Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica Lękowa a ciąża, poród, połóg.........

przez kasia000 02 gru 2008, 09:03
marzę o drugim dziecku..biorę 4 lata seroxat ....i boje sie odstawienia....juz od zmysłów odchodzę co mam robic???czy brała któraś w ciaży seroxat chociazby w minimalnej dawce???
kasia000

przez czarna** 02 gru 2008, 12:10
mi sie wydaje ,ze kazdy lekarz by odradzil zazywania tabletek.mi to juz na wstepie dwoch powiedzialo.niestety nie wiem jak jest w polsce.ale na wszelki wypadek zapytaj lekarza czy mozna.powodzenia..

przez cassis 02 gru 2008, 13:09
kasia000 napisał(a):marzę o drugim dziecku..biorę 4 lata seroxat ....i boje sie odstawienia....juz od zmysłów odchodzę co mam robic???czy brała któraś w ciaży seroxat chociazby w minimalnej dawce???

Ja zaszłam biorąc Seroxat ale w dniu testu odstawiłam.
Ponoć Seroxat w ciąży jest akurat najgorszym wyborem wśród SSRI, najlepiej przebadany jest podobno Zoloft. No i leki dopiero po I trymestrze.
To nieprawda że nie można takich leków przyjmowac w ciąży, tak mówią tylko niedouczeni lekarze, którzy się boją. Wiele badań wskazuje na to iz nie są to leki teratogenne.
Trzeba tylko znaleźć mądrego lekarza, który troszkę o tym wie lub ma doświadczenie.
Kasia, skąd jesteś?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kasia000 02 gru 2008, 15:08
cASIS jestem z katowic..a ty bierzesz jescze ten seroxat??w sumie jak długo?i na jakiej dawce jesteś???napisz proszę..gdzies wyczytałam ze na 5 mg tak? i co czujesz sie ok? sypiasz dobrze?
kasia000

przez cassis 04 gru 2008, 09:50
Tak, biorę Seroxat 5 mg, od dobrych kilku lat i raczej nie zanosi się że przestanę.
Śpię dobrze i czuję się OK, jeżeli czuję że dzieje sie cos złego, zwiększam dawkę na jakiś czas. Już sama znam się na tyle że mogę manipulowac dawkami, w zależności od samopoczucia. Do lekarza chodzę mniej więcej 2 razy w roku, po receptę :)
Chodzę tez na psychoterapię.

przez czarna** 04 gru 2008, 15:12
psychoterapia to bardzo dobry pomysl..mi to duzo pomoglo wkoncu ktos zrozumial mnie i nie czulam sie sama,,,moglam wygarnac wszystko co mi na sercu lezalo.niestety mialam tylko 5 spotkan,lekarz podsumuwojac wszystko ,odeslal mnie do domciu.ale w kazdej chwili jak poczuje sie zle moge znowu przyjsc.na dalsza terapie mnie nie wysylano,lekarze stwierdzili ,ze niema sensu,dalej korzystac z psychoterapii...i to jest dla mnie dziwne.ja bylam u dwoch psychologow i kazdy powiedzial mi co innego.jeden ze na wyleczenie nerwicy jest zero szans,i ze czesto w naszym zyciu na nowo moze sie pojawiac.a drugi ,ze w moim przypadku napewno przejdzie..czy to zalezy od ludzi..przecierz nerwice wszystcy mniej/wiecej odczuwamy tak samo...

przez skarb80 11 sty 2009, 19:04
Cześć Dziewczyny
Co tu się zrobiło tak cicho!?, napiszcie co tam u Was jak sie czujecie w ciązy ze swoja nerwicą:)? Zamierzam wkrotce postarac sie o drugie dziecko, ale muszę jeszcze zaczekac, bo na razie biorę za dużo leków.
Moj synek ma już 7 lat, a ja tak bardzo bym chciała miec jeszcze jednego "szkraba". Niestety cały czas z tym zwlekam przez nerwicę, ale cały czas mam nadzieję , że moj synek nie bedzie jedynakiem i moje marzenie się w końcu spełni...

pozdrawiam wszystkie mamusie, obecne i przyszłe:_)

przez lola1980 06 lut 2009, 18:32
Hej wszyskim!

