Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy jest działający silnik na wode?


Borsuk

Rekomendowane odpowiedzi

linka twierdzi, że jest, ale nie potrafi konkretnie odpowiedzieć na żadne pytanie, nie chciała rozmawiać w temacie o homeopati więc ponawiam pytanie:

 

"Sorry ale nadal nie rozumiem jak na dłuższą metę by to było nieopłacalne dla kogoś bogatego kto nie ma złóż ropy, albo dla fabryki produkującej silniki/samochody której właściciel też nie ma złóż ropy. Co ma konkretnie osoba nie mająca złóż ropy z tego, że cena ropy idzie do góry? Problem jak z tym mam jest taki, że traktujesz ekonomie jakby należała do jednej osoby z jednym interesem, kiedy w rzeczywistości jest to wielu ludzi z różnymi interesami. Jak koncerny paliwowe by mogły blokować taką możliwość?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[żart]Z tego co słyszałem to jest taki silnik, ale woda musi być z zatoki meksykańskiej[/żart]

 

Na poważnie, z tego co wiem jedyny możliwy silnik jaki mógłby powstać z wodoru i tlenu to coś a`la "mieszanina piorunująca":

http://en.wikipedia.org/wiki/Oxyhydrogen

Co do typowych silników na wodę myślę, że to raczej chwyty marketingowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[żart]Z tego co słyszałem to jest taki silnik, ale woda musi być z zatoki meksykańskiej[/żart] :mrgreen: Dobre.

Wątpię, no bo jak czerpać energię z H2O i co miałoby powstać po spaleniu tej energii? Można zrobić silnik na wodór, ale na wodę, raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ostatnio czytałem, to są samochody na sprężone powietrze - http://darmowa-energia.eko.org.pl/pliki/ekoauto/spr_pow.html

Wybrane ciekawostki:

Waga: 750 kg

Prędkość maksymalna: 110 km/h

Zasięg: 200-300 km

Ładowność: 500 kg

Czas tankowania: 4 godziny (elektrycznie)

Czas tankowania: 3 minuty (ze stacji sprężonego powietrza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sabaidee napisał(a):

O ile się nie mylę to wszystkie silniki parowe są silnikami na wodę.

 

 

Nie one są na ciśnienie, chodzi o silnik który czerpie energie z H20.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Atmosferyczny_silnik_parowy

 

?? Silnik parowy nie czerpie energii z H20, czy wy ludzie myślicie, przy takiej logice to elektrownia jądrowa jest też na wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik parowy nie czerpie energii z H20, czy wy ludzie myślicie, przy takiej logice to elektrownia jądrowa jest też na wodę.

elektrownia jądrowa nie, ale elektrownia wodna.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra :mrgreen:

Jak pisałam "silnik na wodę" to była alegoria - nie chodziło mi konkretnie o SILNIK DZIAŁAJĄCY NA WODĘ, tylko o wszelkiego rodzaju silniki nie potrzebujące do działania paliwa, nie produkujące zanieczyszczeń itd...... :roll:

uzytkownik, o coś takiego mi chodziło - ciekawy link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×