Skocz do zawartości
Nerwica.com

"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!


magdasz

Rekomendowane odpowiedzi

LitrMaślanki czytałam, że od tych moich kleików to jeszcze gorzej bo nasilają zaparcia, to dziś mam jeść cały dzień kasze jęczmienna? jak to ma wyglądać, bo myślę, ze tutaj może się obejść bez lekarza bo to jedynie moja wina sama je nasilam jedząc te kleiki ;/

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kluseczka,

masz całe mnóstwo kasz .

dodawaj do nich mięso rybie i czasem (nie za często) wołowinę .

warzywa na parze lub gotowane .

na śniadanko maca z rybką lub warzywa .

na deserek banan jabłko z piekarnika .

( z piekarnika dlatego ,żeby karmelizował sie cukier )

 

dożo wody .

 

Ale wizyta u gastrologa nie zaszkodzi a może pomóc .

 

-- 06 mar 2011, 10:42 --

 

Panna_Modliszka,

a na nowe leki ? Bo chyba coś Ci doszło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LitrMaślanki, nie. Mój organizm tak nigdy nie reaguje. Miałam dużo bardziej stresowe sytuacje i nigdy nic takiego się nie działo.

 

Jeśli są jakieś stresowe sytuacje to owszem, pojawia się uczucie niepokoju i zaciśnięty żołądek ale na kilka godzin, a nie na 3 dni.

Od 3 dni chodzę jak na jakimś speedzie, a tu dodatkowo takie uczucie jeszcze.. Wczoraj to nawet mnie na wieczór złapała derealizacja jakaś :shock:

A może warto troszkę odpocząć gdzieś wyjechać na parę dni ( bez komputera) i zregenerować się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dariusz_wawa,

to początek leczenia . I w dodatku bardzo poważna kuracja .

Branie hormonów to nie przelewki i trzeba się liczyć z ostrymi skutkami ubocznymi .

Życie i zdrowie ,jest warte takiego poświecenia jak niedogodność leczenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panna_Modliszka,

nie wiem . pewnie chodzi o ilość .

A niepokój nie musi być związany z lekiem .

Moze być autonomiczny ,tylko Ty

przyjmujesz go jako integralny element złego samopoczucia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panna_Modliszka, niepokój może być po prostu kwestią ostatnich wydarzeń... i mimo, że wcześniej tak nie reagowałaś na sytuacje stresogenne to teraz jak najbardziej nieświadomie możesz. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iza, to co się dzieje teraz z Twoim organizmem niestety jak najbardziej może być reakcją na przyjmowane duże ilości hormonów tarczycy, zmiany hormonalne to bardzo poważna sprawa, duży szok dla organizmu. Tym bardziej wprowadzenie w nadczynność, gdzie wiadomo, że przy nadczynności człowiek jest bardzo (!) nerwowy, chudnie itd. Na Twoim miejscu jak najszybciej udałabym się na konsultację do endokrynologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kluseczka

Na zaparcia mam sprawdzony, bardzo skuteczny sposób, mocna kawa z mlekiem, lub śmietaną, najlepiej dwie. Nie powinno zaszkodzić, kofeina rozluźnia mięśnie. Wypić i położyć się.

 

linka, ja lewotyroksynę biorę od 7 lat już chyba, ale w 3 razy mniejszej dawce do tej pory. W ogóle co to za poroniony pomysł,żeby osobę z niedoczynnością tarczycy wprowadzać w natychmiastowym tempie w nadczynność? :?
W takich poważnych sprawach ja nie odważyłbym się pójść tylko do jednego lekarza, poszedłbym po konsultacje do co najmniej dwóch sprawdzonych. Lekarze często stawiają diagnozy (i metodę leczenia) z pozycji wszystko wiedzącego, a życie pokazuje, że nie zawsze doradzają dobrze.

...no dobrze, piszesz, że poszłaś do najlepszego, nie doczytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×