Jeżeli chodzi o mnie to zaszłam w ciążę i czuję się ok. Nie biorę leków, choć przed ciążą brałam ale tylko jak się dowiedziałam to odstawiłam (brałam Efectin Er 37,5).
Teraz jestem w piątym miesiącu ciąży i praktycznie czasami tylko pojawiają się natrętne myśli. Ale ciąża mnie niesamowicie wyciszyła. Jestem szczęśliwa, że mam dzidziusia w brzuszku. Teraz nie liczy się nic innego tylko dzidzia.:) Moje myśli krążą teraz tylko wokół dzidziusia, to jest piękne. Pozdrawiam wszystkie mamusie.

przez Sweety 06 lut 2009, 19:31
lola1980, to super że czujesz się dobrze i tak trzymaj!Ja też jestem w 5 m-cu ciąży ale właśnie od tygodnia jestem na lekach,niestety...Pozdrawiam!
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

przez Princessa 07 lut 2009, 14:18
Witam..Ja w nerwicy bardzo chciałam zajść w ciążę, ale się bałam że nie poradzę sobie z objawami..Potem przez 5 mięsięcy brałam Andepim i Mianserim i zaszłam w ciążę. Rzuciłam te tebletki i dobrze się czuła. Potem się trochę pogorszyło, aż do 7 miesiąca. Mianowicie dostałam wylewu i sparaliżowało mi prawą stronę(Naczyniak, który miałam pękł)..Lekarze zawsze mówili, żę mam prowdzić spokojny tryb życia, ale niestety nie dało się przy nerwicy. Więc po urodzeniu totalnie się pogrążylam psychicznie. Potem jeszcze brałam tabletki, ale nie pomogły tak jak za pierwszym razem.
Otulmy chmury marzeń... i z podniesioną głową lećmy ku słońcu...:)

przez X-LADY 18 mar 2009, 12:09
Cześć dziewczyny. Czytam Wasz wątek w nadziei na odnalezienie pocieszającej mnie odpowiedzi.
Jestem w 7 miesiącu ciąży i jak tu większość z nas choruję od 15 lat na nerwice lękową, dziedziczną niestety. Przed ciążą prałam jakiś czas seroxat i doraźnie zomiren. Jak się dowiedziałam o ciąży, w 3 tygodniu :smile: odstawiłam leki. Łatwo nie było, wiadomo nigdy nie jest ale jakoś sobie radziłam i radzę. Niestety przede mną nie lada wyzwanie a mianowicie lot do Polski ( mieszkamy w Szkocji ) no i tu zaczynają się schody. Otóż od kiedy pamiętam zawsze bardzo źle znosiłam podróże podniebne i tylko po odpowiedniej dawce zomirenu ( 2-4 tab) latało mi się bez najmniejszego problemu. Powiedzcie mi, czy w przypadku ataku, a mam je dość silne i bolesne, mogę sięgnąć po zomiren, relanium, hydro, czy nawet jednorazowe zażycie leku może zaszkodzić dziecku. Generalnie, najlepiej by było zażyć 30 min przed lotem tabletkę i przespałabym cała podróż ale mam obawy co do wpływu leku na dziecko. Konsultacje z położna czy lekarzem to totalna strata czasu ponieważ nic prócz paracetamolu brać nie pozwalają a na pytanie o wpływ lotu na dziecko odsyłają mnie linii lotniczych żeby się upewnić czy mnie wpuszczą na pokład, więc bez komentarza.
Podróz mamy za 3 tygodnie a manie juz zimny pot oblewa na samą myśl. Helpppppp :cry:

przez Sweety 18 mar 2009, 13:38
X-LADY, myslę że jak weźniesz jednarozowo coś z tych leków o których piszesz to nic dzidziusiowi nie powinno się stać,jeśli pomaga Ci hydroxyzyna to w ciąży można ją bezpiecznie brać,ja biorę,jak byłam w drugiej ciąży to niedouczony lekarz przepisał mi clonazepamum zamiast antydepresantów na nerwicę lękową,a przecież benzo nie można,a niektóre antydepresanty jak najbardziej tak,teraz to wiem,i brałam to w minimalnej dawce przez całą ciąże praktycznie i urodziłam zdrowego dzidziusia,trzymaj się!
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

przez X-LADY 18 mar 2009, 14:14
Kurczę, tylko zomiren jako tako na nagłe ataki lekowe mi pomagał a hydroxyzyna jakoś tak dziwnie oddziaływała ale lepszy rydz niż nic, WIELKIE dzięki za słowa otuchy:*

przez Princessa 18 mar 2009, 16:52
X-LADY, Ja brałam ciąży relanium, od gnekologa miałam go, bo wróciły mi lęki, więc myślę (ja ci pomoże) ze nie zaszkodzi to dziecku jak masz taką potrzebe. Pozdrawiam :smile:
Otulmy chmury marzeń... i z podniesioną głową lećmy ku słońcu...:)

Sortuj wg