Skocz do zawartości
Nerwica.com

Blokada na boisku


NealCafreey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w pierwszym poście na tym forum :).

 

Otóż mam dziwny problem, który pojawił się jakiś czas temu. Trenuję piłkę nożną i tuż przed wiosną trafiłem do nowego klubu, który grał w wyższej lidze, gdzie grają lepsi zawodnicy. Bardzo się cieszyłem, że się tam dostałem, bardzo mi na tym zależało. Jednak po tym zaczęło się dziać coś dziwnego. Dużo rzeczy się tam nauczyłem, jednak przez cała wiosnę nie potrafiłem pokazać na co mnie stać, ponieważ blokowałem się na treningach i meczach, nie czułem się sobą, przez co trener nie zaufał mi tak bardzo. Jestem ambitny, ale nie mogę sobie z tym poradzić, ostatnio rozmawiałem ze znajomym, który ma po kontuzji coś podobnego, doszliśmy do wniosku, że to może być coś w głowie.

 

Mam nadzieję, że to dobre miejsce na tego typu post i dostanę tu jakąś radę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może za bardzo chcesz się pokazać, spinasz się, usztywniasz przed meczem przez co nie pokazujesz czego potrafisz. Brak pewności siebie też bardzo przeszkadza w sporcie i ogólnie w życiu. Powinieneś się bardziej rozluźnić, zapomnieć o presji, oczekiwaniach innych i własnych może jakieś techniki relaksacyjne nie jestem psychologiem sportu to Ci dokładnie nie powiem ale są na to jakieś metody.

Ja uprawiałem lekkoatletykę i też się bardzo stresowałem przed zawodami, nie mogłem jeść spać a na samych zawodach wypadałem poniżej możliwości a im wyższa była ranga zawodów tym gorzej bo na lokalnych miałem dużo lepsze wyniki niż wojewódzkich czy krajowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych objawów stresu itp. Po prostu gdy zacząłem teraz wchodzić na boisko zacząłem czuć się jakby ktoś odłączał zasilanie od mózgu przez co przestawałem myśleć nigdy mi się nie zdarzało.

Prawdopodobnie to co napisałeś na początku może być przyczyną, tylko nie wiem jak sobie z tym poradzić, ponieważ nie miałem nigdy z tym problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może właśnie tak Ci się stres objawia na boisku ta blokadą nie musisz go wcale odczuwać wewnętrznie. Mi też czasem się w różnych działaniach jakby mózg wyłancza mimo że nie zawsze jakiś stres odczuwam. Nie wiem co Ci poradzić pewnie aż w tak wysokiej lidze nie grasz aby był tam psycholog na etacie,

Skoro w niższej lidze nie miałeś tego problemu w czasie gry to coś w głowie musi być nie tak no ale psychologiem nie jestem i to ich powinieneś się radzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×