ktoś z Was miał jako objaw pogorszenie smaku i trochę węchu ? Ten smak nie jest taki jak powinien być . Biorę coaxil ,ale lekarka powiedziała ze od leku na pewno nie .Troche się denerwuje moze jeszcze coś innego mi się przyplątało .

przez Mili89 13 paź 2015, 02:04
zdruzgotana, a nie mialas ostatnio jakiegos przeziebienia/ chorych zatok/ kataru ? ja czesto po zapaleniu zatok nie mam wogole wechu i smaku przez jakis czas i to jest masakra, ale po jakims czasie wraca do normy.
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez zdruzgotana 13 paź 2015, 11:22
Niestety nie miałam, wtedy bym wiedziała ze to od tego może być . Okropne uczucie.

przez AgataS 14 paź 2015, 15:30
Zdruzgotana, biorę coaxil już 5 tydzień, powiem Ci, że na prawdę widzę poprawę i sporo osób sobie ten lek zachwala. Nie jest to oczywiście cudowne ozdrowienie, ale ataki paniki są znacznie mniej gwałtowne, zdarzają się rzadziej i są mniej "upierdliwe". Pogorszenie smaku i węchu możesz sobie po prostu " wkręcać".

Sortuj wg