Gorsze samopoczucie po kawie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Gorsze samopoczucie po kawie

przez *Monika* 21 lis 2010, 17:20
A mi się zawsze wydawało,że jak nie wypiję rano kawy, to potem będzie bolała mnie głowa. Pierwsze co robię po przebudzeniu się, to piję na czczo kawę. Nic gorszego, wiem. Tak ciężko jest wyeliminować stare przyzwyczajenia.
Obrazek
Główny Moderator

przez Agnieszka_1988 21 lis 2010, 17:27
Ja nie pijam kawy, bo nie lubię, ale prawdą jest, że źle wpływa na nas - nerwicowców.

W lipcu, gdy jeszcze nie wiedziałam, że moje objawy to nerwica, trafiłam do internisty. Lekarz doradził więcej pić, dokładnie 2 litry płynów dziennie i spróbować kawy na pobudzenie, bo akurat wtedy moje objawy opierały się na strasznym zamuleniu i niemożności skoncentrowania się na pracy. No to zrobiłam sobie kawę - więcej mleka niż tej kawy i... myślałam, że zejdę... Zwaliłam jednak to na gorszy dzień.
Na drugi dzień to samo... Wypiłam kawkę, a tu serce prawie mi się z klatki piersiowej wyrwało, zawroty głowy, problemy z oddychaniem, ucisk, drżenie rąk... Musiałam zadzwonić po kolegę, żeby odebrał mnie z pracy i odwiózł do domu.
Od tamtej pory nie tykam kawy. Po coli nie mam takich objawów.
Agnieszka_1988

przez -asia- 21 lis 2010, 17:51
Monika1974 napisał(a):A mi się zawsze wydawało,że jak nie wypiję rano kawy, to potem będzie bolała mnie głowa. Pierwsze co robię po przebudzeniu się, to piję na czczo kawę. Nic gorszego, wiem. Tak ciężko jest wyeliminować stare przyzwyczajenia.

mnie tez sie tak wydawalo i nie mialam racji. ;) sprobuj, zrob na probe taki eksperyment. ;) ale naprawde - kawa na czczo...oj... nic dobrego... latwo sie tlumaczyc przyzwyczajeniami, mozna to robic w nieskonczonosc, a lepiej sprobowac w koncu cos zrobic, zawsze trzeba od czegos w koncu zaczac... Monis, bede Cie meczyc i sklaniac do zmotywowania sie i jakiejkolwiek zmiany, chocbys miala zaczac od drobiazgu typu kawa.
-asia-

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Misiek_NL 21 lis 2010, 18:26
Mi po pepsi też nic nie jest... nawet lubie, ale po kawie masakra
Misiek_NL

przez *Wiola* 21 lis 2010, 18:37
Ja po coli się tez źle czuję, a pamiętam jeszcze z dzieciństwa po wypiciu na raz butelki pepsi zawsze kuło mnie serce.
Moderator

przez betty_boo 21 lis 2010, 19:41
ja pije tylko z ekspresu, nigdy nie rozpuszczalną i z dużą ilością mleka. po mocnej kawei lub twóch tez mam delirke:)

polecam tez zbożowa jako alternatywę, tez mozna ja fajnie podawac.

przez tynka92 21 lis 2010, 20:28
Monika1974 napisał(a):A mi się zawsze wydawało,że jak nie wypiję rano kawy, to potem będzie bolała mnie głowa. Pierwsze co robię po przebudzeniu się, to piję na czczo kawę. Nic gorszego, wiem. Tak ciężko jest wyeliminować stare przyzwyczajenia.

Nie widzę nic złego w piciu kawy na czczo :D
Kawa ma też dobre strony: podobno b. dużo antyoksydantów, dobra na przeziębienie, bo zwalcza takie ogólne rozbicie, rozgrzewa, pobudza. Na nerwicowców działa niekorzystnie dlatego, że wypłukuje magnez (który zresztą stale tracimy przez nerwy) i sprawia, że kołacze serce.
Mogę jedynie poradzić picie słabszej, albo rzadziej. Takie bezkofeinowe to dla mnie nie kawy. Zbożowe? To też zupełnie jakaś inna bajka.

przez *Monika* 21 lis 2010, 20:54
-asia- napisał(a):

mnie tez sie tak wydawalo i nie mialam racji. ;) sprobuj, zrob na probe taki eksperyment. ;) ale naprawde - kawa na czczo...oj... nic dobrego... latwo sie tlumaczyc przyzwyczajeniami, mozna to robic w nieskonczonosc, a lepiej sprobowac w koncu cos zrobic, zawsze trzeba od czegos w koncu zaczac... Monis, bede Cie meczyc i sklaniac do zmotywowania sie i jakiejkolwiek zmiany, chocbys miala zaczac od drobiazgu typu kawa.

Tak, masz rację Asiu z tym zaczęciem czegoś. Pochlebiasz mi interesując się mną, skłaniając mnie do zmotywowania się i jakiejkolwiek zmiany. Myślałam ,że jestem bardziej elastyczna, ale wygląda na to,że zachowuję się nawet w tych drobnych sprawach jak konserwatysta.
Pewnie z odzwyczajaniem się jest podobnie jak z przyzwyczajaniem. Na początku zawsze ciężko.
Mam cykorię w domu.
Spróbuję rano zaserwować ją sobie.

Dziękuję Asiu :angel:

[Dodane po edycji:]

paradoksy, Basiu.....przepiękna fotka. Zresztą co tu dużo mówić. Jesteś ładną kobietą. Piękne oczy, piękne usta , ładnie wyprofilowane brwi.
Obrazek
Główny Moderator

przez Thazek 21 lis 2010, 21:17
Ja mało pijam kawy jak już coś to rozpuszczalną z mleczkiem! :)
kiedyś piłem dużo kawy ale jedynie jaka mi smakowała to kawa z ekspresu ciśnieniowego z mleczkiem! :105: pycha!
A teraz nie piję w ogóle!
ostatnio piłem w lipcu jak miałem nocki po 12h to się raczyłem kawką :)
Thazek

przez socjopatia 12 kwi 2014, 22:27
Temat nie jest świeży,ale w sumie po co zakładać nowy,więc spytam tutaj.
Otóż zauważyłam u siebie roztrzęsienie,jakby spadek cukru po wypiciu kawy (miałam nawet robione badanie krzywej cukrowej,ale wszystko wyszło ok). Dzieje się tak zawsze,kiedy wypiję kawę z ekspresu, natomiast po wypiciu kawy zaparzanej w szklance,wszystko jest ok. Zastanawiam się dlaczego tak się dzieje.
Jak myślicie,to po prostu objaw lęku, sposobu parzenia kawy (nie znam się na tym zbytnio) czy może wypłukania z organizmu magnezu/potasu?
Nurtuje mnie to dość,może ktoś miał podobne doświadczenia ;)

przez nerwa 13 kwi 2014, 12:49
Ostatnio czytalam, ze wlasnie kawa obniza cukier.

Ja ogolnie lubie kawe, ale nie pije za bardzo bo zle sie po niej czuje... wlasnie takie rozdygotanie, roztrzesieniem, nerwowowsc wieksza. Jesli robie to tylko taka bardzo slaba z duza iloscia mleka :-/
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez wiejskifilozof 21 kwi 2014, 10:10
To zależy od osobnika,są tacy którzy po kawie czują się dobrze.

Sortuj wg