Skocz do zawartości
Nerwica.com

jakiej pracy powinna szukac osoba z nerwicą


sebastian86

Rekomendowane odpowiedzi

mi się wydaje:) że musisz sam sobie zweryfikować, co chcesz robić w życiu i na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi, tak naprawdę ja jestem nerwicowcem, biore leki, pracuje z ludźmi w biurze, rozmawiam z klientami, teoretycznie prowadzę otwarte życie, a tak naprawdę jestem kłębkiem nerwów, po prostu w robocie staram się przemęczyć.....Nie możesz się szufladkować, że jesli masz nerwice to nadajesz się tylko do określonej pracy, trzeba wyjść do ludzi i stawiać czoło wyzwaniom.....nikt nie mówił że w życiu będzie lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy tutaj 2 strony medalu.

 

Teoretycznie dla nerwicowca, to najlepsza praca np. z komputerami (np. grafik/programista/seo/sem/copywriter), praca zdalna, freelancing - generalnie własna działalność i samodzielna praca... ale jest i druga strona medalu - obcowanie z ludźmi jest konieczne, żeby nie pogłębić problemów, więc teoretycznie każda praca grupowa pomaga walczyć z nerwicą, byle nie powodowała np. lęków wysokości itd.

 

Z punktu widzenia osoby - samodzielna praca, własna działalność

Z punktu widzenia przezwyciężenia choroby - grupowa praca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepsze są wolne zawody lub własna działalność. Wiem to po sobie. Nie myślałam o tym kompletnie jak wybierałam studia. Zresztą nic wtedy nie wiedziałam. Teraz po kilkunastu latach pracy z moją newricą lękową, stwierdzam -wolny zawód lub swoja firma. Miałąm swoją firmę,, 4 lata, ale musiałam zamknać. Nie musiałam się nikomu tłumaczyć, dlaczego wyglądam tak nie innaczej( współpracownicy), przyjść później lub nie przyjść, a w inny dzień posiedziećdłużej. Wolny zawód- niestey nie mam żadnej konketnej specjalizacji.

Teraz pracuję w Hotelu w dziale marketingu i tak - jak jest dobrze to jest dobrze-lubię swoją pracę, ale jak zaczyna się jazda, to ciągnę resztkami sił. U mnie nerwica objawia poprzez wysoki poziom lęku, idąc dalej bezsenność. Już mi wstyd pokazywać ludziom tą swoją niewyspaną, nieprzytomną gębę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia jaka praca... wydaje mi się ,że trzeba starać się żyć normalnie i nie zwracać uwagi na lęki...

ja mógłbym wszędzie pracować prócz jednej rzeczy...

nie mógłbym jeździć samochodem w dalekie trasy bo tedy mam najwięcej lęków!

Ale poza tym myślę,że wszędzie bym dał rady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie na kasie w rossmanie - często miałam ochotę wziąć jakiś nóż i zadźgać te jęczące dupy, które wydają kasę na totalne śmiecie, w dodatku drogie i jeszcze im coś nie pasuje... :lol: grrrrrrr, to chyba jedna z moich najgorszych robót dotychczas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie nie ma podziału na prace, które nerwicowiec może lub nie może wykonywać. To zależy od samego człowieka, gdzie sie czuje najlepiej, co mu sprawia przyjemnośc i gdzie najmniej odczuwa swoją chorobę. Ale generalnie, nerwicowiec to człowiek jak każdy inny, może robić wszystko to samo co zdrowy czlowiek.

Nie pochlebiajcie sobie, że nerwicowiec to człowiek szczególny i wyjątkowe zawody do niego pasują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastian86, to bardzo indywidualna sprawa , ja odnalazlem sie w pracy fizycznej i musze powiedziec ,ze bardzo ciezko na poczatku ale teraz nerwica lekowa to tylko wspomnienie , w biurze mialem ciagle cos na glowie wynosilem prace w zycie prywatne i napiecie i stres nie dawalo mi mozliwosci odpoczynku ale tak jak napisalem sam musisz odnalesc co bedzie dobre dla Ciebie Pozdrawiam i zycze powodzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thazek, ja ucieklem z biura na zwykle budowy i nie wstydze sie ze czasami brudny chodze w pracy ale mam przynajmniej jasno postawione wymagania i cele a pozatym lubie jak wynik pracy widac fizycznie , moze to glupie ale tak jest calkiem fajnie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam,ze osoba z nerwica dobrze odnajdzie sie w pracy, w ktorej trzeba duzo robic, ciagle myslec itp. (np. reporter w dzienniku) zakladajac,ze dana osoba, ma oczywiscie predyspozycje i talent. Nie moze to byc jednoczesnie praca, w ktorej jest sie bardzo wystawionym na szczegolny rodzaj "widoku publicznego" (jak np. praca za kasa w Macu w centrum handlowym na przyklad)

Oczywiscie pisze wylacznie o sobie, moze inni maja inne rodzaje nerwicy. Ja majac nerwice moglabym od biedy latac po miescie w poszukiwaniu informacji i chodzic na konferencje, a im aktywniej bym sie na nich udziela, tym byloby mi lepiej. Nie moglabym za to pracowac wlasnie w Macu- wpadlabym w obled- widzialabym oczami wyobrazni, jak tlumy patrza, jak przyjezdza po mnie karetka w razie czego, ze beda komentowac, patrzec, zrobi sie poploch, jak nagle walne lbem o kafelki,albo wyjme papierowa torbe i bede w nia dmuchac w razie hiperwentylacji :lol: Dostawalabym szalu wiedzac, ze nie moge stamtad odejsc, kiedy chce, bo kolejka w Macu niemal nigdy nie ma konca...

Praca typowo fizyczna tez jest dobrym rozwiazaniem, spokojna biurowa tez, ale jak w biurze jest duzo do roboty...Bo jak nie, to natretne mysli hipohondryczne beda wciaz przychodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paranoja, ja sam jeszcze nie potrafie ale naprawde przez rok duzo sie nauczylem , a wiekszosc to bylu domy weekendowe z bali itp ale naprawde fajnie jak cos roznie w oczach i wiesz ,ze sie dotego w jakis sposob przylozyles :)

 

Ps. Ledwo sie przeprowadzilas do nowego domu i juz chcesz zmieniac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×