Skocz do zawartości
Nerwica.com

kaszel i problemy z oddychaniem


KaszelToJa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

 

Chciałabym opowiedzieć swoją historię i dowiedzieć się czy ktoś może ma podobny problem oraz jak sobie z tym poradzić.

 

Mam 22 lata i jestem kobietą.

W wieku 10 lat (12 lat temu) zachorowałam na grypę, po tej chorobie został mi suchy kaszel, a raczej odchrząkiwanie, czy pokasływanie.

Od 12 lat nie było dnia kiedy byłabym wolna od tego kaszlu.

Po tej chorobie rodzice zaczęli chodzić ze mną po lekarzach;

1. pierwszi byli pilmunolodzy i alergologdzy - mimo dobrych wyników spirometrycznych, uzali, ze mam asmę- brałam więc leki, różne nawet sterydowe - nie pomogło, więc wysłano mnie do:

2. gastrologów - którzy zdiagnozowali u mnie refluks i przepuklinę - to akurat było potwierdzone, jednak leki też nie pomagały na ten kaszel,

3. następni byli laryngolodzy - diagnoza: krzywa przegroda i spływanie z zatok - tak, zgadzam się z tym i leczę, ale kaszel spowodowany tym jest inny - mokry, a ten mój suchy nadal jest zagadką

 

przeszłam ponadto inne badania m.in. byłam u foniatry...

 

Po kilku latach szukania przyczyny tego kaszlu znowu zaczęłam badania: okazało się, że nie mam astmy, zatoki nadal leczę, doszły mi do tego kamienie na woreczku żółciowym i problem z hormonami - mimo, że cały czas leczę te choroby nadal kaszel nie przeszedł.

 

W dzieciństwie moi rodzice mieli problemy małżeńskie i się rozwiedli, a potem mój brat sał się bardzo złym człowiekiem, ja przez całe dzieciństwo żyłam w stresie, ale zawsze się dobrze uczyłam, jestem osobą ułożoną od 3 lat mieszkam z chłopakiem, z którym bardzo się kochamy, ale myślę, że te przeżycia mogą mieć z tym kaszlem i problemami z nabieraniem powietrza coś wspólnego.

 

Czy powinnam udać się do psychiatry, jakie choroby jeszcze wykluczyć i jakie zaburzenie psychiczne to może być?

 

Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi, bo jestem już zmęczona tą walką o uwolnienie się od kaszlu z którym żyję większą część życia i czasem trazcę nadzieję, że kiedykolwiek się od niego uwolnię :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy powinnam udać się do psychiatry, jakie choroby jeszcze wykluczyć i jakie zaburzenie psychiczne to może być?

 

Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi, bo jestem już zmęczona tą walką o uwolnienie się od kaszlu z którym żyję większą część życia i czasem trazcę nadzieję, że kiedykolwiek się od niego uwolnię :cry:

 

a ktoś Ci zasugerował psychiatrę w związku z kaszlem? :shock:

 

nie słyszałam, żeby kaszel był objawem somatycznym JAKIEJKOLWIEK choroby bądź zaburzenia psych.

może House'm nie jestem, ale mokry kaszel to zdecydowanie coś zależnego od ciała, a nie od psychiki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×