Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

po tych 2 kiepskich dniach na 3/4 nastepne "prawie 1 cała 10 "2 dni bez upierdliwosci

.jutro 10 zaczynam4 1time.

dodam ze benzo działa słabiej(generalnie nie wierze ze to twz tolerancja bo nie ma takiej opcji ze zmieniła sie dawka spokoju z dnia na dzien(3 dni roznicy i zeby uspokoiło sięę mnie nagle potrzeba 5!! a wczesniej przy moklarze 2,5 było bujane!)

na noc na wszelki wypad miansec połowka juz 3 raz.nie lubie budzic sie o 4 nad ranem-to nie fair wobec mojej corci;)

a i po depranilu kaca dostajesz juz w trakcie picia..!!!nie opyla sie.sprawdziłam 2 razy wiec wiem co mowię;)

(ostatnie msc na moklarze duzo pilam bywało...moze nie duzo ale regularnie)..

jak na do tej pory depranil polecam. ja:)))

 

-- 11 kwi 2012, 20:45 --

 

Za krótko bierzesz i jeszcze nie działa, to normalne. Twoja dawka zresztą jest za mała

ja wiem:)).na logiczny rozum to ...własnie tak jak mowisz ...ale moja "sajkotrenerka "twierdzi ze jestem dziwakiem i tak mega czułej osoby na psycholeki nie miała(alventa w podstawie zadziałała na mnie jak ..wisienka extt połaczona z brzydkim ciagnacym po ziemi "pramolono nasenem",wybacz nie wiem jak inaczej to moge inaczej okreslic(:).....wiec moze to nie placebo..u mnie?zwykły coaxil woził mnie 2 dni.zotral prawie 7.ja wiem ze to brzmi jak banialuki bo nikomu z tego co szperałam na necie tak "nie działo " sie tak jak mnie.ale to moze z okazji ze ..bywa nie nie odpuszczam.i alk i cos tam jeszcze:)sporadycznie.raz na 3 lub 4 msc ale jednak.;)

)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producentom escitalopramu cos sie pomieszało z dawkowaniem-jesli escitalopram jak podają medycy ma dwukrotnie wyższą siłę wychwytu zwrotnego serotoniny od citalopramu którego dawka max to 60 mg to wobec powyzszego max dawka escitalopramu winna byc na poziomie 30 mg a wynosi 20mg-dodam ze okres półtrwania i aktywne metabolity obydwa leki mają na podobnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie Panowie nie czuje pozytywów tylko negatywy,czuje ze poprostu potrzebuje wyzszych dawek antydepresantów niz maksymalne,niektórzy juz tak mają...co do lekarza-lecze sie na własną ręke i nie potrzebuje znachora do szczescia który nie zna mnie tak dobrze jak ja sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem 2 dzien na 10 depralinu i zero skutkow ubocznych.sił duzo spiew na ustach.wczoraj miałam wrazenie ze az za bardzo.na noc klasycznie miansec połowka.alkohol zostawiam precz po całosci ale nie z okazji leczenia tylko ze względu na...kalorie.przytyłam 3 kg zimowo a ze jednym z moich "uprzyjemniaczy zyciowych" jest bulimia ...dodatkowe kilogramy budzą tą bestie.wiec odstawiam co niekonieczne do zycia:)

zomiren lezy nie ruszany od kilku dni czyli pełen gucior:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałem Mozarin z tej grupy, podobno jest skuteczny ale na mnie nie podziałał, zresztą sam już nie wiem, brałem jeszcze jeden lek, więc trudno stwierdzić jego działanie tak do końca. Zostały mi dwa opakowania, już ich raczej nie wykorzystam, jakby coś, mogę odsprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie dobrze.zero skutkow ubocznych.musiałam odstawic miansec bo zamulona byłam za długo na drugi dzien rano.samopoczucie normalne.troche wscieklicy miałam ale to "typowo damsko okresowa" akcja była.jestem spokojna,bezlękowa jak na razie.koncze 1 opakowanie depralinu za 3 dni i gnam do sajkotrenerki po natępne.i chyba poprosze o jakis aktywizator dodatkowo .bo jakas taka zbyt siedząco-leżąca jestem

 

-- 22 kwi 2012, 14:30 --

 

a dzis pierwszy gorszy dzien od początku brania depralinu(koncze 1 opakowanie)zdecydowanie niepokoj i lekki doł.szlag by to trafił.juz tak miałam z kilkoma lekami.działały (placebicznie?)przez 1msc a potem zjazd,męczenie sie przez kolejny msc "a noz zadziała" i kolejny lek od początku. :why: !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra... Weekend przeleżałem w łóżku... Co wstałem to kładłem się...

Zawroty głowy, "zapadanie nóg", słabość mięśni brak koncentracji (otępienie) i depresja...

30 marca mam wizytę i myślę że trzeba zmienić bo żadnej poprawy nie ma...

