Czy wiekszość z Was także ma takie uczucie po małej czarnej?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Czy wiekszość z Was także ma takie uczucie po małej czarnej?

przez shadow_no 26 gru 2010, 16:19
Slodki_malin, serce owszem, przyspiesza, ale nie wiąże się z tym gorsze samopoczucie w moim przypadku.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez RafQ 26 gru 2010, 16:21
Miałem tak jak byłem nastolatkiem i nie miałem wcale nerwicy.Jeżeli kawka tak na Ciebie działa,to po prostu nie pij lub przerzuć się na cappucino albo caffe-latte.Niektórzy po prostu nie tolerują czarnej kawy i stąd reakcja organizmu i przyśpieszona akcja/kołatanie serca.Niekoniecznie moze miec to zwiazek z nerwica.
RafQ

przez LitrMaślanki 26 gru 2010, 16:22
Slodki_malin, może dawka jest za doża ?kiedys tak miałem .Teraz słabsze kawy z mlekiem i nie tak często i jest GOOD
LitrMaślanki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miauuu 26 gru 2010, 16:22
Tak ja tak mam. Do tego caly sie trzese. Ale po rozpuszczalnej nie tylko po zwyklej.

przez LitrMaślanki 26 gru 2010, 16:25
miauuu, proces technologiczny produkcji kawy rozpuszczalnej ...fuuujjjjj . nie pij tej trucizny zwykła 100 razy zdrowsza .
LitrMaślanki

przez miauuu 26 gru 2010, 17:04
Zgadza sie. Ja tak samo musialem zrezygnowac z alkoholu, papierosow i ograniczyc mocno kawe..

przez LitrMaślanki 26 gru 2010, 17:12
Slodki_malin napisał(a):Hmm...w takim razie zapewne macie rację że kawa nie zawsze jest dobrym pomysłem chociaż ona kusi jak nie wiem co,aromat...smak...a przede wszystkim przyjemność...
Jest pięknie,alkoholu nie tknąłem już pięć lat a teraz jeszcze odstawić kawusię...
Powiem Wam jedno,nerwica,zwłaszcza lękowa poprostu ogranicza człowiekowi życie,jego smak...

nie ,nie odstawiać tylko mądrze pic ..odpowiednia pora,odpowiednia ilość ,nie na-czczo i dobry gatunek
LitrMaślanki

przez TheGrengolada 26 gru 2010, 17:30
Ja tak miałam nawet po capuccino, więc w ogóle zrezygnowałam z kawy i kawopodobnych, chociaż na lekach jest z tym zdecydowanie lepiej, ale jakiś uraz pozostał (może to też trochę taka autosugestia). Po mocnej herbacie nigdy tak nie mam.

przez LitrMaślanki 26 gru 2010, 17:40
no właśnie a teina jest bardziej pobudzająca od kofeiny
LitrMaślanki

przez shadow_no 26 gru 2010, 18:45
U mnie również kawa + papieros to pierwszy 'posiłek'. Śniadanie jem godzinę-dwie później.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez linka 26 gru 2010, 18:49
Slodki_malin, nie rozumiem, to po co ją pijesz? Skoro wywołuje takie reakcje?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez linka 26 gru 2010, 19:08
Dla mnie to po prostu idiotyczne, robić świadomie coś co wywołuje niemal atak nerwowy......pić kawę wiedząc, że zaraz później trzeba łykać prochy....gdzie tu logika :roll:
Ja nie pijam kawy bo mam lekką arytmię, poza tym nie przepadam za kawą.....
Zakup sobie bezkofeinową kawę i twoje problemy się skończą....chyba, że aż tak bardzo lubisz brać leki uspokajające. ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez _asia_ 26 gru 2010, 19:29
linka napisał(a):Ja nie pijam kawy bo mam lekką arytmię, poza tym nie przepadam za kawą.....

I w tym caly szkopul, bo Ty za kawa nie przepadasz, a on ja bardzo lubi... Dobrze go rozumiem - tez uwielbiam smak i aromat kawy. Dlatego dlugo nie moglam sie z nia pozegnac choc nie czulam sie po niej dobrze. Ciezko sie rozstac z czyms, co bardzo lubimy... Ale udalo sie - od 1,5 miesiaca nie pije i to byla dobra decyzja. :D
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez coma 26 gru 2010, 20:47
Slodki_malin napisał(a):Ja mam taka mentalność iż wiem że gdy spożyje kawę nasilają się lęki nerwicowe i zaraz muszę siebie studzić dawką relanium lub Propranololu.
Slodki_malin, To jest dla mnie czystym idiotyzmem. Pobudzasz się, żeby zaraz musieć się uspokoić zarzucając relanium. Najlepiej po prostu zrezygnuj z kawy...
coma

Sortuj wg