Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

dziś 6 dzień leczenia, śpię jak zabita, dziś 12 godzin. Wczoraj byłam na mieście z przyjaciółkami - po prostu tragedia. słuchałam jak im się w życiu układa, miałam ochotę coś sobie zrobić, siedziałam zamulona i czułam się tak obco, jak nigdy :(. nie wiem czy to przez leki, czy po prostu tak wyszło...

skutki uboczne mam takie jak w ulotce: senność, ból głowy, zamulenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorzej w jakim sensie? fizycznym czy psychicznym?

ja fizycznie nadal mam te same objawy: senność, ból głowy, zamulenie, z rana czuję się tak rozjechana, że ledwo chodzę (kawa mi pomaga)

psychicznie nie czuję różnicy

ale i tak jest dużo lepiej niż po wenfalaksynie 75, przy której nie mogłam znieść skutków ubocznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stałym kontakcie z lekarzem, mam umówioną wizytę za 10 dni (na NFZ). Jak rozmawiałam z psychiatrą, kiedy przepisywał mi leki, mówił żebym postarała się przetrzymać pierwsze 2-3 tygodnie, że może być ciężko i że dopiero po ok. 3 tygodniach będzie można ocenić czy te leki mi pomagają. Dlatego też będę cierpliwie czekać.

Czemu przestałaś brać wenfalaksynę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84, pytałam się lekarza. Na początku mówi mi, że nie zna tej rośliny.

Mówi mi, że dziurawca nie można łączyć z innymi lekami bo nasila objawy. Mówię jej, że rożeniec to iMao A i B i powiedziała, że nie można łączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore asentre już prawie miesiąc, efektów brak jak dotąd....

Ale i skutki uboczne nie dają się we znaki,przez pierwsze pare dni tylko w głowie mi się kręciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys napisała ze 1,5 miesiąca to byłby powód do niepokoju...1,5 tygodnia to stanowczo krótki czas stosowania leku,na tyle krótki ze lek miał prawo nie zadziałac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madzialenka a już przeszły Ci skutki uboczne na dawce 50???

Ja śpię jak zabita, nie pamiętam snów, a wcześniej spałam źle i miałam co noc koszmary. To akurat mi pasuje, tylko rano nie mogę się dobudzić i przez 2 godziny chodzę jak zombi. Ktoś też tak miał/ma?

 

Pozostałe skutki uboczne jakby znikają (nie chcę zapeszać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafka a ile już bierzesz lek? ja dopiero 11 dzień..

ja miałam skutki o których piszesz po wenfalaksynie (bezsenność, bicie serca). Po sertalinie jest dużo lepiej, lek jest jakby delikatniejszy, nie martwię się o swoje serce, jestem spokojniejsza.

 

Ciekawe od czego to zależy, że mamy zupełnie przeciwne objawy

Ja się leczę jeszcze tyroksyną na tarczyce, może to ma jakiś wpływ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

the_knife, to zależy od organizmu. Brałam sertaline przez ok.4 tyg.

Chciałam aby mi zmieniła, ale machnęła ręką na moje skutki uboczne. Mam jeszcze Abilify od tego tygodnia.

Myślałam , że bez leków sobie jakoś poradzę, ale nie wyleczyć deprechy to samobójstwo za życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jeszcze nie minęły nawet 2 tyg. brania leku, ale zaczynam się bać, że sertalina mi nie pomaga...

Liczyłam na to, że będę miała więcej chęci do robienia czegokolwiek - nie chce mi się nic, do wszystkiego się zmuszam, jedyne wytchnienie daje mi oglądanie seriali w łóżku i spanie.

Myślałam, że choć minimalnie zmniejszy mi się lek przed spotkaniami ze znajomymi, ale lęk jest taki sam jak był.

Na razie ciągle jestem senna i każdego dnia tak samo mocno. Ani skutki uboczne nie znikają, ani nie widzę poprawy. Nadal nie mam ochoty i siły wychodzić z domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

the_knife, na aktywizację biorę Abilify. Tabletka ma zaledwie 15 mg ale tak mnie nosi, że zimniejsze sobie do połówki, ale jeszcze poczekam.

Po sertralinie nie czułam aktywizacji, ale za to lęk się mniejszył i nie jestem zamulona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×