Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

lekarze lubią escitalopram. :mrgreen:

pacjenci mniej. :-|

 

Wiesz to jest dziwne, bo 3 opakowania= trzy miesiace, po takim czasie jak utrzymuja sie jakies objawy chocby fizyczne jak bezsennosc, napiecie itp itd to normalnie lek zostaje zmieniany..a tu co ? Wszyscy kazuja brac Esci pomimo ?

 

Czyzby Esci mial "mocne plecy" w Polsce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore juz chyba z 3-4 tyg escitalopram jako jeden z leków w CHAD

Co dziwne, na początku zero uboków, absolutne zero i bardzo szybka poprawa samopoczucia.

teraz zaczęly wystepowac dopiero uboki w postaci szczękościsku, nerwowości,nadpobudliwości, jadlowstrętu.

ale to i tak cud , że jakiekolwiek SSRI tak długo biorę. Brałem WSZYSTKIE i zawsze po 3 dniach max kończyłem w ciężkim stanie

dziwne że uboki dopiero teraz zaczęły występować.

Może ma wpływ tez stresowa sytuacja w jakiej obecnie sie znalazłem?

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rober6666,

 

To powinno minac.

 

Ale ogolnie poprawa caly czas postepuje ?

 

Zawsze mozesz sie wspomoc lekiem Heminervin (sprawdz co to jest, ponoc niezly lek) , Spamilanem czy Lyrica, ewentualnie stabilizator uspokajajacy Neurontin jako dodatek... Widzisz ostatnio pojawilo sie kilka lekow ^^ znaczy my sie o nich dowiedzielismy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce umrzeć bo żle się czuje na świecie. Wiedziałem że w łikend mnie pierdolnie. Chęć zniknięcia, myśli samobójcze, liczenie życia już na minuty, czuje jakby śmierć zbliżała się do mnie coraz bliżej. Piszę do Was ze szczerego serca. Ja nie mogę wytrzymać świata, jeszcze piszczy mi w uchu lewym. Taki dziwny pisk. W poniedziałek kolejna wizyta u psychiatry. Cały tydzień w pracy jakoś wytrzymałem. Oczywiście musiałem ratować się benzodiazepinami. Ostatnio jest coraz gorzej bo mam takie dziwne impulsy że ciągnie mnie do okna na siłę, albo do pędzących samochodów albo wskoczenia do rzeki czy skoczenia z mostu - takie silne uczucie odwalenia się. Wtedy muszę walczyć ze sobą tzn mówić sobie że wytrzymam itd że jestem silny, że mam po co żyć. O śmierci mam natrętne myśli cały czas. Ja nie wiem czy to już nerwica czy depresja. Wszyscy mówią że nerwica lękowa (lekarze). Ja się boje że nie wytrzymam tego stanu długo - straszna katorga umysłu. Terapeutka tylko mnie wkur**a bo mówi że ja nie widzę poprawy i że się tym irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZGADZAM SIĘ Z KRWIOPIJEM! NAWET JEŻELI TEN LEK ZACZYNA DZIAŁAĆ TO TRACI ON SWOJĄ MOC PO CZASIE, JEGO DZIAŁANIE JEST SZCZĄTKOWE LUB ŻADNE!!! MÓWIŁEM LEKARZOM W SZPITALU ŻE CZUJE SIĘ CORAZ GORZEJ ALE ONI USILNIE TRZYMALI MNIE W PRZEKONANIU ŻE TEN LEK JEST DLA MNIE I ŻE TO JEDYNY LEK JAKI MAM BRAĆ W DAWCE 10MG. POKAZYWALI MI NAWET WYKRESY (ŻEBY MNIE USPOKOIĆ) PRZYGOTOWANE PRZEZ PRODUCENTÓW, O SKUTECZNOŚCI LEKÓW, ŻE ESCITALOPRAM MA NAJSILNIEJSZE DZIAŁANIE A WELAFAXYNA MA NAJSŁABSZE (NA ZASADZIE PLUSIKÓW I MINUSIKÓW) - TAKIE WYKRESY PRZYGOTOWANE PRZEZ PRODUCENTÓW TO KUR** PIC NA WODĘ I NIC WIĘCEJ. PSYCHIATRZY MAJĄ MONOPOL NA LEKI I TYLE!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matt FX,

 

To ci lekarze chyba sami sa chorzy psychicznie ^^ Wenlafaksyna slabsza od Esci - hahahaha -Wenlafaksyna jak widac po opiniach na forum poza osobami na ktore ewidentnie zle dziala to generalnie jest bardzo skutecznym lekarstwem.

 

A Ty Matt co bierzesz teraz ? Zmienili Ci to w koncu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhem,to ja sie muszę wtrącić.

 

Wikipedia nie jest miarodajnym źródłem wiedzy.Mój narzeczony,modyfikuje tamtejsze artykuly jak mu sie nudzi w biurze.

Każdy debil może tam napisac i z pewnością wielu pisze ;)

 

nie wiem czy zauważyłaś, ale przy każdej informacji są podane numerki odnoszące się do źródeł, także to raczej nie jest Haniu wymysł Twojego narzeczonego. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku*wa dalej go biorę! Nic nie działa gówno jeb***!!! Nie chce mi się żyć, jestem zmęczony, mam myśli że dalsze leczenie moje nie ma sensu, że zawsze tak będzie i chu* z tego wszystkiego. Wszyscy cieszą się życiem a ja mam popierdo**e we łbie - nie chcę - już mam dosyć takiego życia w ciągłym STRACHU. Wyjebałbym tych wszystkich psychologów i psychiatrów - jestem nimi zmęczony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krwiopij,

 

Zalezy do czego sie odnosza te statystyki... Jezeli po to by okreslic jakas prosta norme np waga ciala, wzrost, sredni wiek samochodow itp itd to jak najbardziej statystyki sa bardzo dobre.

 

Ale niestety skomplikowanymi statystykami mozna troche manipulowac.

 

Ale mniejsza z tym

 

Wikipedia - coz sa badania i zrodla,ktore mozna sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×