Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jestem sentymentalny czy to chore, czy to wada?


leon21

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewną cechę a mianowicie jestem sentymentalny. Czasem w piękną wiosenną pogodę, pójdę na spacer i powspominam swoje dzieciństwo czy ludzi, którzy są dla mnie bardzo ważnie. Szczególnie to się ujawnia kiedy kończy się coś ważnego (nawet takie zdarzenia jak sesja, po prostu przychodzi okres spokoju, bez nawału pracy) I wtedy lecą łzy. Czasem po prostu lubię powspominaći się powzruszać. Czy to ucieczka od problemów czy po prostu taka cecha? Czy to nie jest mało męskie?

 

Aha i powiedzcie mi czy fakt, iż zabiegałem o 4 dziewczyny w ciągu 2,5 roku studiów to często? Czy to zbyt częste zakochiwanie się (nie szukam na siłę) i czy to nie wyczerpuje znamion uzależnienia od miłości czy jak tam to się nazywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem sentymentalny czy to chore, czy to wada?
Nie
Czy to ucieczka od problemów czy po prostu taka cecha?
Cecha
Czy to nie jest mało męskie?
Nie
Aha i powiedzcie mi czy fakt, iż zabiegałem o 4 dziewczyny w ciągu 2,5 roku studiów to często? Czy to zbyt częste zakochiwanie się (nie szukam na siłę) i czy to nie wyczerpuje znamion uzależnienia od miłości czy jak tam to się nazywa?
Raczej nie, może to niezdecydowanie, albo -> taka cecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem sentymentalny czy to chore, czy to wada?
ani to choroba ani wada.
Czy to ucieczka od problemów czy po prostu taka cecha?
Cecha charakteru, w dodatku bardzo miła :) jesteś melancholikiem ot co .
Czy to nie jest mało męskie?
Nie chodzi o męskość czy niemęskość. Ale ma to swoje granice,jak zaczniesz popłakiwać np. na reklamie Merci.....albo coś w tym stylu, trzeba będzie zacząć ogarniać swoje uczucia ;) Co do męskości......nie każda dziewczyna marzy o chamowatym koksie który nie wie kim był Mickiewicz, jest masa kobiet które marzą o facecie sentymentalnym, który potrafi przypomnieć sobie jakąś wspólną chwilę...itd itd :)
Aha i powiedzcie mi czy fakt, iż zabiegałem o 4 dziewczyny w ciągu 2,5 roku studiów to często? Czy to zbyt częste zakochiwanie się (nie szukam na siłę) i czy to nie wyczerpuje znamion uzależnienia od miłości czy jak tam to się nazywa?
Wynik przeciętny, żadnych znamion uzależnienia od miłości nie widzę :) To taki czas w życiu, trzeba szukać, próbować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne, nie oglądając reklamę Merci czy głupie filmy. Ale np. płakałem jak dziecko a miałem 21 lat gdy widziałem odjeżdżającą defiladę wojskową z ś.p. Prezydentem Kaczyńskim (na żywo).

 

I oczywiście nie mam na myśli literatury romantycznej, bo nie o to chodzi. Ale po prostu jestem sentymentalnym człowiekiem i bardzo dbam o więzi i sprawia mi ogromny ból gdy się te więzi sypią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leon21, ja podałam tylko taki przykład :) ale muszą istnieć ludzie tacy jak Ty - bo istnieją też tacy jak ja - nie jestem za grosz sentymentalna, nie lubię obchodzić rocznic, rzadko się wzruszam - jestem mega pragmatykiem. Dla równowagi jesteśmy potrzebni w naturze oboje :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kochliwy i uczuciowy jestes - te sentymenty i 4 dziewczyny w ciagu 2,5 lat na to wskazuja;)

Nie jest to niemeskie w teorii, natomiast w paktyce roznie bywa - jak juz kiedys pisalam jednak mezczyzni "powinni" inaczej manifestowac swoja wrazliwosc, niz kobiety (zreszta patrz: post Linki ) :)

 

A ja bywam czasem sentymentalna, lubie czasem wspominac i marzyc ale dla odmiany jestem raczej malo placzliwa jak na kobiete, przez co powierzchownie wydaje sie, ze sentymenty sie mnie nie imaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej jestem sentymentalny przy krojeniu cebuli -lub w przypadku przytrzaśnięcia palucha drzwiami.Zawsze w takich przypadkach zalewam się łzami i nie wstyd mi, bo to znaczy,że jestem ciepłym człowiekiem, bardzo uczuciowym, a nie zimny jak ryba.W takiej sytuacji jestem bardzo wrażliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×