Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spóźniony wątek powitalny


Phobos1

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie jestem już parę dni na forum, ale nie napisałem nic o sobie na początku. Zmagam lub zmagałem się i z nerwicą natręctw, depresją i chyba też nerwicą lekową.

 

Z depresją jakoś ostatnio nie mam problemów, co z nerwicą. Najgroźniejsze są myśli o skrzywdzeniu kogoś, np. że swojego psa wyrzucę przez balkon lub okno, ew. że sam wyskoczę. Czytałem, ze to od nerwicy natręctw, chociaż moim zdaniem to jest akurat połączone z nerwicą lekową. Bo poza złymi myślami następuje jakiś lęk przed wysokością, czy samym balkonem czy oknem, a w dalszym ciągu całym mieszkaniem. Jakoś od wtorku do piątku było najgorzej. Wcześniej źle też było jakieś 2 tygodnie temu (też parę dni trwało), później się uspokoiło aż do tego wtorku.

 

W kazdym razie zmusiło mnie to do zajęcia się tym problemem, najpierw zacząłem jeść jakieś multiwitaminy co miałem w domu, później dokupiłem magnez i ostatnio kwasy Omega-3. Uważam, ze mam tego braki bo sporo objawów niezwiązanych z nerwicą miałem od jakiegoś czasu, np. często chodziłem zmęczony, czy nawet jakby lekko oszołomiony czy pijany, mialem problemy duże ze spaniem, problemy skórne, katar rano itp.

Od połowy piątku trwający kilka dni stały lęk (chyba to się nazywa lek wolnopłynacy) mi ustąpił, teraz pojawiają się sporadyczne ataki, ale już są mniejsze. Negatywne myśli (takie jak wymienione wyżej) uczę się kontrolować, ale nie zawsze się udaje. Czasem człowiek je odrzuca od razu jako irracjonalne, ale czasem jeszcze ma wątpliwości.

 

Na razie zobaczymy co da poprawienie diety i suplementacja, jak nie będzie dostatecznie dobrze, to pójdę do lekarza na badania, jeżeli nie będę miał jakiś chorób tarczycy czy czegoś, to wtedy pójdę do psychologa na jakąś terapię czy leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×