Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez estera1 23 cze 2014, 19:29
bromergon i norprolac a jaki masz wynik?

przez khaleesi 23 cze 2014, 19:31
estera1, żaden to diagnoza własna :mrgreen:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez estera1 23 cze 2014, 19:32
jakie bierzesz leki i w jakiej dawce ,że prolaktyna masz podwyższoną?

-- 23 cze 2014, 18:52 --

khaleesi to skąd wiesz ,że masz podwyższona prolaktyne?dlatego ,że masz nie regularne cykle?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Alice in wonderland 23 cze 2014, 23:01
hej, jestem 8 tygodni po porodzie i jestem mega znerwiowana. :zonk: W nerwicę wpadłam przez to, że nie mogłam zajść w ciążę i miałam bardzo bolesne okresy. Gdy zaszłam w ciążę wszystko minęło. NIestety pojawiły się problemy i zagrożenie poronieniem a później przedwczesnym porodem i znów wpadłam w nerwicę. Myślałam, że po porodzie minie bo minie strach. Niestety nie minęło...
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez agusiaww 06 lip 2014, 19:44
Alice moze to byc depresja poporodowa, czy bylas u lekarza, konsultowalas sie?
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Alice in wonderland 08 lip 2014, 16:39
Agusiaww, rozmawiałam z lekarzem, byłam u kilku, już nawet wpadłam w hipochondrię przez to. Wszystko kręci się wokół mojego zdrowia i tego, że lekarze nie wiedzą co mi jest, na NFZ terminy okrutnie długie, prywatne badania drogie i to się tak ciągnie...a ja już wysiadłam psychicznie.
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez agusiaww 08 lip 2014, 22:42
Przyczyna pewnie tkwi w Twoim umyśle, ale trzeba iśc do psychiatry, na terapię i próbować to opanować.

przez another_memory 04 sie 2014, 18:14
a ja jestem w czwartym tygodniu ciąży- sam początek :) jak się tylko dowiedziałam odstawiłam SRRI (escitalopram), który na szczęscie zażywałam w małej dawce. Mimo ogarniającego mnie szczęścia boję się skutków odstawiennych :/ miałam takie, gdy na początku roku próbowałam odstawić SRRI- miałam wtedy silny nawrót nerwicy. Teraz jestem po 3-miesięcznej terapii (na oddziale dziennym leczenia nerwic) i będę chodziła na terapię wspierającą aby jak najlepiej przejść ciążę. Moja psychiatra dała mi poczucie bezpieczeństwa- powiedziała, że przez całą ciążę będę pod ich baczną opieką aby wszystko było dobrze. Dostałam wiele słów wsparcia i zagrzało mnie to do walki o zdrówko maluszka :) pierwszy trymestr najważniejszy- wtedy szczególnie warto wytrzymać bez leków. Wierzę, że mi się uda! Być może i całą ciążę :)
And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music

przez agusiaww 05 sie 2014, 07:39
another_memory, i bardzo dobrze :) Pisz co tam u Ciebie, jak sobie radzisz :)

przez another_memory 06 sie 2014, 13:37
dzięki :) nie jest łatwo :-/ tzn. objawów typowo ciążowych typu mdłości nie mam. Ale dziwnie się czuję bez tabletek swoich :-( nie chcę znów przechodzić piekła jak na początku tego roku przy odstawianiu lekarstw. Zajęło mi ładnych pare tygodni zanim stanęłam na nogi. Nie wiem czy dotrzymam do końca pierwszego trymestru bez choćby minimalnego wsparcia farmakologicznego. Na pewno będę próbować
And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music

przez agusiaww 06 sie 2014, 23:10
another_memory, próbuj grunt ze nie masz paro, zreszta nawet gdybys miała to mozna zmienic na inny. 8) Mam nadzieje ze bedzie ok i sie bedziesz trzymac.

przez lilchosz 12 sie 2014, 08:22
avvena napisał(a):
Coeur napisał(a):Margor, jeszcze na samiutkim początku ciąży miałam kilka epizodów ale nie już takich "spektakularnych"-np. pamiętam jak poszliśmy do teściów na obiad (czego zawsze unikałam jak ognia bo oczywiście nie byłam w stanie zjeść normalnie zupy- tak mi się ręce trzęsły). Ale ogólnie mogę powiedzieć że praktycznie od początku ciąży poczułam się tak jakby ktoś dosłownie wylał na mnie kubeł wody i pozbyłam się już wszystkich wcześniejszych objawów. Nagle okazało się,że robienie zakupów może być przyjemne, a jaka czułam się szczęśliwa gdy na poczcie wytrzymałam w kolejce i potrafiłam sama coś załatwić bez uczucia paniki i trzęsących rąk. Naprawdę nie potrafię tego opisać,ale tak jakby wszystko to co się ze mną wcześniej działo zostało gdzieś daleko...

Czyli ciąża leczy z nerwicy?

Zależy. Moja psychiatra powiedziała, że ciąża daje niektórym straszną siłę i na czas ciąży objawy mijają ale niesttey nie wszyscy tak mają dobrze. Ja mam na odwrót np :( W czasie ciąży czuję się 100% gorzej, podopadało mnie nawet to czego nie miałam od lat.

przez agusiaww 17 paź 2014, 20:41
lilchosz, mam nadzieje ze juz Ci lepiej.

przez estera1 18 paź 2014, 19:54
mnie lekarka powiedziała ,że lepiej czasem nie przerywać brania leku tylko stopniowo go zmniejszac.Wiadomo lepiej nie brac nic ale czy to tez zagwarantuje ,że dziecko urodzi sie bez wad?mam dwie znajome co urodziły dzieci z zespołem downa.Leków żadnych nie brały ani przed ani w czasie ,wszyscy w rodzinie zdrowi a dzieci urodziły sie z wadą.Nie ma też dowodów na to ,że branie psychotropów w ciąży jest szkodliwe .Nie ma takich badań bo która kobieta w ciąży podejmie sie ryzyka na rzecz badań brać psychotropy w czasie ciąży?

Sortuj wg