Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy to może byc nerwica?


strach21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pisała o tym na innym poscie ale nit mi nie odpowiedzial.

Dręczy mnie pytanie czy aby nie mam nerwicy lękowej i mam nadzieję że może ktoś mi pomoże się upewnić bądź rozwiać moje wątpliwości.

 

Mam 22 lata i od kilku tygodni czuję mocne bicie serca mimo iż skurcze są w normie, dzieje się tak o każdej porze dnia praktycznie, wielokrotnie budzę się z takim kołataniem i lękiem, nieuzasadnionym lękiem. Jestem osobą, która stresuję sie dosłownie wszystkim, nie potrafię się zdystansować, każdy najmniejszy problem mnie przytłacza.

 

Wyczytałam, że takie są pierwsze objawy nerwicy : Pierwsze objawy nerwicy lękowej to kompletny brak pewności siebie, spodziewanie się zawsze tego co najgorsze, oczekiwanie zawsze z niepokojem na najbliższe wydarzenia, powolne wycofywanie się z kontaktów z otoczeniem oraz zbytnie przejmowanie się opinią innych osób - wszystko się zgadza jeśli chodzi o mnie, jednak takie objawy to może byc kwestia osobowości człowieka, nei koniecznie muszą oznaczać nerwicę stąd też moja niepewność bo niepokojące jest to uczucie lęku i kołatanie, które nei daje myśleć o niczym innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kołatanie serca i inne znajome tobie objawy są spowodowane walką organizmu. Stres komplikuje życie, ale jeśli twierdzisz, że to nie stres sprawia te objawy to musi być lekka nerwica. Nie obawiaj się tego. To tylko odruch organizmu na swoje potrzeby. W twoim przypadku trudno stwierdzić czy to nerwica czy też niedobór witamin. Spróbuj zażywać w większej dawce magnez i np. doppelherz dla mózgu. Jesli po trzech dniach stosowania tych preperatów nadal czuł się źle to napisz do mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asko80 możesz mieć trochę racji, bo brak witamin też może się przyczyniać, i właśnie chciałam wiedzieć czy muszę od razu iść do lekarza czy może najpierw jakoś samemu można spróbować powalczyć, bo tu dużą rolę odgrywa stres, tylko widzę, że w miarę upływu czasu coraz drobniejsze problemy wywołują u mnie to kołatanie i lęk, nie wiadomo o co.

 

A co do lekarza, no właśnie jakiego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, hihi. Tylko piszę o moich odczuciach co do problemu. Może komuś pomoże, zawsze warto spróbować. Np. dla mnie dobrym źródłem witamin jest magnez z wit. B plus lecytyna. To pomaga mi regenerować organizm jeśli czuję, że nerwy go niszczą :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za pomoc, idę jutro na badanie krwi, potem porozmawiam z lekarzem rodzinnym co on o tym sądzi i co mi zaleci, bo czuję się troszkę jakby lepiej a może po prostu mniej myślę o tym, że mogę mieć nerwicę, więc jak obecnie jestem dobrej myśli :)

 

[Dodane po edycji:]

 

a no i zaczęłam brać magnez jak radziła asko80 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pierwsze objawy nerwicy lękowej to kompletny brak pewności siebie, spodziewanie się zawsze tego co najgorsze, oczekiwanie zawsze z niepokojem na najbliższe wydarzenia, powolne wycofywanie się z kontaktów z otoczeniem oraz zbytnie przejmowanie się opinią innych osób"

 

mam to samo niestety :(

i ja juz wiem że to nerwica, dlatego staram się poznać tę chorobę

 

pozdrawiam

neurotyk.pl [ to tez adres mojego bloga]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×