Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Armadon, po 2 tygodniach na pewno nie poczujesz poprawy bo lek się dopiero wkręca ;) bierz 10mg jednorazowo, od rana.

 

[Dodane po edycji:]

 

izaiza111, jak się czujesz na asentrze?

 

Dziekuje Ci bardzo za szybką odpowiedz ... Kurcze czytajac ten temat troszke sie przestraszylem jak piszecie ze ten lek sie okolo roku bierze , a ja liczylem na szybka poprawe :/ Wczesniej bralem Cloranxen to lepiej na mnie dzialal ale ponoc nie mozna go brac za dlugo. No coz musze uzbroic sie w cierpliwosc... Jeszcze raz wielkie dzieki za szybka odpowiedz :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armadon, 10 mg to mało ogolnie lek lipa nie mowie ze tobie nie pomoze ale trosze przereklmowany w tym temacie to chyba jednej osobie narazie pomaga :D ja biore 7 miesiecy i bez jakis cudow

Mi bardzo pomógł. Działanie przeciwdepresyjne - rewelacyjne! Aktywizujące? Zauważalne. Przeciwlękowe? Niestety nikłe. :( No i ta cena... Ale jeśli tyle jest warte dobre samopoczucie to będę w stanie tyle płacić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Biore Lexapro 6 dzień pierwsze 2-3 dni były fatalne ogólne otępienie umysłu dosłowne "zwiechy" wpatrywanie się w jakiś przedmiot itd. Lekkie bóle głowy i odruchy wymiotne na szczęście to minęło. Z kolei wczoraj i dziś pojawiły się wręcz "ekstremalne" huśtawki nastroju raz jestem wesoły szczęśliwy radosny pełny życia i planów a zaraz czar pryska i jest zamuła... Myśli żeby sobie coś zrobić okaleczyć itd ( Wiem że tego nie zrobię ale pojawiają się takie myśli... ) I mam pytanie czy ktoś z Was miał takie stany? Czy to normalne przy wszystkich takich lekach noi czy to mija? Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odstawic to lexapro ?? czy moge zmniejszyc dawke o 5 mg aktualnie biore 10 chce zejsc do 5 potem wcale bo zmieniam lek czy to jest dobre rozwiazanie ?? i powiedzcie mi czy fluoksetyna daje rade np w Fobi społecznej ?? czy jest czesto przepisywana na to schorzenie czy lepiej siegnac po seroxat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, biorę od 20 dni Lexapro no i wcześniej było w miarę, ale teraz jest dziwnie...mam codziennie szczękościsk muszę coś żuć bo inaczej mnie aż telepie, czuje się bardzo mocno pobudzony, na uczelni to ludzi już na mnie dziwnie patrzą bo na-pier-da-lam jakbym się czegoś najadł, mam taką sraczkę słowną, i dziwną euforię, cały chodzę, czuje jakbym miał każdy zmysł wyostrzony :x:x:x:x

Chyba sobie odpuszczę bo czuje jakbym miał zaraz postradać zmysły :(:(:(

*********************************************************************************** W związku z tym powyżej pytam - czy to normalne skutki uboczne?? Czy może ten lek nie dla mnie, bo zamiast mnie uspokoić i "uradośnić" to mnie wypieprza z butów :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm takie pyatnie zazywam lexapro juz prawie 7 miesiecy w dawce 10 mg no i nie powiem działąnie antydepresyjne jest lecz jest przeciwlekowe bardzo słabe a zalezy mi własnie na działaniu preciwlekowym czy jest mozliwe ze po zwiekszeniu dakwi do 20 pojawi sie działanie przeciwlekowe czy raczej nie i powinno sie juz pojawic przy 10 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet po przeczytaniu tego dalej nie wqiem czy zwieszac do 20 mg czy zmieniac na seroxat boje sie ze na 20 mg lexparo wystapi potliwosc zaqzax, ty masz doswiadczenie z wielkimi dawkami wystepuje potliwosc po 20 mg ?? i czy trudno odstawic lexapro

