nerwica czy depresja?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

nerwica czy depresja?

przez apfelstrudel 10 paź 2010, 17:22
Witam,

Czuję bardzo często bez żadnej przyczyny spore zmęczenie, senność ponadto trudności z koncentracją, co powoduje trudności przy wykonywaniu pracy, bo ciągle ziewam i nie mam na nic sił. Z racji lekarstw które biorę (solian 100 mg rano oraz trittico 50 mg na wieczór) nie odczuwam zbyt silnych lęków, ale miewam stany przygnębienia i braku wiary w swoją przyszłość. Czy ktoś ma podobne problemy i jeśli tak to jak je leczy?

Pozdrawiam serdecznie :)
A.
apfelstrudel

Re: nerwica czy depresja?

przez mansun 10 paź 2010, 17:27
Bierzesz leki na schizofrenię i pytasz, czy masz nerwicę. Post miesiąca :)

przez linka 10 paź 2010, 17:31
apfelstrudel, chyba ktoś ci te leki przepisał? I postawił diagnozę?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez apfelstrudel 10 paź 2010, 17:33
Możecie się dziwić, ale lekarz psychiatra przepisał mi Solian pomimo tego, że nie zdiagnozował u mnie schizofrenii, ale stwierdził, że ten lek w dawce 100 mg działa aktywizująco przy depresji i zaburzeniach osobowości.

Pozdrawiam
Maciek
apfelstrudel

przez linka 10 paź 2010, 17:35
apfelstrudel, no to byłeś u psychiatry, dostałeś leki a ty się NAS pytasz co ci jest??!!
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez apfelstrudel 10 paź 2010, 17:39
Pytam:

Czy ktoś ma podobne problemy i jeśli tak to jak je leczy?

A nie o to co mi jest ...

Pozdrawiam
Maciek
apfelstrudel

przez linka 10 paź 2010, 17:44
Prawie wszyscy mają tu podobne problemy...klasyczne objawy depresji. Jak się je leczy?
Lekami i/lub terapią.....nie bardzo wiem jakiej rady oczekujesz....wejdź w dział Depresja i poczytaj jakie leki biorą inni użytkownicy.
O swoim stanie powinieneś poinformować psychiatrę, może zmieni leki na mniej sedatywne.
Przyjaciel forum

przez MARIAN1967 10 paź 2010, 19:05
Niekoniecznie,można mieć takie objawy i zupełnie inne są tego przyczyny.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez linka 10 paź 2010, 21:34
MARIAN1967, No zakładam, że jak ktoś leczy się psychiatrycznie to wcześniej dokładnie się przebadał fizycznie i nic mu nie dolega.....
Można domniemywać miliony chorób z takimi objawami...ale tutaj głównie zwykle skupiamy się na zaburzeniach psychicznych - nie wydaje ci się? ;)
Więc to co zostało opisane może być albo objawem nerwicy/depresji lub jakiegoś innego złożonego zaburzenia albo skutkiem ubocznym przyjmowanych leków.
Przyjaciel forum

przez MARIAN1967 10 paź 2010, 22:00
linka, ból głowy ,jeżeli wszystkie badania wychodzą OK może być objawem migreny albo nerwicy.O tym czy to jest nerwica ,czy też migrena decydują czynniki które generują ten problem .Bardzo niewiele osób rozumie na czym to polega ,aby błędy w diagnozie i leczeniu bywają bolesne.Podobnie jest z zawrotami głowy.Zupełnie inaczej radzę sobie z nerwicą niż zawrotami głowy,bólem głowy.Wiem ,że przede wszystkim zajmuje się zaburzeniami psychicznymi.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez linka 10 paź 2010, 22:10
MARIAN1967, o ile widzę to w tym temacie nie piszemy o twoich przypadłościach.....wiec skupiam się na tym co napisał apfelstrudel, przy braniu takich leków :
spore zmęczenie, senność ponadto trudności z koncentracją, ciągle ziewam i nie mam na nic sił, miewam stany przygnębienia i braku wiary w swoją przyszłość.

To można wywnioskować, ze są to albo objawy depresyjne albo skutki brania leków......
Przyjaciel forum

przez apfelstrudel 11 paź 2010, 19:41
Mysle, ze to bardziej od depresji niz lekarstw niestety. Wlasnie zastanawiam sie czy istnieja lekarstwa, ktore likwiduja te objawy ...

Pozdrawiam
Maciek
apfelstrudel

przez MARIAN1967 13 paź 2010, 19:22
linka, miałem w życiu podobne problemy.Zmieniłem pracę na taką ,która lubię .Problemy zniknęły ,a praca którą wykonuje obecnie pomaga mi również w walce z nerwicą.Jest źródłem radości i spełnieniem marzeń, a nie powodem frustracji.Dlatego też nie muszę łykać tych lekarstw na nerwicę ,ani borykać się ze skutkami ubocznymi .Stąd też wynika mój negatywny stosunek do tej formy walki z nerwicą.

przez C(c)złowiek 13 paź 2010, 19:42
Ja też biore solian. I nawet, nawet, dość ciekawie działa... to znaczy jakbym sie po nim lepiej czul, psychoza minela juz calkowicie oczywiscie a deprecha to coz... tak sobie, ale jakby ciut bylo lepiej :|
"Żyjemy w świecie przyjemności pozbawionych radości" ;) Erich Fromm
GG: 5365347

Sortuj wg