Skocz do zawartości
Nerwica.com

mój syn stroni od kontaktów z kolegami


angie69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam cieplutko.Na forum jestem od mięsiaca.Napisałam -mój syn i depresja

Czytam duzo na forum i tak sie zastanawiam bo chciałabym dowiedziec sie dlaczego tak jest.Dlaczego osoby z depresja nerwica czy innymi zaburzeniami urywaja kontakty ze znajomymi.Czy to zwiazane jest z jakimis niemiłymi przeżyciami ? :) bo jak czytam to bardzo duzo jast takich wątków.Bardzo bedzie mi miło podyskutowac z osobami które maja ten problem i pomoże mi zrozumiec dlaczego mój syn nie spotyka sie z kolegami. Mój syn chodzi na terapie indywidualną w Katowicach tj chyba na Dąbrowskiego czy ktos tam sie leczy P.Szymanska

 

Pozdrawiam

Agnieszka

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angie69, Przeważnie jest tak,że ludzie wycofują się z kontaktów i relacji z ludźmi. Żeby dociec dlaczego tak się dzieje, dlatego trzeba uczęszczać na terapię,żeby znależć źródło problemu. Napisałaś,ze syn uczęszcza. To dobrze. A od jakiego czasu?

 

Problemy mogą mieć przyczynę już w dzieciństwie, nawet we wczesnym.

Na terapii bada się m.in. relacje z rodzicami, z matką , ojcem. Bo one mają bardzo wielkie znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angie69, Przeważnie jest tak,że ludzie wycofują się z kontaktów i relacji z ludźmi. Żeby dociec dlaczego tak się dzieje, dlatego trzeba uczęszczać na terapię,żeby znależć źródło problemu. Napisałaś,ze syn uczęszcza. To dobrze. A od jakiego czasu?

 

Problemy mogą mieć przyczynę już w dzieciństwie, nawet we wczesnym.

Na terapii bada się m.in. relacje z rodzicami, z matką , ojcem. Bo one mają bardzo wielkie znaczenie.

 

Teraz nie mam za duzo czasu bo musze ustąpic komputer : ).Napisze więcej pózniej.Te terapie trwaja od 3 miesiecy.Jako 7 letni chłopak miał stwierdzone ADHD i nerwice leczony był w szpitalu był bardzo nadpobudliwy.Do ukonczenia szkoły podstawowej był pod obserwacja psychologów pózniej czas gimnazjum było wszystko dobrze dopiero w wieku dojrzewania pojawiały sie problemy.

Napisze co jest na nich napisane to bedzie wiecej informacji.

Jak mój młodszy syn zachorował to ja siedziałam na forum fundacji zeby dowiedziec sie wiecej o tej chorobie i teraz tez zeby pomóc Bartkowi musze miec wiecej informacji

 

-- 30 maja 2011, 06:15 --

 

Chłopiec 8 letni bez obciązen c-p z trudna sytuacja domową został przyjety do kliniki z powodu zaburzen zachowania o charakterze nadpobudliwosci napadów agresji moczenia nocnego oraz bólów.Bad neurologicznym przy przyjeciu stwierdziło sie jedyniedrzenie mięsniowe nasilajace sie w emocji.W przebiegu przeprowadzonej diagnostyki wykluczono organicznie powyzszych zaburzennatomiast badanie psychologiczne potwierdziło potwierdziło wystepowanie u chłopca licznych reakcjinerwicowych uwarunkowanych sytuacja domową Przepisałam ale troche ten wypis jest zamazany 1997

a teraz napisze opinie p.psycholog 1999

wyniki badan przychologicznych wskazuja na przeciętny ,nieharmonijny rozwój poszczegulnych funkcji.Spostrzegawczy,szybki w mysleniu i działaniu.Egocentryczny z z niskim poczuciem własnej wartosci pełen niepokoju wyrazne drzenie rąk nadpobudliwosc psychoruchową występują trudnosci w adekwatnym reagowaniem w sytuacjach nieobojetnych.Bardzo spragniony uwagi i zainteresowania zyczliwych dla niego otoczenia

Uczen posiada duze mozliwosci ktore w pełni niewykorzystuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×