Skocz do zawartości
Nerwica.com

Izolacja społeczna w PTSD


Gość troteron

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje do czego prowadzi długotrwała izolacja w depresji, dla człowieka z silnym PTSD, jakie to skutki niesie dla stosunków społecznych, postrzeganiu tzw. rzeczywistości, co może grozić takiej osobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bingo! Ja właśnie z tego powodu zamierzam przełamać barierę i poznać kogoś! Jakiś czas temu był okres kiedy piłem i brałem amfe. Nieciekawe towarzystwo, awantury no i psychika zaczęła siadać. Oficjalnie mam rozppoznane: zab. psychotyczne w przebiegu zależnienia mieszanego ale w tym wszystkim coś mi jednak nie pasuje. Cały czas boje sie mijać, przechodzić koło ludzi młodych pewnych siebie. Wpadam w panikę i ogromnie sie poce. Biore też leki- Anafranil narazie 37,5mg; chlorprothixen 100-130mg; Afobam z reguły 0,25 w naprawde kryzysowych sytuacjach. Narobiłem sobie wrogów, było kilkanaście prób samobójczych, pobyty na odwykach, w szpitalach psychiatrycznych i dalej lipa. Dodatkowo dowiedzialem sie jeszcze ze mam wirusa. Ale jakoś ciągne, anafranil dużo pomaga. Ale wracając do tematu nie moge znieść lęku przed tymi ludźmi, nawet jak patrzą na mnie to też wpadam w panikę! :cry: Wiele spraw sie na siebie nałożyło i nie wiem od czego zacząc. Jest ktos zainteresowany, żeby ze mną pogadać. Chodze coprawda do psuchoterapeuty ale przez dłuższy czas nie pomagał mi dlatego że byłem obojetny na wszystko, a ja miałem poprostu depresje!! Miesiącami nie wychodziłem z domu. Mysle o przeprowadzce do dużego miasta żeby poznać kogoś, leczyc sie i spłacać długi których nabrałem i nie spłaciłem do tej pory :( Ratujcie!

 

-- 15 kwi 2011, 14:18 --

 

Zapomniałem jeszcze napisać, że ten psychoterapeuta mówił mi, że przez moją psychike te zdarzenia zostały odebrane jako traumatyczne przeżycia, zebym sie ruszyl do ludzi a lęki miną. Jakiś czas było lepiej ale ciągle to wraca i osi ąga juz granice obłedu. Co o tym myślicie? Gdzie powinienem iść po pomoc? Czy lecząc uzależnienia mozliwe jest tez leczenie psychiki w jednym miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×