Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

izaiza111, dzisiaj jest tak sobie, obudziłam się już z lękami, najgorsze są wieczory i noce. Zaczynałam od 5mg przez 6 dni - jutro wchodzę na 10mg.

Moolik, mnie pomogło raz na depresję z nerwicą lękową , za drugim razem miałam ostry powrót samej nerwicy - też pomogło. Niestety choroba lubi wracać, dlatego teraz dodatkowo zapisłam się do psychologa.

Nie umiem Ci odpowiedzieć na pytanie,który lek jest lepszy bo tego drugiego nigdy nie brałam. Myslę też ,że jest to sprawa indywidualna - na każdego leki inaczej działąją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy odczuwał ktoś z Was po tym leku silne pobudzenie, napięcie i nerwowość ?

bo ja przy dawce 20mg odczuwam dosyć spore pobudzenie i silne napięcie, przez

to jestem bardzo nerwowy, do tego pocę się mocno.

czy jest to objaw który minie ? jeśli tak to po jakim czasie ?

 

wkurzaja mnie juz te leki, dzisiaj czuje mniejsza depresje ale wieksze napiecie co

objawia sie taka drazliwoscia i pobudzeniem, ciagle sie to tak waha, jak nie jedno

to drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się,może to być efekt zwiększania dawki.Ja nie mogę jeszcze nic powiedzieć,bo 15mg biore dopiero 3 dzień.

 

[Dodane po edycji:]

 

fobia,

Jak się dzisiaj czujesz?Ja się czuję w miarę dobrze ale cały czas myślę o tym kiedy poczuję się zle :shock: Na siłe się czymś zajmuję.Ja się boję,że po tym leku coś mi się stanie i umrę :( Zazdroszcze ludziom,którzy biorą tabletki i nie boją się.Ja się boję wziąć nawet paracetamol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax no wiec nie ma sie co martwic ja jak z 5 mg przechodziłem na 10 miałem podobnie teraz jest ok tzn nie ma juz skutkow ubocznych ale leki wciaz sa i mam zamiar zwiekszyc do 15 zobczymy jezeli to nie pomoze to siegam po seroxat bo juz serio nie wiem czego probowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

izaiza111, mnie właśnie lekarka ostrzegała ,że na początku mogę byc senna, ale niczego takiego nie zauważyłam. Głowa na razie mnie nie boli, ale wcześniej jak brałam to pamiętam ,że mnie bolała, ale to było raczej takie napięciowe- i nie wiem czy na pewno spowodowane lekiem czy lękiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lek to chyba najwieksze gówno podobno najsilniejszy inhibitor wychwytu serotoniny jakos niechce mi sie w to wierzyc według mnie najsilniejsza w dalszym ciagu jest paroksetyna

 

[Dodane po edycji:]

 

skoro z citalopramu dało sie zrobic escitalopram to z paroksetyna niech zrobia esparoksetyne :D:D:PP jeszcze silniejsza od paroksetyny i z mniejsza ilościa skutków ubocznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×