Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kwas foliowy- zapobieganie i leczenie depresji


Anna R.

Rekomendowane odpowiedzi

Na uwagę zasługuje kilka prac opublikowanych w 2004 roku, których autorzy wskazują na znaczenie kwasu foliowego dla efektu przeciwdepresyjnego. Powszechnie jest znana gorsza efektywność leków przeciwdepresyjnych u chorych ze stanami niedoborowymi. Nowością jest wykazanie, że dodanie kwasu foliowego do leku przeciwdepresyjnego może poprawiać wyniki terapii u osób z prawidłowymi stężeniem tego związku ze krwi.[36-39]

 

http://www.mp.pl/artykuly/index.php?aid=26995&_tc=CCE6A52DA7E24639A110F87BEC65BCE0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego preparaty bez recepty zawierają do 0,8 mg na jedna tabletkę. Nie mowie tu o przedawkowaniu, lecz o tym, ze zaobserwowano miedzy innymi działanie rakotwórcze tej witaminy, jeśli była przyjmowana przez dłuższy czas w ilości przekraczającej 1 mg.

 

Byłem dziś w aptece poprosiłem o kwas foliowy i dostałem w dawce 5mg na tabletkę, po czym od razu informacje że na receptę to od 15mg.

Nawet jak uda się podzielić na 4 części to i tak wyjdzie 1,25mg :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malwina77 ,a skąd uCiebie taka ekspertyza naukowa o przyswajalności tej witaminy u człowieka???Bo akurat tak się składa ,że ja również interesuję się kwasem foliowym i jakoś nigdzie takich bzdetów nie zauważyłem, jednak .Taka pseudonauka nic dobrego nie wnosi do skarbnicy naszego Forum.Prawda we wszystkim ,w dużym i w małym, a nie walić takie głupstwa ,że recę opadają.Powiedz mi jeszcze ,że miasłas na myśli zwykly kwas foliowy ,jego postać chelatującą?Na pewno nowość metafolina poprawi przyswajalność KF.Lecz i tak u zdrowych ludzi większa część wchłania sie bez problemów .Pamiętać trzeba tylko ,że by z kwasem foliowym nie jeść zadnych otrębów, muśli -za dużo błonnika.I także nie brać równocześnie cynku z kwasem foliowym,bo cynk wypiera jak pierwszy kwas foliowy ,i przyswajalność znów się zmiejsza.I gra gitara ,kończę i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel, a stad:

 

Jesli masz defekt enzymatyczny, a duzy procent osob ma (przwaznie kobiety- wg badan naukowych nawet co druga), to nie przyswajasz kwasu foliowego w zwyklej postaci, a co za tym idzie efekt terapeutyczny nie wystepuje. Czyli tak jak napisalas- mozesz brac i nic.

 

 

"Kwas foliowy przyjmowany w formie tabletek trafia do naszego organizmu, gdzie dopiero odpowiednie enzymy pomagają przetworzyć go do aktywnej, lepiej przyswajalnej formy folianów. Około 50% kobiet może mieć problem z właściwym metabolizowaniem kwasu foliowego do aktywnej formy folianu (fachowo nazywa się to defektem enzymatycznym). Problem z przyswajaniem kwasu foliowego, pomimo powszechnego występowania, jest trudny do zdiagnozowania, badania są kosztowne i skomplikowane. Trudno więc się przekonać czy prawidłowo przyswajamy kwas foliowy. Dlatego też specjaliści zalecają profilaktyczne przyjmowanie metafoliny (METAFOLIN®). Stosując dawkę 800 mcg można osiągnąć odpowiedni poziom folianów w ciągu 4 tygodni codziennego przyjmowania."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×