Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Serotonina tak działa na niektórych. Jak objawy będą za silne to lekarz zmniejszy dawkę lub zmieni lek. Większość niestety musi przeczekać jakieś skutki uboczne, bo po czasie czasami mijają i lek zaczyna pozytywnie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z tymi lekami. Odstawia się i próbuje nowe. ehh....Ja brałem pół roku venlafaxynę, ale doszedłem do wniosku że nic już się nie posuwa do przodu a większe dawki wywołują skutki norradrenalinowe, więc przeskoczyłem na escitalopram....

Lekarz mówi że takie zmienianie nawet po długim braniu to normalka, nawet potrzeba i czekanie na zatrybianie coraz to nowych leków to normalna kolej rzeczy i że jest duża szansa, że./..................hehe....nie chce mi się pisac.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

izaiza111, no na razie jest różnie, raz lepiej raz gorzej, ale coraz rzadziej wspomagam się zomirenem więc chyba wszystko idzie naprzód ;)

Roztrzęsiona faktycznie możesz być przez chorobę, ja zawsze jak coś mnie bierze to od razu i nerwiczka daje o sobie znaki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax, ja doszłam tylko do 10mg, ale chyba czytałam ,że 20mg to max jaki mozna brać

 

10mg to dawka standardowa, maksymalna wg. producenta to 20mg,

chociaż już wyczytałem że ludzie stosowali i stosują po 30mg a nawet 40mg,

więc jakby co to zwiększę u siebie do 25mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fobia,

Ja czuję się trochę lepiej.Nie chce zapeszać :smile: Tydzień miałam super,potem jeden poranek do kitu.Zwalam to na stres związany z chorobami dzieci.Nieprzespane noce itd.Myśli o chorobach pojawiają się ale już nie tak często.Zawroty głowy tłumacze sobie tym,że na RTG kręgosłupa wyszło mi zniesienie lordozy szyjnej.

zaqzax,

Nie czujesz się lepiej na 20 mg?Mi się wydaję,że zamiast zwiększać dawke może powinieneś zmienić lek.Ja teraz będę u lekarza i pewnie zwiększy mi dawkę do 20mg.Nie wiem czy chcę.Myślę o tym,że potem ciężko mi będzie zejść z tych tabletek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/cenzura/ nie wiem co mam robic juz mam dosc tego wszytskiego kto zna jakis kakretny sposob na fobie a kakretnie erytrofobie a moze juz i nawet to fobia społeczna

 

przy takich zaburzeniach to sie stosuje 20mg, mam nadzieje ze tyle bierzesz,

10mg to mimo wszystko mała dawka - szczegolnie jak wczesniej bralo sie juz jakies leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz stwierdził ze mam brac dalej 10 ze nby to wystarcxzy i nie dał sie przekonac do zwiekszenia dawki biore juz 5 miesiecy i nic dostałem recepte na 2 miesiace wiec jak beda sie konczyły leki to bedzie juz ok 7 miesiecy brania jak dalej nic nie pomoze to zmeieniam tylko nie wiem na CO PODOBNO SEROXAT JEST SUPER NA LEKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chciałem dawkę większą niż 20 mg, to lekarz zmienil lek na seronil, bo powiedział, że nie ma jeszcze dokładnych testow jak działa ponad 20 mg na organizm, a seronil 60mg (czyli niby odpowiednik 30 mg lexapro by to był) jest sprawdzony. Jednakże lexapro uważam za dużo lepszy lek niż seronil mimo wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co,co lekarz to inna opinia.Mi bez gadania zwiększyła dawke.Ja myślałam,że 10 mg to już jest dawka maksymalna.Lekarz stwierdził,że jeżeli 10 mg nie działa to nie ma co czekać na cud,bo po tylu miesiącach raczej nie zadziała.Powiedziała,że 10mg Lexapro to tak jak 100mg Asentry.Nie wiem dlaczego lekarze jeżeli nie widać poprawy dalej uparcie twierdzą,że lek trzeba brać.Mój lekarz twierdzi,że po leku trzeba się czuć dobrze,jeżeli nie to trzeba myśleć nad czymś innym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest lekarz ja teraz jak pojde to powiem oficialnie ze jest do dupy ze mija 7 miesiac i lek powniein juz działac na pełnych obrotach a ja nic nie czuje i ze niech zmienia lek bo juz raczej na lexapro lepiej nie bedzie Iza a ty informuj mnie jak sie czujesz na 20 mg czy jest lepiej bo jak bedzie ok to moze tez zwieksze dawke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fobia,

Bedziesz się czuła coraz lepiej :smile: Zresztą Ty to już weteranka więc wiesz co do czego z tym lekiem :smile:

Moolik,

Nie jestem pewna czy zwiększanie dawki coś da.Boję się,że to lek nie dla mnie i poprostu lepiej nie będzie.Nie powiem,że nie pomoga zupełnie,bo tak nie jest.Nie mam ataków,nie boję się już wychodzić z domu.Ale są dni,że jestem strasznie osłabiona,czuję w sobie takie roztrzęsienie,trzęsą mi się nogi.Ale ogólnie jest lepiej.Tylko mi sie wydaję,że jak brałam Asentrę to poprawa była szybka i czułam się super.Zniknęły te myśli o chorobach,o tym,że zaraz mi się coś stanie itp.Na Asentrze czułam się już dobrze na 100mg i to,że zwiększyłam dawkę do 200mg praktycznie nic nie zmieniło.I tak nie miałam już żadnych objawów.Ale z drugiej strony nie mam gwarancji,że za drugim razem Asentra tak samo zadziała.Ot,takie błędne koło :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iza mimo to informuj mnie jak sie czujesz na 20 mg lexapro bo moze jednak bedzie lepiej wtedy tez zwieksze bo z jednej strony przeszedłbym na seroxat bo jest mocniejszy a z drugiej został bym przy lexapro bo umnie nie wystepuja praktycznie zadne skutki uboczny tylko ze słabo działa ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×