Skocz do zawartości
Nerwica.com

Boję się że zachoruje na schizofrenie


problemik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam byłem niedawno (3 dni temu) u psychiatry (stwierdził nerwice natręctw) dostałem Seronil (1 tabletka rano) i Rispolept (0,5 tabletki przed snem) od niedawna strasznie się boję ze zachoruje na schizofrenie od poniedziałku czuje się jakbym tracił poczucie rzeczywistości, jestem totalnie załamany nie umiem sie nad zadnym zadaniem skupic, gdy wyszłem sobie na rower pojezdzilem mniej niz zamierzałem bo poprostu nie umiałem się skupic na jezdzie bałem sie ze wpadne pod jakis samochód czy cos i szybko wrocilem do domu, przez cały dzien dręczą mnie natręctwa niestety są one dość chaotyczne :( boje sie patrzec na siebie w lustrze :( oczy i głowa mnie bolą boje sie dotykac ostrych narzędzi juz nie wiem co mam robic dodam ze to nie jest żaden efekt osłupienia po lekach bo 2 dni przed wizytą u psychiatry juz się tak czułem :( ktos na tym forum napisał kiedys że schizofrenia różni sie od nerwicy tym że przy nerwicy wiemy że to wszystko dzieje się w naszej głowie (wydaje sie nam) i nie wierzymy w te nasze głupie mysli które nas dręczą a przy schizofreni jestesmy pewni ze to co sie nam wydaje dzieje sie naprawde, ja zdaje sobie z tego sprawe ze rozne migniecia, mroczki które widze nie są rzeczywistością ale to i tak mi nie daje spokoju był ktoś w takiej sytuacji zdrowotnej jak ja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o to chodzi. TY sie boisz, i ten strach przysłania ci wszystko inne. Coś cie blokuje. Rozmowa z psychiatra-psychologiem powinna pomoc ;) Schizofrenia jest jedynie pretekstem do czegoś głębszego, prawdziwej przyczyny lęków. Jakaś utajona trauma??...Czy ostatnimi czasy stało sie coś przełomowego w twoim życiu? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×