 

[Dodane po edycji:]

 

Aha i masz moze w tej swojej ksiazce taki opis ale seroxatu jak tak to bardzo bym prosił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet po przeczytaniu tego dalej nie wqiem czy zwieszac do 20 mg czy zmieniac na seroxat boje sie ze na 20 mg lexparo wystapi potliwosc zaqzax, ty masz doswiadczenie z wielkimi dawkami wystepuje potliwosc po 20 mg ?? i czy trudno odstawic lexapro

 

[Dodane po edycji:]

 

Aha i masz moze w tej swojej ksiazce taki opis ale seroxatu jak tak to bardzo bym prosił

 

daj spokoj, zabierasz sie do tego jak do nie wiem czego, ja brałem 40mg, teraz biore 30mg i jest lepiej jak na 20mg,

co to za efekt uboczny - potliwość ? on jest przy wielu lekach, nie jest to uciazliwy objaw, daj spokoj,

sproboj te 20mg a nie sie pieprzysz z tym jakby to było niebezpieczne jak wziecie heroiny.

kazdy antydepresant odstawia sie ciezko, lexapro mimo wszystko ma i tak najmniejsze objawy odstawiene.

 

pobierz 20mg i po tygodniu poczujesz roznice, jak nie bedzie ci pasowac to zmniejszysz, co za problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to ze sie boje tylko o to czy jest sens za tydzien mam wizyte i nie wiem czy poprosic o zwiekszaenie dawki czy zmienic na paroksetyny zwieksze dawke i kolejna wizyta za 2 miechy a jak dawka nie pomoze do dupa a przez te 2 miesiece seroxat juz by mogł sie ładnie rozkrecic o to chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to ze sie boje tylko o to czy jest sens za tydzien mam wizyte i nie wiem czy poprosic o zwiekszaenie dawki czy zmienic na paroksetyny zwieksze dawke i kolejna wizyta za 2 miechy a jak dawka nie pomoze do dupa a przez te 2 miesiece seroxat juz by mogł sie ładnie rozkrecic o to chodzi

 

zacznij chodzic do psychiatry raz na miesiac a nie na dwa, nawet 2x w miesiacu i bedzie spokoj.

ja bym twoim zdaniem juz zwiekszyl dawke, a jak ci przypisze seroxat to odlozysz esci, tylko 3 dni dluzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zmniejsze jeszcze bardziej dawke, z 30mg zejde do 20mg, poniewaz zaczely dominowac takie objawy jak:

lekka anhedonia, pustka, trudnosc w skupieniu sie, brak zainteresowania czymkolwiek, totalne rozleniwienie i znudzenie - trudność

w podjęciu jakichkolwiek działań, stagnacja, koncentracji, zahamowanie. Mimo iż lęk i silna depresja opadły trochę.

docelowo zmniejsze dawke do 15mg chociaz moze nie byc super po tym, ale musze ryzykowac, zwiekszam zas Solian do 100mg

ktory biore juz 16 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax, a Solian jak na Ciebie działa? Coś w ogóle odczuwałeś przy takiej dawce 50 mg?

 

no na razie za bardzo nie czuje tego Solianu, bralem 14 dni dawke 50mg a teraz zwiekszam do 100mg, mozliwe ze Lexapro hamuje dopamine

i przez to nie czuc Solianu.

 

[Dodane po edycji:]

 

chyba zmienie lek na Zoloft, bo tamten dziala jeszcze dodatkowo minimalnie dopaminowo,

a Escitalopram i Citalopram katowałem latami i nic szczególnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, biorę Elicee to to samo co Lexampro.

Lekarz mi we wtorek zwiększył dawkę do 20 mg z 10, to jest maksymalna dawka jaką może mi dać.

Powiedzcie mi czy na początku może mi towarzyszyć większy lęk i zachowania depresyjne (smutek, rozpacz, myśli samobójcze) ?

 

Do tego dochodzą sensacje żołądkowe- muszę często chodzić do toalety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×