 

jest kwiecien;)

u mnie szafa gra z depralinem.ale jezeli nie zaczne chudnąc(zaczynam dietke) bo mi esci metabolizm zwolni...to zrobie zamianę.nie chce wracac do braku kontroli nad ciałem i nie chce wracac do kluskowatego tyłka.jestem próżna niestety :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku! Brałam escitil od sierpnia do listopada 2011 i jedyny skutek uboczny jaki miałam to nudności przez pierwsze dwa dni. Teraz wróciłam do niego i po 4 dniach mam takie skutki uboczne, że zastanawiam się czy nie odłożyć. Nie mogę wstać z łóżka, mam mdłości, żołądek przykleja się do kręgosłupa, a na dodatek potworne szumy uszne. Miał ktoś szumy przy tym leku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zmieniam na fluo.puchnę a moj własny metabolizm przestał działac po depralinie.ja z załozenia nie jadam chleba ziemniakow i nic po 18 itp. a do tego od 2 tygodni co dzien 2tys depnięc na steperze skrętnym i 3 razy w tygodniu wrotki półtora godziny.i twz dpa blada.zero schudniecia.moze przestac jesc zupełnie trza by było :?::twisted: .na głowe depra działa u mnie dobrze(2dni ekstra jeden do de... i tak w kółko) ale na uda duze "nii".wiec schodzę i wchodzę na jakies fluo.w piatek mam sajko egejn.zobaczymy co dostanę.byle było aktywizujące bo mam zycie do ogarnięcia:))

 

-- 27 kwi 2012, 18:29 --

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Opowiem wam o mnie, lecze sie na nerwice juz ok 2 lata. Wszystko zaczeło sie dziwne, a mianowicie cwiczyłem na siłowni i zarzywałem odzywki jedna z nich to universal therapy odżywka pobudzajaca. Zażywałem podwujną dawke. Po jakims czasie zaczeły mnie nekac nerwobule, lekki i bule brzucha nie mogłem spac. Zaczołem chodzic od lekarza do lekarza i nic. Wkoncu wybrałem sie do psychiatry który stwierdził zaburzenia psychosomatyczne i przepisał mi zomirem parogen i sulpiryd. Przez ok rok było ok po czym jak rozstałem sie z panna wszystko wróciło leki przestały działac. Od dwóch tygodni biore escitil ale zadnej poprawy nie widze przymulony jestem rece mi sie telepią i mam natretne mysli. Jka myslicie trzeba czekac jeszcze na efekt działania tego leku. Biore 10mg

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pani sajkotrenerka powiedziała mi:"ci ktorzy nie eksperymentowali z ...."innymi srodkami" łykają podstawowe dawki i sie martwią ze to im te ilosci nic nie robą nic nie działą,a mnie (i innych eks-perymentatorom mnie znanym :)cwiartki rozwalają-tak mają podobno mają ci ..."co wdrazali wczesniej all". a ja ...dostałam kompulsu ...pijackiego!!!kompulsy bulimiczne bywaly klasyka skoro mam tez bulimie ale alkocholowy napad????to juz 3dzien kiedy cos tam pije pod wieczor dodam ze nerwowo jakos tak popijam, histerycznie!.podobnie do nerwowego podjadania bulimicznego-zero przyjemnosci byleby"" łykacizapomiec". a wczoraj maniacko w ciągu dnia nagle zaczełam przeglądac stan skory mojej-czy aby pryszcze nie wyskoczyły!!!-mała paranoja.nie dusze sie ale zaczełam byc jakas taka ...mało fajnonormalna.nie podoba mnie się to.jutro przechodze na połowke depralinu a potem na cwiartke i przenosze sie na fluo.nie sprawdzam literowki,ide z moja kluską ogladac toy story.albo bawic sie we "flaterszajn" i "rejnboł dasz"(pony świat;)i masowac małe małe stoopki.normalnosc,prawidłowosc.konstans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bardzo prosze Was o opinie. Zdaje sobie sprawe ze nie jestescie psychiatrami, ale wychodze z zalozenia, ze troche juz z tymi lekami przezyliscie i napewno sporo wiecie o ich dzialaniu. Zaczalem brac lek DEPRALIN ok 5 dni temu 10mg raz dziennie. Lek dzialal na mnie bardzo silnie, caly dzien zawroty glowy, straszne otepienie i bardzo intensywane stany euforyczne. Niestety wieczorem i zawsze wieczorem (to dla mnie dziwne :/) dzialo sie nie dobrze, cisnienia zaczelo mi bardzo skakac, a przy tym czulem pieczenie (palenie) glowy. Po ok. 30min. ten objaw mijal i dalej bylo wszystko w najlepszym porządku. Zadzwonilem do mojego psychiatry i zalecił mi zebym zrobil sobie dwa dni przerwy od leku, a potem brał połowe dawki. Prosze powiedzcie mi ze takie objawy sa calkiem normalne! Zaczynam panikować i dodam jeszcze tylko, ze te objawy nie sa przyjemne... Bardzo prosze o Wasze opinie....

Cole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×